FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Cechy nowoczesnego domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wedloo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O kurnaa ale tutaj daliście dużo tych zalet i cech tego nowoczesnego domu : )) ta wypowiedź przedmówcy mi się znakomicie podoba tylko ona jest trochę według mnie za długa hyhy Lubię zdecydowanie jak jakaś wypowiedź jest trochę krótsza i tak jakoś po prostu się nie przeciąga : D bardzo jestem za tym by nowoczesny dom był przestronny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
boccek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Sro Kwi 08, 2015 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom w stylu nowoczesny od zewnątrz wyróżnia się jedną główną cechą, a jest nią parterowa konstrukcja. Dom nowoczesny to taki, który ma jeden poziom oraz proste kształty. Jeśli chodzi o wnętrze domu, tutaj jest już więcej elementów mówiących o stylu nowoczesnym. Będą to trzy najważniejsze cechy, a mianowicie prostota, minimalizm oraz przestronność. Jeśli chodzi o prostotę, styl nowoczesny wskazuje na zastosowanie prostych kształtów, bez zbędnych zdobień i niepotrzebnych dodatków. Prostota oddaje elegancki, a zarazem nowatorski efekt przy końcowej aranżacji wnętrza. Kolejną cechą, którą jest minimalizm, polega na wyposażeniu wnętrza domu w jak najmniejszą liczbę sprzętów, mebli i dodatków. Minimalizm nie można mylić z ubóstwem, a wręcz przeciwnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
benek11
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 7

PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem dom nowoczesny to dużo zastosowania eletroniki, której pomoże nam zaoszczędzić prąd i dal sodowiska jest to dobre. Systemy solarne na dachach, które mogą nam podgrzać wodę w basenie, czy to też w domu. Czujniki ruchu czy zmierzchu to sa takie podstawy nowoczesnego domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
foccus
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 7:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z większością przedmówców. Dwie kluczowe sprawy to energooszczędność oraz efektywność cieplna. Nowoczesny dom powinien być przede wszystkim łatwy i tani w utrzymaniu. Budowa takiego domu sama w sobie może być droższa, ale na dłuższą metę powinno się to opłacić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bobus
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 9

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze od siebie dodam, że bardzo prężnie rozwija się rynek automatyki domowej, zwłaszcza różnego rodzaju czujników, czy systemów regulacji, więc warto się nad tym zastanowić. Nigdy nie miałem okazji korzystać z takiego rozwiązania, ale po za ceną zakupu urządzenia te nie generują zbyt dużych kosztów.

Nie bądź obojętny - http://zdrowieznatury.blog.iwoman.pl/. Zajrzyj i skomentuj


Ostatnio zmieniony przez bobus dnia Czw Maj 28, 2015 3:06 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tom7878
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 144

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem w nowoczesnym domu nie może zabraknąć alarmu, monitoringu, bramy segmentowej do garażu takiej jak tu http://pendragon.pl/bramy-6/ i elektrcznej bramy wjazdowej. To wszystko zwiększa bezpieczeństwo w domu i na pewno ułatwia życie. Ja kiedyś byłem przeciwny budowie nowoczesnego domu ale zmieniłem zupełnie zdanie jak zobaczyłem u kumpla jak to wszystko działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kajko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 228

PostWysłany: Pon Kwi 27, 2015 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie w kwestii budowania i urządzania domu modny jest minimalizm.
_________________
Zajrzyj ciekawostki http://nasza-kamienica.pl/ .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hryzantema
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Czw Maj 14, 2015 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niegdyś domy były budowane z cegieł lub drewna. Dziś projektanci mają dostęp do większej ilości materiałów. Wykorzystują więc np. egzotyczne gatunki drzew czy kamienie z odległych stron świata. Dodatkowo zestawiają ze sobą różne materiały. Jest to jedna z wielu cech nowoczesnego domu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Czw Maj 14, 2015 5:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz wybudować nowoczesny dom to warto żebyś był na bieżąco z nowymi projektami jakie się pojawiają. Wiem że taką możliwość daje aplikacja MGProjekt Projekty Domów. Bez problemu pobierzesz ją sobie tutaj https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mgprojekt.projektydomow . Możesz dzięki niej przeglądać projekty ale też zamówić sobie projekt bez konieczności dzwonienia do pracowni by zamówić projekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciekx
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 11

PostWysłany: Pią Maj 15, 2015 9:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tylko nowoczesny ale z nazwy..Po prostu on jest takim samym domem co był. Może trochę inaczej wygląda, jak się popatrzy na grafikę jakąś komputerową to wtedy wygląda jakoś okazale. Chociaż w sumie to jest taka dziwna sprawa bo kto by chciał oglądać swój dom na komputerze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michaell66
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 10

PostWysłany: Nie Maj 17, 2015 7:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie dla każdego nowoczesny dom znaczy to samo, myślę, że taki dom jest bardzo funkcjonalny, ma dużo ułatwień dla mieszkańców, elektroniki i wykorzystuje się w nim ekologiczne rozwiązania, jeśli chodzi o wygląd takiego domu, wystrój wnętrz, to raczej stawiam na minimalizm, ale wiem, że wnętrza urządzone w tym stylu nie odpowiadają każdemu, bo bywają za mało przytulne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szubert88sz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowoczesny dom charakteryzuje jego wnętrze, urządzając je w stylu minimalistycznym z zachowaniem zasad ekologii. Taka spójność pozwala na stworzenie budynku, odpowiadającego oczekiwaniom współczesnych odbiorców. Dom nowoczesny jest zarówno wygodny w użytkowaniu, funkcjonalny jak i niedrogi w eksploatacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rudatanczy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 8

PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 7:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowoczesny znaczy drogi, nowoczesny znaczy taki jak są filmy te science fiction. Nic tam realnego nie jest. Takie bardzo filmowe tam jest właśnie wszystko. Mi się to podoba. Tylko czy to jest aż takie użyteczne? Tutaj bym się kłócił i bym mocno polemizował.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tekla55
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie nowoczesne domy są otwarte na naturę. Ogród stanowi ważną część budynku, a materiały, które wykorzystuje się do budowy, coraz częściej są przyjazne środowisku. Inteligentne rozwiązania pozwalają zmniejszyć rachunki za prąd. Dla mnie to główne cechy nowoczesnego domu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bonzaj
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 14

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi nowoczesny dom kojarzy się z tym, że jest w pełni zautomatyzowany, nowoczesna technologia jest widoczna na każdym kroku. Gdzie za pomocą jednego przycisku można w całym domu: zasunąć rolety, obniżyć ogrzewanie do temperatury dyżurnej, wyłączyć prąd z gniazdek, uzbroić alarm itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 3 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy