FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Czy to wszy?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tom7878
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 144

PostWysłany: Nie Lip 26, 2015 5:07 am    Temat postu: Czy to wszy? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy nie mam wszy. Swędzi mnie głowa i raz wydawało mi się, że widziałem robaka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Nie Lip 26, 2015 5:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę nie mam pojęcia... Ciężko tak doradzić na odległość. Najlepiej zobacz sobie w internecie jak wygląda wsza to będziesz wiedział czy to właśnie to. Ja na twoim miejscu poszłabym do lekarza by sprawdził co ci dolega bo to może być praktycznie wszystko nie tylko wszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zamir
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależnie od tego, jak będzie wyglądać kontrola konieczne będzie podjęcie różnych kroków.

Już pojedyncza wesz oznacza jednoznacznie wszawicę, która powinna być koniecznie leczona. W naszym artykule na ten temat będziesz mogła znaleźć cenne wskazówki dotyczące leczenia.
Jeśli przy rozpoczętej już terapii odkryte zostały larwy, bez dorosłych osobników, wskazuje to na w dalszym ciągu utrzymującą się wszawicę. W tym stadium nie ma jednak niebezpieczeństwa zarażenia, gdyż larwy nie mają możliwości opuszczenia swojego gospodarza. Mimo to konsekwentne dalsze leczenie jest konieczne, aby zapobiec rozwojowi larw do dojrzałych płciowo osobników zdolnych do składania jaj.
Jeżeli podczas kontroli odkryte zostały jedynie gnidy, będziesz miała dwie możliwości. Jeżeli terapia została już rozpoczęta, powinna ona zostać prowadzona zgodnie z zaleceniami producenta środka na wszy, aby zniszczyć ewentualnie znajdujące się na głowie dziecka żywe jaja wszy. Jeżeli leczenie nie zostało jeszcze rozpoczęte, chodzi tu najprawdopodobniej o pozostałości z wcześniejszej wizyty wszy, gdyż jaja nie mogą być przenoszone.

Niezależnie od tego, jak wypadnie kontrola, wesz w żadnym wypadku nie powinna być bagatelizowana. Przy pominiętym lub niedokłanie prowadzonym leczeniu wesz może się rozprzestrzeniać i stać się długoterminową torturą dla całej rodziny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karola_24
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 74

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 10:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobacz na zdjęcia w necie, będziesz wiedzieć- ogólnie wszy są białe i się ruszają- swędzi głowa to fakt i mają takie gniazda posklejane. Nie wiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amanda_kos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 1696

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 1:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może idź z tym od razu do lekarza? Nie chciałabym mieć wszy... Brrr...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beata55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 1102

PostWysłany: Pią Wrz 14, 2018 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może wypróbuj Pipi Nitolic? Jest skuteczny (mogę potwierdzić, bo stosowałam na synu), a bardzo łatwo się go używa. Przy okazji ma przyjemny zapach, co było dla mnie i dziecka ważne - wiadomo. Daj znać, czy udało się pozbyć tego paskudztwa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalicki12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 969

PostWysłany: Czw Lut 27, 2020 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozbycie się wszy to żaden problem. Wystarczy dobry szampon, który poradzi sobie z wszami już po pierwszym zastosowaniu. Dlatego ja mam zawsze w apteczce Parasidose.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarna84
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 90

PostWysłany: Pią Lut 28, 2020 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też używałam Parasidose jak dzieci złapały wszy, bardzo szybko pomógł, 15 minut na głowie, potem wyczesywanie i obeszło się bez powtarzania kuracji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy