FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Klimatyzacja w domu -warto?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 11:06 am    Temat postu: Klimatyzacja w domu -warto? Odpowiedz z cytatem

Myślicie, że warto jest zainstalować klimatyzację w domu?
Ile taka przyjemność może kosztować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
adamowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 810

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że ceny takich instalacji są ustalane indywidualnie, bo chyba do każdego domu czy mieszkania będzie odpowiednie inne urządzenie itp.
Nie jestem jednak pewna, bo sama nie mam klimatyzacji.
Zobacz sobie na przykład tutaj: http://www.centroclima.pl/ - myślę, że jak poczytasz, to dowiesz się czegoś dokładniej.
Na twoim miejscu tak w ogóle skontaktowałabym się z jakąś firmą, która się tym zajmuje i dowiedziała o szczegóły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Sro Mar 04, 2015 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zamontowałam sobie klimę w zeszłym roku i osobiście jestem z niej bardzo zadowolona ! Mieszkamy w mieszkaniu z oknami na południe tak więc sami możecie sobie wyobrazić jak latem jest czasami gorąco.
Mam obecnie ten model:
http://najtaniej.co/produkt/klimatyzatory-przenosne/klimatyzator-przenosny-master-ac-1400-e.html
Przenośny klimatyzator. Wprawdzie trzeba było za niego dać prawie 2000 zł jednak nie żaluję ponieważ spisuje się bardzo dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GrzesiekL
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Mar 2015
Posty: 1

PostWysłany: Sro Mar 04, 2015 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto o ile masz dużo pieniędzy.
_________________
http://wnetrzablog.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian33
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 42

PostWysłany: Pon Mar 09, 2015 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że to jest sprawa indywidualna. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez klimatyzacji, a niektórym jest ona całkowicie obojętna. Ja należę do tej pierwszej grupy. Mam klimatyzację u siebie od kilku dobrych lat i uważam, że jest ona całkiem przydatna, szczególnie w czasie upałów. Ceny są różne, w zależności od marki klimatyzatorów, możesz je sprawdzić np. tutaj - http://centrumklima.pl/. Klimatyzacja to dobre wyjście, ale trzeba pamiętać o tym, by wybierać klimatyzatory, które cicho pracują, posiadają automatyczny regulator nawiewu, szybkie osuszanie parownika, funkcję szybkiego schładzania, odpowiednie filtry, czujnik ruchu czy zdalne sterowanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malaela
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 5

PostWysłany: Wto Mar 10, 2015 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klimatyzacja - jak najbardziej. A że to dodatkowy i niemały koszt? Cóż, wszystkie zabawki poprawiające jakość życia kosztują. A może od razu pomyśleć o rekuperatorze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
dariaw
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 134

PostWysłany: Sro Mar 18, 2015 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malaela napisał:
Klimatyzacja - jak najbardziej. A że to dodatkowy i niemały koszt?
Ja mam klimatyzację i mój portfel zbytnio na tym nie ucierpiał. Jak ze wszystkim - istnieją zarówno tańsze jak i nieco droższe klimatyzatory. Akurat w moim przypadku sprawdzają się te od LG, dlatego mój wybór padł na model LG P12RL (ma dosyć sporą moc chłodniczą, ale to z racji tego, że nasz salon jest dosyć duży, dodatkowo połączony z kuchnią). Poza tym, osobom, które w dalszym ciągu zastanawiają się nad instalacją klimatyzacji polecam stronę strefaklimatyzacji.pl - mnie ten serwis bardzo pomógł w wyborze, także polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Wto Mar 31, 2015 3:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie warto. Ja już sobie bez niej życia nie wyobrażam. Firma Tabor Klima założyła nam ją kilka lat temu i od tamtego czasu działa doskonale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fredi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 8

PostWysłany: Wto Kwi 07, 2015 10:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja akurat nie jestem zwolennikiem klimatyzacji w domu, dla mnie jest zbędna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem warto jak najbardziej. Trzeba tylko wszystko dokładnie przemyśleć i zdecydować sie na odpowiedni sprzęt. Jak już chcesz montować klimatyzację pomyśl też o czujniku temperatury w kanałach wentylacyjnych przy klimatyzacjach. Widziałam że tutaj http://www.czaki.pl/pl/produkty/czujniki-temperatury/dla-cieplownictwa-i-klimatyzacji/ spokojnie można właśnie cos takiego dostać. Zauważyłam że teraz coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domu, to obecnie duża wygoda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bujakkajamajka
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 08 Kwi 2015
Posty: 10

PostWysłany: Wto Kwi 21, 2015 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli mam rozumieć że warto inwestować w takie cudeńko tylko nie żałować potem na serwis bo "chytry dwa razy więcej płaci" Tylko teraz kwestia tego jakie urządzenie wybrać? Znalazłem taki klimatyzator. Będzie odpowiedni? Istotna uwaga: dom ma 155 m.kw i niestety duży pokój jest nasłoneczniony (od południa)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
walt
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Mar 2015
Posty: 6

PostWysłany: Pon Cze 01, 2015 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odsyłam po cennik w Warszawie na http://www.wawaklima.pl/montaz-klimatyzacji.html

Po warszawskich cenach wygląda to tanio więc w innych regionach nie powinno być źle jeżeli chodzi o montaż klimatyzacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
finko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 795

PostWysłany: Sro Lip 01, 2015 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne, że warto, a co ciekawe coraz więcej osób się decyduje na to, nawet tych, które mieszkają w bloku. Wejdź sobie na stronę
http://www.sprawnawentylacja.pl/ i poczytaj o wadach oraz zaletach. Nic nie tracisz, bo ostateczna decyzja zależy i tak od Ciebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marek82
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 59

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 9:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ceny są bardzo różne, są one uzależnione od jakości klimatyzatorów. Tak średnio można przyjąć , że podstawowo wyposażone urządzenie o mocy chłodniczej 3,5kW kosztuje od 1500 zł do 2500zł + koszt montażu. A jeśli chodzi o mnie, to osobiście preferuję klimatyzację LG - http://www.plaxo.com/profile/show/strefaklimatyzacji, z racji nie tylko ciekawego designu, ale przede wszystkim jakości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewunia45
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Lip 06, 2015 1:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znajoma mieszka na ostatnim piętrze w bloku (11 piętro) i przez te upały właśnie rozgląda się za taką klimatyzacją ponieważ mega ciepło ma. Nawet otwarcie okien nic nie daje. Jak tylko znajdzie coś ciekawego i zamontuje to postaram się podzielić tą informacją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy