FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Słowniczek kredytobiorcy.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika
Moderator
Moderator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 237
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 9:44 pm    Temat postu: Słowniczek kredytobiorcy. Odpowiedz z cytatem


Agent nieruchomości
- zawód polegający na pomocy w zakupie i sprzedaży nieruchomości. Należy do grupy zawodów regulowanych. Podstawą prawną jest ustawa o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. Nr 261, poz. 2603 z 2004). Wymogiem do wykonywania zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami jest licencja oraz obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Każdy pośrednik powinien być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Numer licencji oraz obowiązkowego ubezpieczenia to "wizytówka" każdego pośrednika.

Akt notarialny -
jedna z form dokumentu urzędowego potwierdzająca wykonanie określonej czynności prawnej. Akt notarialny zostaje sporządzony, jeśli wymagają tego przepisy prawa lub taka jest wola stron dokonujących czynności prawnej. W przypadku niektórych czynności prawnych niedochowanie formy aktu notarialnego powoduje jej bezskuteczność i nieważność. Tak jest w przypadku kupna/sprzedaży nieruchomości.

Hipoteka - wpis dokonany w księgach wieczystych nieruchomości będący np. zabezpieczeniem spłaty przez właściciela nieruchomości kredytu udzielonego mu przez instytucję finansową. Innymi słowy bank - w razie braku spłaty kolejnych rat - może rozpocząć proces odzyskiwania swoich środków wystawiając nieruchomość na sprzedaż. Hipoteka jest trwale związana z nieruchomością, zatem nawet przy zmianie właściciela bank może odzyskać swoje pieniądze poprzez sprzedaż nieruchomości, zaś w przypadku, gdy w księgach wieczystych istnieją wpisy o większej liczbie zobowiązań pieniężnych zabezpieczonych daną nieruchomością wówczas o kolejności zaspokajania roszczeń decyduje kolejność dokonanych wpisów.

Jest kilka rodzajów hipotek, jednak najczęściej jest to hipoteka:

* zwykła - polegającą na wpisie kwoty zobowiązań, która jest znana w chwili ustanowienia zabezpieczenia (tj. np. kwota kredytu i suma należnych odsetek);
* kaucyjna - polega na wpisie maksymalnej kwoty zobowiązania, jaka może powstać w okresie kredytowania i nie jest ostatecznie znana w dniu ustanowienia zabezpieczenia (ponieważ wpis do hipoteki może być tylko w złotych, hipotekę kaucyjną stosuje się przy kredytach walutowych, gdy przyszły kurs waluty nie jest znany i co za tym idzie nieznana jest ostateczna wartość wierzytelności).


Księga wieczysta -
urzędowy rejestr prowadzony w celu określenia stanu prawnego nieruchomości (domu, mieszkania, działki). Księgi wieczyste są zakładane i prowadzone przez wydziały wieczysto-księgowe sądów rejonowych. Księga składa się z 4 działów. Dział I zawiera opis nieruchomości i prawa związane z jej własnością. Dział II to informacje o właścicielu lub użytkowniku wieczystym oraz zmianach właścicieli. W dziale III wpisane są ograniczające nieruchomość prawa rzeczowe, np. służebność przechodu lub przejazdu na rzecz sąsiadów, ograniczenia w rozporządzaniu oraz inne prawa i roszczenia z wyjątkiem roszczeń dotyczących hipoteki. W rozdziale III nie ma informacji dotyczących hipoteki, własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego, spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego i prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej. W rozdziale IV znajdują się wszystkie informacje o hipotekach ustanowionych na nieruchomości, np. dla zabezpieczenia kredytu lub innych zobowiązań właściciela. Księgi wieczyste objęte są tzw. rękojmią wiary publicznej. Oznacza to, iż w razie niezgodności między stanem prawnym nieruchomości zapisanym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym, treść księgi rozstrzyga na korzyść tego, kto w dobrej wierze nabył prawo do nieruchomości od osoby ujawnionej w księdze.

LIBOR - (London Interbank Offered Rate)- stawka dla terminów 1M, 3M, 6M i 12M (1Y) z rynku międzybankowego, podawana na stronie "LIBO 01" serwisu REUTERS z godziny 11.00 czasu londyńskiego, ustalana przez British Bankers Association (BBA), przyjęta w Banku stopa referencyjna dla potrzeb ustalania oprocentowania kredytów w walutach wymienialnych - USD, CHF, EUR.

WIBOR - (Warsaw Interbank Offered Rate) stawka dla terminów 1M, 3M, 6M i 12M (1Y) z rynku międzybankowego czyli średnia stopa procentowa, po jakiej największe banki w Polsce są skłonne innym bankom udzielić pożyczki w złotych na ustalony okres. Wartość stóp procentowych ustalana jest zgodnie z "Regulaminem fixingu stawek referencyjnych WIBOR i WIBID" i podawana na stronie "WIBO" serwisu REUTERS z godziny 11.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Marża banku -
stała wartość zysku banku ponad rynkowa stopę procentową (LIBOR, WIBOR) wyrażona w punktach procentowych, ustalona przez bank. Jest składnikiem oprocentowania kredytu, który nie zmienia się w trakcie całego okresu spłaty.

Ekspektatywa - "oczekiwanie prawne" (wierzytelność przyszła) - sytuacja, w której niektóre wymogi prawne dotyczące powstania wierzytelności zostały częściowo spełnione.

Spread - różnica między kursem, po jakim wypłacany jest kredyt, a kursem jego spłaty. Jest on różny zależnie od banku, ale w rzeczywistości podnosi oprocentowanie przeciętnego kredytu w CHF (frankach szwajcarskich) o 0,3 do 0,6 p.p. Pamiętajmy, że banki stosują niższy kurs do wypłaty kredytu i wyższy do spłaty zadłużenia.

LTV - ang. loan to value - relacja kredytu do wartości nieruchomości, która jest zabezpieczeniem. Banki pożyczają nawet 125% wartości nieruchomości, jednak standardem jest 100% wartości domu czy mieszkania.

Ograniczone prawo rzeczowe
- jeden z 3 rodzajów praw rzeczowych obok własności i wieczystego użytkowania (według polskiego kodeksu cywilnego). Ograniczonymi prawami rzeczowymi są użytkowanie, służebność, zastaw, własnościowe spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego, spółdzielcze prawo do lokalu użytkowego, prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej oraz hipoteka.

Poręczenie -
według prawa cywilnego jest rodzajem zabezpieczenia wierzytelności banku z tytułu udzielonego kredytu. Poręczyciel zobowiązuje się do spłaty kredytu wraz z odsetkami w razie, gdyby kredytobiorca go nie spłacał.

Prolongata - wydłużenie okresu kredytowania poza termin określony w umowie i określenie nowej oraz wysokości rat lub zmiana terminu płatności rat kapitałowych kredytu oraz określenie nowej ich liczby i wysokości.

Rata kredytu - łączna kwota raty kapitałowej i odsetkowej przypadająca do spłaty za dany okres rozliczeniowy (np. miesięczny lub kwartalny) lub rata odsetkowa przypadająca do spłaty za dany okres rozliczeniowy w okresie karencji.

Przewalutowanie -
zmiana waluty kredytu w ramach tego samego banku. Aktualna kwota zadłużenia przeliczana jest na inną walutę, zmienia się wysokość raty i oprocentowanie, z reguły przed wydaniem zgody na zmianę waluty bank zbada ponownie zdolność kredytową.

Refinansowanie - spłata starego kredytu mieszkaniowego nowym, zaciągniętym na lepszych warunkach. W ten sposób określa się też zaciągnięcie kredytu na zwrot kosztów np. budowy domu czy zakup mieszkania poniesionych kilka lat temu.

Umowa przedwstępna - ma na celu przygotowanie stron do zawarcia właściwej umowy (umowy przyrzeczonej). W przypadku umowy przedwstępnej dotyczącej kupna nieruchomości deweloper/spółdzielnia obiecuje, iż wybuduje w określonym terminie i za umówioną cenę. W umowie powinny zostać zawarte wszystkie istotne informacje o lokalu (tak, aby nie było wątpliwości jakiego lokalu umowa dotyczy). Przy podpisywaniu umowy przedwstępnej wpłaca się zazwyczaj pierwszą ratę za mieszkanie lub dom.

Umowa rezerwacyjna - gdy dokonujemy zakupu na rynku pierwotnym a deweloper/spółdzielnia jest na etapie prac projektowych, niezbędne będą 3 umowy: rezerwacyjna, przedwstępna i właściwa. Umowa rezerwacyjna, zgodnie z jej nazwą, służy do tego, aby zarezerwować sobie "upatrzoną" nieruchomość. Powinna w niej zostać określona cena, za którą zostanie sprzedana. Przy jej wpisaniu wpłaca się zazwyczaj tzw. opłatę rezerwacyjną w wysokości 1% wartości mieszkania. Należy także zagwarantować sobie prawo zwrotu opłaty rezerwacyjnej gdyby inwestycja nie została zrealizowana, a także wtedy, gdy kupujący zechce wycofać się z umowy z innych powodów. Do tej pory umowy takie były stosowane rzadko, ale w związku z bardzo dużym popytem na rynku pierwotnym są coraz częściej stosowane.

Umowa właściwa - ostateczne przeniesienie własności lokalu na kupującego. Musi zostać sporządzona w formie aktu notarialnego.

Użytkowanie wieczyste -
specyficzne dla polskiego prawa cywilnego prawo podmiotowe dotyczące nieruchomości gruntowej. Polega na oddaniu w użytkowanie nieruchomości gruntowej będącej własnością państwa, gminy lub związku gmin osobie fizycznej lub prawnej na czas określony, zazwyczaj na 99 lat (czasami krócej, lecz nie mniej niż na 40 lat). Użytkowanie wieczyste jest formą pośrednią pomiędzy własnością a prawami rzeczowymi ograniczonymi, jest jednak bardziej w swej istocie zbliżone do własności. Prawo powstaje w wyniku zawarcia umowy w formie aktu notarialnego i wpisu do księgi wieczystej. Oddający w użytkowanie pozostaje właścicielem gruntu i pobiera z tego tytułu roczną opłatę od użytkownika.

Weksel in blanco - zawiera tylko niektóre elementy weksla, ale musi być co najmniej podpisany przez wystawcę, wraz z deklaracją wekslową jest przyjmowany do zabezpieczenia bankowi zwrotu kredytu. Dla jego ważności wystarczy podpis Kredytobiorcy na urzędowym formularzu. Z reguły nie wypełnia się kwoty i daty płatności, nie jest bowiem ona znana w momencie wystawienia. Nie jest również znana wymagalna na dzień płatności weksla kwota kredytu wraz z odsetkami. Opłata z tytułu wystawienia weksla wynosi np. 100 zł dla sumy wekslowej nieprzekraczającej 100 000 zł, bądź np. 50 zł dla sumy wekslowej nieprzekraczającej 50 000 zł.

Ubezpieczenie pomostowe
- ubezpieczenie płacone do czasu wpisania przez sąd hipoteki do księgi wieczystej - docelowego zabezpieczenia kredytu dla banku. Koszt to ok. 0,8% kredytu w skali roku.

Ubezpieczenie wkładu własnego - produkt ubezpieczeniowy, obejmujący kwotę będącą różnicą pomiędzy wymaganym przez bank udziałem własnym w realizowanej ze środków kredytowych inwestycji (w wysokości do 20% wartości nieruchomości), a środkami faktycznie posiadanymi przez kredytobiorcę. Dzięki ubezpieczeniu udziału własnego kredytobiorca ma możliwość zaciągnięcia kredytu na 100% wartości inwestycji. W praktyce, po zaciągnięciu kredytu, przez określony czas - do 5 lat - poza spłatami rat kredytowych ratalnie spłacamy także swój wkład własny.
Ubezpieczenia na życie a kredyt hipoteczny
Łączenie inwestycyjnych polis ubezpieczenia na życie i kredytu hipotecznego - w Polsce polisa na życie łączona z kredytem ma tylko zapewnić spłatę kredytu w razie śmierci kredytobiorcy. U naszych zachodnich sąsiadów popularne są ubezpieczenia dające oprócz ochrony możliwość inwestowania środków, które miałyby być przeznaczone na spłatę kapitału. By takie rozwiązanie było korzystne, w państwie musi istnieć określony system zachęt podatkowych, którego w naszym kraju próżno szukać. Przykładem takich rozwiązań są natomiast Niemcy. Państwo to proponuje zwolnienia podatkowe dotyczące długoterminowych oszczędności (w przypadku ubezpieczeń powyżej 12 lat), a także rat kredytu w określonych sytuacjach. W takich warunkach podatnikowi nie opłaca się zbyt szybko spłacać kredytu, gdyż jest on zainteresowany pomniejszaniem swoich obciążeń podatkowych. Im wyższe raty odsetkowe kredytu i im dłużej jest on spłacany, tym korzyści podatkowe mogą być większe. Dlatego na niemieckim rynku funkcjonują rozwiązania ubezpieczeniowe łączące cechy ochronne i inwestycyjne, polegające na tym, że biorąc kredyt możemy spłacać wyłącznie odsetki, pozostawiając kapitał niezmienny do końca okresu kredytowania. Dodatkowo wykupujemy polisę, w której suma ubezpieczenia jest równa wartości kredytu (w ten sposób zabezpieczamy bank i swoich najbliższych przed problemami ze spłatą w przypadku naszej śmierci), zaś dodatkowo, kwotę, którą przeznaczalibyśmy na spłatę rat kapitałowych, lokujemy w ubezpieczeniowych funduszach inwestycyjnych. Wysokość wpłaty jest tak skalkulowana, aby po zakończeniu okresu ubezpieczenia, kwota zgromadzona w zakładzie ubezpieczeń środków wystarczyła na spłatę kredytu. Oczywiście mamy do wyboru kilka opcji sposoby inwestowania: od konserwatywnej, stabilnej zakładającej 4% stopę zwrotu, po agresywną - do 12% zysku. W takim rozwiązaniu - jeśli fundusze inwestycyjne wykażą się dobrymi wynikami, to po spłacie kredytu zostaje nam jeszcze trochę dodatkowych środków. Istnieje co prawda ryzyko, że okres spłaty kredytu zbiegnie się np. z okresem bessy na giełdach papierów wartościowych, kiedy wartość jednostek uczestnictwa jest niska. Jednak ryzyko to jest kompensowane przez korzyści podatkowe.
Ubezpieczenie przed skutkami utraty zatrudnienia
Ubezpieczenie przed skutkami utraty zatrudnienia - w ubezpieczeniu ryzyka utraty zatrudnienia (czyli ubezpieczeniu od skutków bezrobocia) przedmiotem ochrony ubezpieczeniowej jest dochód uzyskiwany z pracy najemnej. W Polsce ubezpieczenie to nie jest zbyt popularne ze względu na sytuację gospodarczą oraz niskie zainteresowanie zakładów ubezpieczeń tego typu ofertą. Przykładem wykorzystania tego ubezpieczenia mogą być jednakże rozwiązania francuskie, gdzie - wg szacunków - ubezpieczenie przed skutkami utraty pracy posiada co piąty francuski kredytobiorca. We Francji ubezpieczenie bezrobocia jest dość popularną formą zabezpieczeń spłaty kredytu bankowego przez osoby fizyczne. Kredytobiorca wykupując polisę ubezpieczeniową otrzymuje gwarancje, że w sytuacji utraty zatrudnienia, przez określony czas (kilka miesięcy) będzie otrzymywał wypłaty odszkodowania równe określonemu procentowi dotychczasowych zarobków. Zazwyczaj wypłaty te - przez pierwsze miesiące - stanowią od 100 do 80% ostatnio uzyskiwanych dochodów, i sukcesywnie są obniżane, co ma na celu zmobilizowanie kredytobiorcy do poszukiwania nowego zatrudnienia.

źródło: budujemydom.pl
_________________
Szukasz Nieruchomości ?
Szukasz Kredytu mieszkaniowego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Mocnakawa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 435
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Lis 07, 2012 9:45 am    Temat postu: cd Odpowiedz z cytatem

Dodam:

Porównania kredytów: zestawienia kredytów oparte o porównaniu ich marż, prowizji bankowych i kosztów, mające na celu ułatwienie dokonania wyboru kredytu i prezentujące jego zalety bądź wady.

Porównania pożyczek pozabankowych: zestawienia pożyczek udzielane przez firmy inne niż banki, oparte o porównaniu ich marż, prowizji i kosztów całkowitych, mające na celu ułatwienie dokonania wyboru takiej pożyczki i prezentujące jej zalety bądź wady (np .http://pozabankowiec.pl/791/chwilowki-przez-internet-ranking/).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kredytywarszawa.net
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 10
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 5:46 pm    Temat postu: słowniczek Odpowiedz z cytatem

tak podstawa to dobra edukacja, jeśli chodzi o kupno mieszkania.

Wiele osób, które zabierają się za planowanie zakupu mieszkania, tak naprawdę nie wie od czego zacząć. Warto zastanowić się nad tym co jest dla nas najważniejsze. Zbadać zdolność kredytową, znaleźć odpowiednią nieruchomość, ofertę kredytową...

czasami nie sprawdzamy wszystkich za i przeciw i lądujemy z kredytem z wysoką marżą, a wtedy jedynym rozwiązaniem jest:

http://finkred.pl/kredyt-refinansowy/

Pozdrawiam
Jacek
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mocnakawa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 435
Skąd: Polska

PostWysłany: Pią Lis 23, 2012 2:08 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

eeech,
szkoda, że tak mało jest rozsądnych jest ludzi, którzy jednak nie dają się zapędzić w zadłużeniową pętlę...
Bo czy to kredyt czy wspomniana pożyczka pozabankowa (tutaj np) nie musi prowadzić do zadłuzenia nie wiem jakiego, o ile mierzy się siły na zamiary, a te na możliwości do spłacania swoich długów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
msvry
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 12

PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetny słowniczek, tylko trochę fachowo napisany, mniej rozeznani klienci mogą mieć mimo wszystko problem ze zrozumieniem niektórych terminów.
_________________
PolishProperty.eu - nieruchomości dla obcokrajowców i Polaków z zagranicy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pytajofinanse
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Wrz 2013
Posty: 3

PostWysłany: Pią Wrz 06, 2013 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli ktoś woli wersję video, to wiele kwestii wyjaśniają nasi eksperci na vlogu Pytaj o finanse. W przejrzysty sposób mówią na co zwrócić uwagę i jak sobie radzić w razie problemów np. ze spłatą raty.
http://www.youtube.com/user/PytajoFinanse
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariuszk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 195

PostWysłany: Wto Wrz 10, 2013 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie to wszystko poukładałeś. Dobra robota. Wiedza ta jest dobra szczególnie dla osób wchodzących w dorosłość.

_________________
Skup aut Wrocław - sprawdź zasady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sidor
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 8
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pożyteczne wiadomości. Dzięki , skorzystałem z nich z powodzeniem.
_________________
Transport Ciężarowy Wrocław
Usługi Transportowe Wrocław
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Czw Mar 20, 2014 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja polecam tą stronę : Na niej będziemy mogli porównać kredyty mieszkaniowe - uważam, że nie ma sensu korzystać z doradcy w tym zakresie i warto jest samemu sobie wieczorkiem przysiąść i wybrać ten najlepszy dla siebie.
Generalnie wybór jest bardzo duży tak wiec warto jest poważnie się nad tym zastanowić. Szczególnie, że jest to ważne zobowiązanie na wiele lat.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
plny
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 129

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 3:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do słowniczka kredytobiorcy dodać trzeba koniecznie słowo kredyt hipoteczny w programie Mieszkanie dla Młodych. Sam się zastanawiam nad tym, czy ten program był potrzebny czy nie był. Trochę sztucznie pompuje on wartości co niektórych nieruchomości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kammas
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lut 2019
Posty: 80

PostWysłany: Wto Sty 21, 2020 5:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny słowniczek na początek, ale niestety tylko z takimi informacjami nie będziecie w stanie wybrać odpowiedniej oferty i otrzymać dobrego dla Was kredytu. Niezbędna do tego jest szeroka wiedza. Możecie ją zdobyć czytając blog http://kurlahajsy.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1624

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2020 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy kredyt trzeba przemyśleć na wszystkie strony, wiem co mówię. Mam kredyt we frankach Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stella00
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 524

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2020 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karol123 napisał:
Każdy kredyt trzeba przemyśleć na wszystkie strony, wiem co mówię. Mam kredyt we frankach Sad


Czyli po fakcie. Ale można spróbować i z takim kredytem coś zrobić. Pewnie słyszałeś o klauzulach niedozwolonych jakie banki stosowały w umowach? Jest wyjście z takich sytuacji. Są firmy jak https://cleverstep.pl/ , które zajmują się analizą takich umów. Doradzą co można zrobić. Współpraca i sama umowa z nimi jest klarowna, wszystko jest zrozumiałe, żadnych kruczków w umowie czy ukrytych kosztów. Naprawdę chcą pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
carolanne00
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 24 Wrz 2020
Posty: 12
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2020 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest wiedzieć coś na temat ochrony dłużnika, który prowadzi swój własny biznes. Ogłoszenie upadłości konsumenckiej przewidziane jest dla osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Jej głównym celem jest oddłużenie z części lub całego zadłużenia, którego konsument nie jest w stanie spłacić. Ja z takiej ochrony dłużnika skorzystałam w Warszawie https://ochronadluznika.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olsonpearline
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Wrz 2020
Posty: 6

PostWysłany: Sob Wrz 26, 2020 6:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie każda oferta kredytowa jest dla nas opłacalna. Dlatego nie wybierajmy pierwszej oferty, którą otrzymamy. Jeżeli jest dla nas za droga, to szukajmy tańszej.
_________________
inwestowanie na giełdzie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy