FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Wady i zalety mieszkania na parterze
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fototapeta
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Fototapetlandia

PostWysłany: Wto Mar 31, 2015 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zapomnisz zamknąć okno i wyjdziesz z mieszkania to masz po telewizorze Very Happy
_________________
http://www.fotnart.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
drabinek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 6:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety to prawda, że statystycznie do włamań dochodzi częściej w przypadki lokali na parterze, ale różnica nie jest jakoś porażająca, więc nie sądzę, żeby można było traktować ten czynnik jako decydujący przy wyborze mieszkania. Kiedyś mieszkaliśmy na parterze i było żadnego problemu tego typu. Największa zaleta jest taka, że nie trzeba wysoko wchodzić po schodach Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rzeski
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z minusów to na pewno hałas, słyszysz każdego kto idzie klatką, co do włamań to nie wiem, bo moi rodzice mieszkają na parterze i mają dużego psa, także się o to nie muszą martwić. Innych minusów nie znam, tak to pozostają same plusy, wiadomo nisko, wszędzie blisko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
imprezowicz
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 15

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najgorszy jest ten nieszczęsny hałas Sad Zawsze jest lepiej mieszkać gdzieś wyżej a nie tak na dole. Bo to i tak nic nie da..Rano szczególnie w sobotę albo niedzielę zdarzy się tak, że sąsiedzi nie będą w stanie wam dać spać. Po prostu będzie za głośno Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 7:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wadą na pewno jest to, ze każdy może zaglądać nam w okna. Na szczęście wystarczy kupic rolety chociażby z http://pendragon.pl/rolety/rolety-wewnetrzne/ i nie trzeba się przejmować wścibskimi spojrzeniami. No i złodzieje mogą się łatwiej włamać... Innych wad chyba nie ma Smile Ja zawsze chciałam mieszkać na parterze niestety mój mąż uparł się na drugie piętro i nie dało się go przekonać do parteru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
majorski
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 11

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 12:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalety mieszkania na parterze docenią osoby starsze, mające problemy z poruszaniem się, czy osoby niepełnosprawne, a także rodziny z małymi dziećmi – wózki dziecięce... wadą jest to, że łatwo możemy stać się ofiarą złodzieja, kiedyś i chyba nadal bardzo popularna była pełna zabudowa balkonów w mieszkaniach na parterze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szubert88sz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam widzę same zalety, jeśli się ktoś boi o włamania, to niech sobie kupi psa, który będzie ostrzegał i w razie czego obroni dom. A zarazem łagodnego, żeby nie szczekał na każdego przechodnia klatki. Tutaj sprawdzają się większe pieski o spokojnym uosobieniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patalka
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 11

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 11:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie, z tym włamaniami to nie należy przeszkadzać, no chyba, że ktoś ma okna z dykty i bez szyb Wink Od czasu do czasu włamania do mieszkań się zdarzają, ale to chyba nie jest zbyt często spotykane przestępstwo w naszym kraju, przynajmniej tak to odbieram.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
renia88
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 10:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedna taka zasadnicza wada, którą widzę to to, że na parterze jest chłodniej. Oczywiście zależy to też od wielu różnych czynników, ale generalnie mieszkania wyżej położone szybciej się nagrzewają niż takie na samym dole. Tak poza tym to chyba same zalety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poziomek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Pon Cze 15, 2015 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to też zależy od rodzaju ogrzewania w danym budynku. Chociaż zazwyczaj w kwestii ciśnienia wody na przykład to mieszkania parterowe są w uprzywilejowanej sytuacji, a te na górze mogą mieć niekiedy problem z ciśnieniem wody w kranie, szczególnie w starszych budynkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
majakusa
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2015
Posty: 8

PostWysłany: Wto Cze 23, 2015 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się bała mieszkać na parterze. Zawsze jest ryzyko, że ktoś może wejść itp. Tak jak ktoś pisał z tym oknem i tv. Jakoś ciężko by mi było tak zasnąć. Ale wiem, że niektórzy bardzo sobie chwalą mieszkanie na parterze i wręcz są zadowoleni. Także wszystko zleży od człowieka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tow
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pią Cze 26, 2015 7:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkałam kiedyś w kawalerce na parterze i nie wspominam tego za dobrze. Bo akurat w większości mieszkań mieszkały młode pary z dziećmi albo starsze osoby z psami. Więc był wieczny harmider na klatce. Na dodatek pracowałam wtedy na nocki i ten hałas z klatki ciągle mnie budził.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
waleriuszo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo chwalę sobie mieszkanie na parterze, jest taka bliskość do wyjścia jakby, aż chce się wyskoczyć na klatkę, hop do drzwi i coś szybko załatwić, od ręki. Mieszkanie wyżej już kojarzy się ze schodzeniem, zjeżdżaniem, takie demotywujące trochę. Minus to chłód od piwnicy głównie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zygizygi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Cze 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się moje mieszkanie na parterze też bardzo podoba. Nie wyobrażam sobie innego miejsca do mieszkania jakby nie mój parter, który według mnie jest idealnym rozwiązaniem oraz, który według mnie jest rozwiązaniem bardzo dobrym. Teraz już tylko chcę powiedzieć jedną rzecz mieszkanie na parterze ma więcej zalet jak wad Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Beti_Lo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma wad, są same zalety:-) nie musisz wciągać wózka na samą górę. Jak wypadniesz z balkonu to istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że ci sie coś stanie:-) co do włamań, to wbrew pozorom, zdarzają się one częściej na najwyższych pietrach, pomimo domofonówSmile i w upały w mieszkaniu jest chłodno, bo od piwnicy chłodzi:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy