FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Dla kogo kredyt.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika
Moderator
Moderator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 237
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 9:35 pm    Temat postu: Dla kogo kredyt. Odpowiedz z cytatem

Bank uzależnia przyznanie kredytu od zdolności kredytowej kredytobiorcy, a także od ustanowienia szczególnego sposobu zabezpieczenia spłaty kredytu. Osoba ubiegająca się o kredyt w każdym przypadku zobowiązana jest do przedłożenia na rzecz banku wszelkich dokumentów i informacji niezbędnych do dokonania właściwej oceny zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty przyszłych zobowiązań w określonej wysokości i terminie. Kredytodawca ma także obowiązek umożliwienia podjęcia przez bank czynności związanych z oceną wykorzystania i spłaty kredytu (czyli np. w przypadku kredytu przeznaczonego na cele budowlane – do umożliwienia oceny postępu prac na budowie). Pozostałe wymogi związane z kredytowaniem każdy bank ustala indywidualnie poprzez własne wewnętrzne instrukcje i regulaminy.

W przypadku osoby fizycznej jako kredytobiorcy zazwyczaj wymagane jest:

* posiadanie pełnej zdolności do dokonywania czynności prawnych;
* uregulowany stosunek do służby wojskowej (ewentualnie można taki wymóg ominąć poprzez zaproponowanie bankowi dodatkowego zabezpieczenia wypłaconych środków);
* pozytywna historia dotychczasowej obsługi zobowiązań (zazwyczaj sprawdzana w Biurze Informacji Kredytowej lub innych rejestrach).

Ponadto przy kredytach związanych z finansowaniem nieruchomości kredytobiorcami są wszyscy jej właściciele. Podobnie osoby pozostające w związku małżeńskim wspólnie występują jako kredytobiorcy.
Przykładowa lista dokumentów wymaganych przez bank zawiera:

* wniosek o kredyt wraz z załącznikami;
* kopię dowodu osobistego lub paszportu oraz dodatkowego dokumentu potwierdzającego tożsamość (dla mężczyzn – obowiązkowo kopie książeczki wojskowej);
* dokumenty potwierdzające źródła w wysokość przychodów lub dochodów brutto (zaświadczenia o zarobkach, odcinki renty lub emerytury, kopie zeznań podatkowych, umowa o współpracy, kontrakt itp.);
* dokumenty dotyczące stanu majątkowego (np. akt własności działki);
* dokumenty potwierdzające wniesienie lub możliwość wniesienia wkładu własnego (np. wyciąg potwierdzający saldo rachunku bankowego);
* dokumenty potwierdzające stan posiadanych zobowiązań i ich obsługi;
* dokumenty prawne i techniczne (umowy, zezwolenia, kosztorysy) dotyczące nieruchomości i planowanych robót budowlanych;
* dokumenty dotyczące proponowanych zabezpieczeń spłaty kredytu wraz z odsetkami.

Jako zabezpieczenie kredytu udzielonego przez bank stosuje się hipotekę oraz cesję praw z polisy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych żywiołów, czasami również ubezpieczenie na życie kredytobiorcy. Do czasu dokonania prawomocnego wpisu do hipoteki bank wymaga wniesienia tymczasowego zabezpieczenia kredytu, którym mogą być: weksle in blanco, poręczenie według prawa cywilnego (poręczenie przez osoby inne niż kredytobiorcy), przystąpienie do długu, ubezpieczenie spłaty kredytu, ubezpieczenie na życie, gwarancje spłaty kredytu, przewłaszczenie, przeniesienie praw, ustanowienie zastawu itp.

źródło: budujemydom.pl
_________________
Szukasz Nieruchomości ?
Szukasz Kredytu mieszkaniowego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
gbarrows
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Gru 2020
Posty: 4
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Sro Gru 02, 2020 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kredyt może wziąć każdy na określony cel, trzeba mieć tylko zdolność kredytową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fernena
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 509

PostWysłany: Sro Gru 09, 2020 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak byłam u doradców https://www.boldinvest.pl/ to mi elegancko zdolność wyliczyli i wiedziałam na ile mogę liczyć. dostałam kredyt na taką kwotę na jaką wnioskowałam, żadnego problemu z tym nie było Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kemmer.jakob
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Gru 2020
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Gru 10, 2020 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łatwo zdobyć kredyt, tylko trudno jest mieć odpowiednią zdolność kredytową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ntc89
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Gru 2020
Posty: 4

PostWysłany: Pon Gru 14, 2020 1:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łatwo nie łatwo, wszystko tak na prawdę zależy od zdolności. Teraz z tego co się orientuje bardziej rygorystycznie banki podchodzą i wymagają wiekszego wkłądu finansowego.
_________________
Jeśli się nudzisz zagraj w darmowe gierki.

Jeśli interesują cię zwierzęta zajrzyj na Portal o zwierzętach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Adres AIM
amanda_kos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 1696

PostWysłany: Wto Lut 02, 2021 5:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam zerknąć jeszcze na http://odpowiedzialne-inwestowanie.pl/jak-poprawic-swoja-wiarygodnosc-wobec-banku-kiedy-staramy-sie-o-kredyt/ i poczytać o tym, jak poprawić swoją zdolność. Te wskazówki powinny sporo pomóc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gutek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 1689

PostWysłany: Sro Maj 05, 2021 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tutaj https://togethermagazyn.pl/jak-zwiekszyc-zdolnosc-kredytowa-poznaj-nasze-sposoby/ już zaglądaliście? Jeśli nie, to myślę, że warto. Jest tam bowiem wiele ciekawych i praktycznych informacji na temat zwiększenia zdolności kredytowej. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć, poczytać i przede wszystkim podjąć skuteczne działania, aby móc otrzymać większy kredyt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tymoteusz1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1903

PostWysłany: Czw Maj 06, 2021 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda. Jeśli narobicie sobie problemy w spłacie, to potem możecie mieć decyzje odmowne w kontekście kolejnych kredytów.

Ostatnio zmieniony przez Tymoteusz1 dnia Czw Lut 10, 2022 6:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kuczapera
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 141

PostWysłany: Pią Maj 07, 2021 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawda jest taka ze brac kredyt jest latwo, gorzej to potem posplacac. sama sie kiedys tak wkopalam mialam petle kredytowa na szyji i depresje. wyszlam na prosta i powiedzialam nigdy wiecej. wolalam na https://lombi.com/ sprzedac to co mam w domu nie uzywane niz sie zapozyczac
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1622

PostWysłany: Nie Maj 09, 2021 6:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich

___
sklep bhp
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wuwek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 1952

PostWysłany: Czw Maj 13, 2021 2:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tamtym roku jak potrzebowaliśmy kredytu dla naszej firmy to skorzystaliśmy z oferty pośrednictwa https://waszekspert.pl/kredyty/ powiedzieliśmy o swoich potrzebach, założeniach i tak dalej no i na całe szczęście załatwili nam kredyt na dobrych warunkach. Szczegółowa oferta dostepna jest na stronie internetowej dlatego zachęcam zajrzeć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Dolny
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Sie 2020
Posty: 141

PostWysłany: Pią Maj 14, 2021 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o kredyt to nie sądziłam, że będę taki zaciągać. Ale że była taka okazja to zdecydowałam się na kredyt we frankach. Także jestem teraz w takiej sytuacji jak większość ludzi którzy zaciągnęli tego typu kredyty. Także teraz szukam jakiegoś rozwiązania czy wyjścia ze swojej sytuacji. I tak też między innymi znalazłam taki poradnik frankowicza w którym to zostały opisane podobne historie do mojej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fernena
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 509

PostWysłany: Sob Maj 28, 2022 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak już ma się zadłużenie to ciężko jest uzyskać dodatkowy kredyt. A czasami jest potrzebna dodatkowa gotówka. W razie czego zostawiam namiar na https://www.splatachwilowek.pl/trudne-kredyty/ , tu jest bardzo atrakcyjna oferta
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
honorata
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 684

PostWysłany: Czw Cze 23, 2022 8:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii zdolności kredytowe, polecam poczytać https://content-manager.pl/jak-zmienila-sie-zdolnosc-kredytowa-w-2022/ jak zmieniła się w tym roku. Ogólnie wydaje mi się, że tak trudno dostać kredyt to jeszcze nie było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Polka1234
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 3282

PostWysłany: Sob Cze 25, 2022 7:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak myślicie czy wcześniejsza spłata kredytu się opłaca ? Co o tym sądzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy