FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
ogrzewanie gazowe?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luborr
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 4

PostWysłany: Pią Lip 03, 2015 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogrzewanie gazowe to niestety drogi interes, choć ostatnie dwie zimy były łaskawe dla rachunków. Poleciłam je rodzicom, którzy mieli piec węglowy. Bardzo je sobie chwalą, odpadło im bieganie do piwnicy, kupowanie i zrzucanie węgla. Teraz sterują temperaturę pilotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
dorota88
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Pią Lip 03, 2015 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to jest coś za coś. Ja nie wróciłbym nigdy do palenia w piecu. Gaz daje jednak wygodę, a jak się dobrze obliczy to wcale nie wychodzi tak duża różnica, a wygoda jest kolosalna. Dla mnie więc nie ma innej alternatywy od gazu, chyba, że słoneczna energia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bianca89
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 30 Cze 2015
Posty: 31

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 12:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie chciała bym mieć ogrzewania gazowego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gregorro2
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Nie Lip 05, 2015 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co takiego złego jest w ogrzewaniu gazowym? Mnie też się wydaje, że to najwygodniejszy sposób ogrzewania. Może nie jest najtańszy, ale z drugiej strony też nie jest aż tak drogi. O ekologii to nawet nie wspominam. Mieszkałem kiedyś w takim smogu z pieców węglowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
balkonik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sro Lip 15, 2015 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bez przyczyny ogrzewanie gazowe jest najczęściej rozważane w pierwszej kolejności. Wynika to z faktu, że gaz ziemny jest paliwem dość tanim. Spośród paliw i nośników energii umożliwiających korzystanie z bezobsługowych źródeł ciepła (gaz ziemny i propan, olej opałowy, energia elektryczna) jest z całą pewnością najtańszy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Sob Lip 18, 2015 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogrzewanie gazowe jest strasznie drogie:/ My zdecydowaliśmy się na eko groszek i zastanawiamy się jeszcze czy panele słoneczne nie byłyby dobrym rozwiązaniem. Z tego co wiem pozwalają na pozyskanie ciepła i energii elektrycznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mysza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2015
Posty: 80

PostWysłany: Pon Lip 20, 2015 2:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam w wynajmowanym mieszkaniu ogrzewanie gazowe i nigdy więcej- straszna wilgoć mi przy takim sposobie ogrzewania wychodziła. Nie wiem, czy to wina ogrzewania czy czegoś innego ale i tak już nie chcę. Wyprowadziłam się stamtąd wiosną. Pamiętam jak pochłaniacze wilgoci kupowałam i były mało skuteczne. teraz się śmieję że powinnam coś takiego w mieszkaniu mieć http://www.pochlaniaczewilgoci.pl/pochlaniacze-wilgoci-kontenerowe/ i może wtedy by cos pomogły Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kanalia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie faktycznie z tego co się orientuje chyba najlepszym ogrzewaniem jest ogrzewanie gazowe. Inne są bardzo drogie i nie praktyczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czekoladka1
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Ja tez uważam, że ogrzewanie gazowe to najlepsze rozwiązania. Wygoda z nim związana, to nie tylko brak nakładów pracy, ale i możliwość zaprogramowania, gdy np wracasz z urlopu. I wracasz do ciepłego domu. Czy jest drogi? Chyba zależy od tego czy dom odpowiednio jest ocieplony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga77
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 7

PostWysłany: Wto Lip 21, 2015 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie wiem to już bezpośrednio się techników zapytaj co by Ci właśnie naprawiali twój to właśnie samochód bo to akurat może być ważne i to akurat może być bardzo istotne i kluczowe. Szczerze to ja daję coś takiego właśnie, że nie każdego stać będzie na pewno na założenie takiego ogrzewania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 6:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niektórzy uważają,że gaz jest drogi. Ale powiedzcie mi w takim razie co obecnie jest tanie? Ogrzewanie elektryczne? Jest jeszcze droższe od gazowego.Z kolei tradycyjny piec również nie jest tani a znacznie mniej wygodny .

My zdecydowaliśmy się na zamowienie sobie kotła gazowego i jestem zdaania,ze jest to bardzo wygodne. O nic nie musze się martwić, skutecznie grzeje wodę. Dodam,że tak jak poprzednicy jestem zdania,że warto jest zamawiać sobie takie rzeczy w sieci.Obecnie systemy ogrzewania w dobrych cenach ma ta firma:
http://sklep.vinstal.pl/

Zawsze można tam rownież negocjować przy wiekszym zamówieniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bozii
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 6:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tam drogi..Tyle się płaci. Zawsze lepiej jest mieć gaz niż się w zimie męczyć z węglem i cały czas do niego dokładać. Czyli myśleć o tym ile jego zamówić i się martwić kto to ma właśnie w piecu dokładać. lubię na gaz bo przynajmniej zawsze mam ciepło w moim mieszkaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Premix
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Lip 2015
Posty: 2

PostWysłany: Sro Lip 22, 2015 11:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecałabym raczej gazowe, ale z możliwością regulowania temperatury na grzejnikach. Można ją skręcać, kiedy nie ma nas w domu. Moi rodzice długo nie mogli się przekonać do gazu, ze względów finansowych a teraz bardzo je sobie chwalą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Sro Lip 29, 2015 11:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to nie wyjdzie jakoś strasznie drogo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cooli
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 125

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bozii napisał:
A tam drogi..Tyle się płaci. Zawsze lepiej jest mieć gaz niż się w zimie męczyć z węglem i cały czas do niego dokładać. Czyli myśleć o tym ile jego zamówić i się martwić kto to ma właśnie w piecu dokładać. lubię na gaz bo przynajmniej zawsze mam ciepło w moim mieszkaniu.


Według mnie dobrą alternatywą dla węgla jest pallet. Taki materiał jest ekologiczny, poza tym kotłownia pozostaje czysta. Co więcej obsługa kotła z podajnikiem np. tego typu: http://www.kotly-ekowitt.pl/kotly-hades-lux ogranicza się tylko do wsypywania opału do podajnika oraz usuwania popiołu. Ogrzewanie gazowe jest bardziej komfortowe, lecz niestety drogie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy