FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Materiał na konstrukcję dachową

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karinah
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 418

PostWysłany: Czw Sie 06, 2020 10:41 am    Temat postu: Materiał na konstrukcję dachową Odpowiedz z cytatem

Hej, chciałabym porozmawiać o materiale, jaki się zwykle używa do budowy dachu. To coś takiego jak drewno klejone? Dobrze pamiętam? Chodzi o to, żebym ja miała zorientowanie, o czym rozmawiać z fachowcami, jak już jakiś znajdę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Radekrak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 373

PostWysłany: Sro Sie 26, 2020 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawy temat zaczęłaś rzadko kto się go podejmuje. Ogólnie to musi to być drewno klejone, żeby konstrukcja była stabilna. A jeśli chodzi typowo o gatunek, to nie wiem, ale w Skandynawii najlepsze drzewa pod dach rosną, z tego co czytałem. No i ważna jest też taka https://mgdachy.pl/impregnacja-drewna/ impregnacja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mychaa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Cze 2019
Posty: 202

PostWysłany: Czw Sie 27, 2020 4:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie Radek Ci wszystko powiedział, on to zawsze stara się dobrze odpowiedzieć na pytanie. Ja tylko dodam, że MG Dachy pracują na takim skandynawskim drewnie. Także z nimi masz pewność trwalszej konstrukcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek767
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 833

PostWysłany: Sro Lis 04, 2020 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej ocenie jak najbardziej warto zwrócić uwagę na tak piękne pokrycia dachowe, jak blachodachówki panelowe od Braas o profilu płaskim (dokładnie model Quadro) i tutaj warto abyś do nich zajrzał bo możesz mieć rzeczywiście piękny dach za nieduże pieniądze. Jednocześnie licząc na świetne warunki gwarancyjne i nie zapominając o tym, że ponownie zostali budowlaną marką roku 2020.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Piotruś12
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Lis 2020
Posty: 2

PostWysłany: Wto Lis 10, 2020 8:40 am    Temat postu: Grunt to dobry uszczelniacz Odpowiedz z cytatem

Hej! Bez względu na to, jaki rodzaj pokrycia dachowego wybierzesz, to podczas nakładania dachu powinnaś zastosować uszczelniacz butylowy. Oszczędzi Ci to w przyszłości wielu problemów z przeciekaniem konstrukcji dachowej. Butyl cechuje się doskonałą plastycznością oraz idealnie przylega do każdej powierzchni!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MaRis
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Lis 2019
Posty: 662

PostWysłany: Pią Gru 04, 2020 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W mojej opinii jeżeli będziecie na etapie poszukiwań ciekawych propozycji w zakresie wykonania nowego i porządnego dachu to może rzeczywiście warto pomyśleć nad wyborem pięknego pokrycia dachowego od Braas w zakresie dachówek ceramicznych, do tego znajdziesz u nich najlepsze akcesoria dachowe z dobrymi warunkami gwarancyjnymi i do tego możliwością uzyskania dodatkowej 15 letniej gwarancji systemowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
brice88
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Gru 2020
Posty: 4
Skąd: Mielec

PostWysłany: Pią Gru 04, 2020 12:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dach jest jednym z najważniejszych elementów domu. Tylko pod kompletnym, ocieplonym i prawidłowo położonym pokryciem możemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Jednym z materiałów budowlanych wykorzystywanych w ułożeniu dachu jest płyta falista https://pl.onduline.com/pl/wlasciciel-domu/produkty/lekkie-pokrycia-dachowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek767
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 833

PostWysłany: Nie Gru 06, 2020 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jeszcze nie udało Wam się podjąć ostatecznej decyzji w zakresie wyboru porządnego pokrycia dachowego to zdecydowanie warto wziąć pod uwagę ofertę producenta Bbraas oraz ich dachówki ceramiczne i cementowe które moim zdaniem są zdecydowanie najlepsza opcją na wykonanie porządnego dachu na lata. A do tego teraz będziecie mogli liczyć również na świetne warunki promocji zimowej do 31.01.2020 roku na 3 modele betonowe - Teviva, Bałtycka oraz Celtycka w szerokiej gamie kolorów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
glockman
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Gru 2020
Posty: 4
Skąd: Dębica

PostWysłany: Czw Gru 10, 2020 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może warto przyjrzeć się konstrukcji stalowej https://www.weldon.pl/konstrukcje-stalowe/. Konstrukcje stalowe to obiekty budowlane lub ich części, których elementy nośne wykonane są ze stali. Są powszechnie wykorzystywane w przemyśle i budownictwie, stanowiąc przede wszystkim podstawę do tworzenia różnych budynków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MaRis
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Lis 2019
Posty: 662

PostWysłany: Pią Gru 18, 2020 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zapytać Was, czy macie może dla mnie jakieś konkretne podpowiedzi, jeżeli chodzi o wybór dobrej jakości materiałów do wykonania pięknego dachu to tutaj zdecydowanie mogę polecić Wam, żebyście wzięli pod uwagę ofertę http://www.krak-zinc.pl/kategoria/blacha-miedziana/ Będziecie mogli liczyć w ich przypadku na dobrą jakość, profesjonalne podejście do klienta i jednocześnie genialne efekty o czym przekonałem się zaglądając do ich kategorii z galerią zdjęć. Wyszło świetnie i mam nadziej, że również Waszym wymaganiom będą w stanie sprostać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
winetta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 838

PostWysłany: Sro Lut 03, 2021 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że będzie dach, trzeba dobrze przemyśleć jaki z czego. Co myślicie o coraz częściej stosowanych w budownictwie rozwiązaniach jakie dają dachowe płyty warstwowe? Widziałam też na domach mieszkalnych. Z tego co widzę to te płyty można łatwo położyć, zamontować. Mają wysokie właściwości termoizolacyjne, zapewniają ochronę przeciwpożarową. Na https://www.kingspansklep.pl/kategoria/dachowe-plyty-warstwowe/ można zobaczyć ofertę, porównać ceny. Jeśli budujemy hale czy stawiamy magazyn to na pewno zastanawiamy się czy na takie pokrycie dachowe się właśnie nie zdecydować. To na pewno trwałe rozwiązanie a do tego będzie się dobrze prezentować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KacperW
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Wrz 2018
Posty: 240

PostWysłany: Sro Kwi 14, 2021 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie szukając skutecznej ochrony przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych a dokładnie wilgoci zarówno jeżeli chodzi o zabezpieczenie dachu i fundamentów to zwróćcie uwagę na system hydroizolacji Icopal i ich skuteczny System Bezpieczny Fundament który jako jedyny w Polsce uzyskał Rekomendację Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. Jednocześnie zapewniając naprawdę wieloletnią gwarancję co bardzo nas w tym upewniło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kilof12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 586

PostWysłany: Pią Kwi 23, 2021 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że takie decyzje najlepiej jest podejmować po konsultacji z fachowcami. Dach to dość duża inwestycja i musi być dobrze wykonana, bo będzie służyła przez lata. Mogę zostawić wam namiar na speców od dachów https://fastkrakow.pl/uslugi-dekarskie/ . Nie tylko doradzą przy wyborze pokrycia, ale wykonają usługę kompleksowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KarolOkrasek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Paź 2017
Posty: 802

PostWysłany: Pon Kwi 26, 2021 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukajac wysokiej jakości materiałów do wykonania hydroizolacji na pewno warto zwrócić uwagę na Icopal u których znajdziecie na przykład Papy w Technologii Szybki Syntan SBS W przypadku którego papy produkowane w tej Technologii zapewniają prawidłową wentylację i hydroizolację pokrycia dachu przez dziesięciolecia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy