FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
co zrobić aby dostać mieszkanie TBS w krakowie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jolka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: kraków

PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 11:59 am    Temat postu: co zrobić aby dostać mieszkanie TBS w krakowie? Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie, czy ktoś wie jakie papiery trzeba zlozyc aby starac sie o mieszkanie w systemie TBS i gzdie sie z tym idzie w Krakowie, poniewaz wszystkie numery które dostalam nie odpowiadaja a ja nie mam pojecia jak sie do tego zabrac
Z góry dziekuje za pomoc :D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Weronika
Moderator
Moderator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 237
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przedmiotem działania towarzystw budownictwa społecznego jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu.
Warunki, jakie musi spełniać osoba fizyczna, ubiegająca się o mieszkanie z zasobów towarzystwa budownictwa społecznego, przedstawiono w ustawie z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego (Dz.U. 1995 nr 133 poz. 654). Zgodnie z art. 30 ww. ustawy TBS może wynająć lokal mieszkalny, jeżeli:
osoba fizyczna oraz osoby zgłoszone do wspólnego zamieszkania, w dniu objęcia lokalu, nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego w tej samej miejscowości
dochód gospodarstwa domowego, w dniu zawarcia umowy najmu, nie przekra-cza 1,3 przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w danym województwie, ogłoszonego przed dniem zawarcia umowy najmu, więcej niż:
a) o 20% w jednoosobowym gospodarstwie domowym
b) o 80% w dwuosobowym gospodarstwie domowym
c) o dalsze 40% na każdą dodatkową osobę w gospodarstwie domowym, w którym mieszka większa liczba osób.
Możliwe jest wynajęcie przez TBS lokalu mieszkalnego również osobie posiadającej tytuł prawny do lokalu w innej miejscowości lub osobie wchodzącej w skład gospodarstwa domowego, którego członek posiada tytuł prawny do lokalu w innej miejscowości.
W ww. sytuacji osoba ubiegająca się o najem lokalu będzie musiała udowodnić, że zmiana miejsca zamieszkania związana jest z podjęciem przez członka gospodarstwa domowego pracy w pobliżu miejsca położenia zasobów towarzystwa, w których znajduje się lokal, o którego wynajem się ubiega.
Najemca lub osoba ubiegająca się o najem lokalu mieszkalnego jest zobowiązana - na żądanie towarzystwa - przedstawić zaświadczenie właściwego miejscowo urzędu skarbowego o wysokości dochodów uzyskanych przez tę osobę oraz osoby zgłoszone przez nią do wspólnego zamieszkania.
Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, którego stuprocentowym właścicielem jest Gmina Miasta Gdańsk (podobnie jak TBS "Motława" sp. z o. o.), wprowadza dodatkowy wymóg posiadania zameldowania (wystarczy tymczasowe) albo wykonywania pracy na terytorium gminy. Spełnienie tego warunku nie jest konieczne, gdy staramy się o lokal mieszkalny z zasobów Ogólnopolskiego TBS Oddział w Gdańsku (gmina nie ma w nim udziałów).
Więcej informacji można znaleźć w cytowanej wyżej ustawie, uchwale Rady Miasta Gdańska 22/651/04 z dn. 25 marca 2005 r. oraz regulaminach poszczególnych TBS.
_________________
Szukasz Nieruchomości ?
Szukasz Kredytu mieszkaniowego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jolka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: kraków

PostWysłany: Sro Sie 12, 2009 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz w sprawie mieszkania TBS ale jezeli mozna to chcialabym sie dowiedziec na jaki adres w krakowie mam sie zglosic aby zlozyc potrzebne papiery :D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 246

PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.google.pl -> tbs kraków
_________________
Nieruchomości w Internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: kraków

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 6:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
dzieki za informacje, niestety wchodzilam na ta strone i dzwonilam pod wskazane tam numery i zaden z wymienionych tam tbs nie udzielil mi inforacji na temat dostania mieszkania i poinformowali mnie ze oni sie tym nie zajmuja Crying or Very sad Jezeli ktos zna konkretny numer lub adres to prosze o podanie , bo ja juz niestety trace nadzieje ze kiedys uda mi si to zalatwic. Dziekuje za kazda inforacje
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 246

PostWysłany: Sob Mar 06, 2010 9:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Towarzystwo Budownictwa Społecznego "TBS-Budostal-3" Sp. z o.o.
ul. Igołomska 1, 30-969 Kraków


tel. (+48 12) 644 04 33, wew. 126, 127
tel./fax (+48 12) 644 22 15
e-mail:tbs@budostal-3.pl
_________________
Nieruchomości w Internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: kraków

PostWysłany: Pon Mar 08, 2010 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za informacje!
Mam nadzieje ze wkoncu cos sie ruszy i zalatwie :D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: kraków

PostWysłany: Wto Mar 09, 2010 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
dzwonilam pod wskazany numer telefonu, ale pani poinformowala mnie, ze oni sie juz nie zajmuja mieszkaniami tbs. Jezeli ma ktos inny numer lub wie gdzie sie z tym udac to bardzo prosze o kontakt! Dziekuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tbesiak
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 2

PostWysłany: Sro Kwi 28, 2010 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaktualizowane adresy TBSów znajdziesz na portalu najemców mieszkań TBS
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
prowansja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 285

PostWysłany: Pon Sie 03, 2015 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TBSy według mnie się kompletnie nie opłacają, dajesz kasę a nie są do końca Twoje, lepiej więcej odłożyć, albo wziąć kredyt i kupić normalne mieszkanie w Krakowie , będzie Twoje a potem dla Twoich dzieci a nie tak...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Sro Sie 05, 2015 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praktycznie juz nie ma tbsów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Pią Lip 08, 2016 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymajcie namiary - https://tabelaofert.pl/mieszkania/krakow
Mieszkania w Krakowie potaniały, można w wielu częściach miasta nawet nowe mieszkanie kupić za małe pieniadze - oczywiście stosunkowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bans
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Lip 2016
Posty: 5

PostWysłany: Wto Lip 19, 2016 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieźle się to prezentuje Smile
_________________
Życie jest piękne!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy