FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
wentylatory w domu?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawidko
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 30 Sty 2015
Posty: 35

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 1:45 pm    Temat postu: wentylatory w domu? Odpowiedz z cytatem

wykorzystujecie w domu wentylatory?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
draza
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Maj 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 10:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest dobry patent, gdzie wymienione zostały okna ze starych na nowe, bardziej szczelne. Zaparowane szyby, zaduch... Ja mam taki problem w sypialni, tak naprawdę cały czas muszę mieć okno rozszczelnione, bo inaczej robi się kocówa. O wentylacji myśle, ale jeszcze nie stosuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Remigee
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 4
Skąd: Chodzież

PostWysłany: Pią Maj 29, 2015 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

draza napisał:
To jest dobry patent, gdzie wymienione zostały okna ze starych na nowe, bardziej szczelne. Zaparowane szyby, zaduch... Ja mam taki problem w sypialni, tak naprawdę cały czas muszę mieć okno rozszczelnione, bo inaczej robi się kocówa. O wentylacji myśle, ale jeszcze nie stosuję.

Draza taka sytuacja, która opisujesz świadczy o tym, że w domu masz bardzo słaba wentylacje - nowoczesne okna owszem są bardzo szczelne i może wcześniej nie było problemu z wentylacją.
Nie wiem jakie masz tam możliwości budowlane - kwestia kratek wentylacyjnych, aby powietrze mogło swobodnie krążyć, druga kwestia czy dom masz ocieplony styropianem - jak wiesz on średnio oddycha.

Co możesz już teraz zrobić, aby poprawić stan powietrza w domu? Polecam Tonie założyć nawietrzaki do okien - to na pewno poradzi sobie z wilgocią w powietrzu Smile
_________________
https://solisfiltry.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
prowansja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 285

PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po za tym nie zapominajcie, że w domu, czy mieszkaniu po prostu trzeba wietrzyć, czy jest lato czy zima. Optymalnie codziennie przez 5-10 minut. Z tego co też czytałam na http://www.okna-pasywne.pl/poradnik/zaparowane-szyby-skad-sie-biora warto zainwestować w specjalne nawiewniki, albo okna z wywietrznikami, które ponoć pozwalają zminimalizować straty energi przy wietrzeniu. A to jest kluczowe jeśli nie mamy centralnego, to każde takie zwykłe wietrznie kosztuje nas utratę ciepła i konieczność podkręcenia grzania, a to generuję koszty...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
saudill92
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 1

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 8:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie używam w domu wentylatorów. Po prostu otwieram szeroko okno na kilka minut i tyle.
_________________
Oferujemy tanie ogrzewanie mieszkania sprawdź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szubert88sz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 9

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W bloku to spółdzielnia mieszkaniowa zabrania używania wentylatorów, kiedyś mieliśmy elektryczny wentylator, ale kazali Nam go zdemontować. Także wentylator jest, ale bezużyteczny generalnie. A uważam, że by się przydał np. w łazience, żeby nie tworzyć wilgoci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
patalka
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 11

PostWysłany: Sro Cze 10, 2015 11:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szubert88sz napisał:
W bloku to spółdzielnia mieszkaniowa zabrania używania wentylatorów, kiedyś mieliśmy elektryczny wentylator, ale kazali Nam go zdemontować. Także wentylator jest, ale bezużyteczny generalnie. A uważam, że by się przydał np. w łazience, żeby nie tworzyć wilgoci.


Spółdzielnia zabrania używania wentylatorów w mieszkaniu? Dla mnie to dosyć dziwne i niezrozumiałe posunięcie. Wracając już do samego tematu to moim zdaniem zamontowanie w łazience wentylatora jest niezbędne. Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania w tej chwili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
propos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 235

PostWysłany: Sro Cze 17, 2015 11:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwszy raz spotykam się z takim zakazem. Jak to argumentują?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej1456
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Sty 2015
Posty: 7

PostWysłany: Czw Gru 17, 2015 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ja też się spotkałem z takim zakazem ale to chodziło o wentylatorek w kratce wentylacyjnej. Też uważam to za dziwne. Odnośnie samych wentylatorów do bardzo fajne są wentylatory kanałowe rewersyjne. Fajna sprawa mogą być nawiewne i wyciągowe więc dwa w jednym Smile

Ostatnio zmieniony przez Andrzej1456 dnia Nie Cze 14, 2020 4:15 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kgariess
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Gru 2015
Posty: 4

PostWysłany: Pon Gru 21, 2015 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie właśnie spoko sprawa taki wentylator tylko jaki kupić ludzie polecają różne a ja nie wiem jak mam to ugryźć który wybrać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiejkos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 504

PostWysłany: Czw Kwi 25, 2019 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez nie słyszałem o takim zakazie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dziandzia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Lip 2020
Posty: 179

PostWysłany: Sob Wrz 19, 2020 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam wentylator taki duży od activejet, super chłodzi, jest cichy i nie pobiera dużo pradu, jestem z zakupu zadowolona
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy