FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ogrzewanie przy użyciu prądu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Veroniqe90
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 258

PostWysłany: Pon Paź 11, 2021 6:13 pm    Temat postu: Ogrzewanie przy użyciu prądu Odpowiedz z cytatem

Dla wielu to może się wydać dziwne. No bo wszyscy uważają, że takie ogrzewanie jest drogie. Ale faktycznie jest bardzo przystępne. A jak doda się do tego PV to robi się chyba już interesująco, prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
SylwiaN
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 171

PostWysłany: Wto Paź 12, 2021 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację. Każdy system powoduje to, że jesteśmy uzależnieni od dostaw. Czy to będzie węgiel, gaz czy inny rodzaj energii. Tylko tak naprawdę prąd jesteśmy wstanie sami sobie wyprodukować i tylko na to możemy mieć realny wpływ. I zrobić po prostu taniej. Ogrzewanie elektryczne ma sens. I jest fajnym rozwiązaniem. Takie używam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 534

PostWysłany: Wto Paź 19, 2021 6:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc na rosnące w zawrotnym tempie stawki za prąd warto pomyśleć o takim systemie grzewczym i fotowoltaicznej instalacji. W swym domu mam ogrzewanie panelami na podczerwień od polskiego producenta Eco Partner. Sprawdza się pierwszorzędnie, a w domu ciepło dostosowane do naszych upodobań i panującej za oknem aury. Czas pomyśleć teraz o samodzielnym wytwarzaniu energii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RomGo
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2020
Posty: 114

PostWysłany: Czw Paź 21, 2021 4:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe rozwiązanie z tymi panelami na podczerwień. Musze bardziej rozeznać się w temacie gdyż w mym domu rodzinnym cały czas jest ogrzewanie tradycyjne CO, które trzeba wymienić. Przy tego typu ogrzewaniu rodzice mieliby znacznie lżej, a obsługa nowoczesnego rozwiązania nie powinna być trudna, prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaN
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 171

PostWysłany: Sro Paź 27, 2021 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RomGo napisał:
Ciekawe rozwiązanie z tymi panelami na podczerwień. Musze bardziej rozeznać się w temacie gdyż w mym domu rodzinnym cały czas jest ogrzewanie tradycyjne CO, które trzeba wymienić. Przy tego typu ogrzewaniu rodzice mieliby znacznie lżej, a obsługa nowoczesnego rozwiązania nie powinna być trudna, prawda?


Popatrz na stronie producenta o którym pisze Aza. Sporo fajnych informacji. No i to bezpośrednio od producenta a nie jakiś chiński sprzęt, który nie wiadomo jak działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milena23
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Cze 2019
Posty: 231

PostWysłany: Pią Lis 12, 2021 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, że taką opinia jest dość popularna. Jeśli popatrzymy ile kosztuje 1 kwh to faktycznie może się tak wydawać. Ale trzeba pamiętać, że dostępne są obecnie różnego rodzaju energooszczędne rozwiązania - od pieca, przez grzejniki, po poszczególne urządzenia w domu. Do tego jest opcja fotowoltaiki z dotacją. Jak się całość policzy to wcale tak drogo nie wyjdzie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veroniqe90
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 258

PostWysłany: Pon Lis 15, 2021 7:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milena23 napisał:
To prawda, że taką opinia jest dość popularna. Jeśli popatrzymy ile kosztuje 1 kwh to faktycznie może się tak wydawać. Ale trzeba pamiętać, że dostępne są obecnie różnego rodzaju energooszczędne rozwiązania - od pieca, przez grzejniki, po poszczególne urządzenia w domu. Do tego jest opcja fotowoltaiki z dotacją. Jak się całość policzy to wcale tak drogo nie wyjdzie.


Masz rację. Ogrzewanie elektryczne ma tą zaletę, że to jedyne rozwiązanie, które jesteśmy wstanie sami wyprodukować. Węgla nie wydobędziemy, gazu też nie. A prąd możemy mieć czy to z paneli czy z wiatraka. Mamy opcję. I to powoduje, ze takie dynamiczne ogrzewanie jak od Eco Partner ma sens.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miko1973
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Sie 2021
Posty: 81

PostWysłany: Wto Lis 16, 2021 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że to obecnie dość drogie rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SylwiaN
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 171

PostWysłany: Sro Lis 17, 2021 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miko1973 napisał:
Wydaje mi się, że to obecnie dość drogie rozwiązanie.


Nie zgodzę się z tym. Jak sobie wszystko policzysz to wyjdzie całkiem korzystnie. Pamiętaj, że takie panele od Eco Partner są proste w instalacji. Przykręcasz do sufitu, robisz bruzdę na kabel i podłączasz do sterownika. Do tego w domu nie musisz mieć kotłowni (mniej do budowy - niższy koszt), kominów, masz prostszy dach przez to. Nie robisz całej instalacji CO z wodą, która sporo kosztuje. Nie wspominając o podłogówce. Do tego urządzenia na prąd można zasilić z paneli PV, więc masz kolejne źródło przyszłych oszczędności. Obecnie tylko prąd jesteśmy w stanie sami wyprodukować w domu. Węgla czy innego surowca sami nie wydobędziemy, gazu tak samo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fernena
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 509

PostWysłany: Nie Lis 28, 2021 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja musiałam w grzejnik elektryczny zainwestować, bo mamy ogrzewanie miejskie, po sezonie wyłączają i koniec. A bywają chłodniejsze dni nawet wiosną czy latem to wtedy podłączam grzejnik do prądu. Zamówiłam ze sklepu tim.pl, mają tam spory wybór wszelakich grzejników elektrycznych to sobie popatrzcie. Coś dla siebie znajdziecie na pewno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milena1990
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 536

PostWysłany: Wto Lis 30, 2021 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogrzewanie na prąd to bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem, że masz bardzo dobrze docieplony dom. Ja się zdecydowałam na takie ogrzewanie matami na podczerwień https://sunlike.eu/ . Naprawdę polecam. Montaż jest bardzo szybki i odbywa się bez robienia bałaganu i cena instalacji jest naprawdę bardzo korzystna.
Ponadto komfort użytkowania jest nie do przecenienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inherit
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Maj 2021
Posty: 122

PostWysłany: Wto Lis 30, 2021 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz w cenie jest prąd, dlatego też ważne jest to z usług jakiej firmy skorzystamy jeśli chodzi o dostawcę usług terenowych dla sieci energetycznych, komunikacyjnych i dystrybucyjnych. Z tego co wiem to wielką popularnością cieszy się https://www.eltelnetworks.pl/ i ma na koncie grono zadowolonych klientów. Nie bez podstawy jest to wiodący dostawca tych usług na świecie. Jeśli jesteście zainteresowani to warto zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami dostępnymi na stronie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jarzebina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Sty 2021
Posty: 559

PostWysłany: Sro Gru 01, 2021 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że ogrzewanie do domu to raczej kwestia indywidualna. Warto jednak zainteresować się takimi kwestiami jak pompy ciepła powietrzne: https://hap.pl/pl/menu/ogrzewanie/pompy-ciepla/powietrzne-441 . Słyszałam sporo pozytywnych opinii na temat takich kotłów. Z pewnością warto wziąć pod uwagę przy wyborze pieca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ziebek
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 41

PostWysłany: Sro Gru 01, 2021 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale wg mnie tylko z fotowoltaiką Smile Jak coś to podrzucam namiary na firmę, która montowała u mnie: http://pvprojekt.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dskd.23R
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Maj 2016
Posty: 527

PostWysłany: Sro Lut 28, 2024 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnie, że dzielicie się doświadczeniami w tym temacie. Według mnie grunt to wybrać dobrą ofertę u operatora energii i wszystko powinno być w porządku Wink Jeśli priorytetem dla Was jest tańsza energia elektryczna to możecie zerknąć
przykładowo na stronę: https://www.enea.pl/zamrozenie-cen Dajcie znać co sądzicie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy