FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Co na pchły i kleszcze dla psa?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 810

PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 9:33 am    Temat postu: Co na pchły i kleszcze dla psa? Odpowiedz z cytatem

Co wybrać na pchły i kleszcze dla psa?
Podpowiedzcie jakie preparaty są najskuteczniejsze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
kotycz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 866

PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest tego trochę na rynku. Jak pójdziesz do sklepu zoologicznego, to będą w stanie ci coś sensownego zaproponować.
Poczytaj sobie tutaj jakie preparaty przeciw kleszczom są najlepsze.
Moim zdaniem warto wybrać takie krople aplikowane na kark.
Sprawdza się to zarówno u psów, jak i u kotów, choć raczej w nieco innych dawkach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rejdioakti
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Sie 2015
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sie 11, 2015 3:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na rynku jest dużo specyfików. Jedne działają lepiej drugie gorzej. W tamtym roku mój pies miał kropelki i czasami kleszcze przynosił do domu. Teraz założyliśmy mu obroże i również przynosi. Może troszkę mniej niż w tamtym roku ale 100% braku kleszczy nie zaobserwowałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

większość jednak z nich jest w porzadku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karola_24
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 74

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sklepie zoologicznym na pewno ci coś doradzą. Jest naprawdę spory wybór. Są płyny, maści, kropelki, obroże i inne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Czw Wrz 17, 2015 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też zawsze trafiam na dobrą obsługę w sklepach zoologicznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
anubis
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Wrz 2015
Posty: 5

PostWysłany: Nie Wrz 20, 2015 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej pójść do weterynarza i tyle. Z pewnością doradzi jaki specyfik jest najlepszy i zademonstruje w jaki sposób najlepiej go nakładać. Mogę jednak powiedzieć, że chyba żaden środek przeciw kleszczom nie zapewnia stuprocentowej ochrony, szczególnie u psów z dłuższym włosiem. Zawsze istnieje ryzyko, że jakiś kleszcz się przyczepi. Po prostu takie specyfiki nakłada się w w miejscach, na których najczęściej pojawiają się kleszcze, np. na karku, żeby obniżyć ryzyko złapania kleszcza przez psa...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Urbanik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FRONTLINE Combo M - środek przeciw pchłom i kleszczom przeznaczony dla psów średnich ras od 10 do 20kg masy ciała. Stanowi najlepsze rozwiązanie w walce przeciwko wszystkim stadiom rozwoju pcheł. Preparat chroni zwierzęta przed kleszczami, a także zabezpiecza dom i pupila przed inwazją pcheł. Zawiera dodatkowy składnik (S)-metopren, który działa jajobójczo, dzięki czemu redukuje populację dorosłych pcheł. Frontline Combo hamuje cykl rozwojowy pcheł we wszystkich stadiach rozwojowych, chroniąc zwierzę i jego otoczenie przed inwazją tych pasożytów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Wrz 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2015 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja swoje psy raz do roku przeważnie na wiosnę zabezpieczam preparatem w kroplach przeciwko pchłom i kleszczom. Chodzimy tam na długie spacery po łąkach i lasach, więc o kleszcze nietrudno, a nawet jest ich multum! Z tego, co mówił mi mój weterynarz, wszystkie psy powyżej 2-3 miesiąca życia muszą być zabezpieczane przeciwko inwazji kleszczy - od lutego do listopada. Inaczej istnieje ryzyko zachorowania na ta okropną babeszjozę. Jej przebieg jest zwykle ostry i kończy się śmiercią zwierzaka, zwłaszcza gdy właściciel zbyt późno zgłosi się do lekarza weterynarii...
_________________
Nie możemy kierować wiatrem, ale możemy zmienić ustawienie żagli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zoya
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 12

PostWysłany: Pią Wrz 25, 2015 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisał:
Ja swoje psy raz do roku przeważnie na wiosnę zabezpieczam preparatem w kroplach przeciwko pchłom i kleszczom.


Te preparaty działają tylko przez 4 tygodnie. Stosowanie ich raz do roku nie zabezpiecza Twoich psów.

Moje psy kropię kropelkami advantix co miesiąc od wiosny do jesieni. Stosowałam już kilka rodzai kropelek i niestety żadne nie działały w 100 %, zawsze "coś" się znalazło. Tylko przy advantixie tych "cosiów" jest zdecydowanie mniej.
Niestety nie mogą nosić obroży bo dostają strasznego uczulenia Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hiacynt666
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 1364

PostWysłany: Sob Lip 07, 2018 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o pasożyty to czy są to pasożyty ludzkie czy zwierzęce jak pchły czy kleszcze, to nie ma na to 100% ochrony, wiele ciekawych informacji przeczytacie tutaj http://www.esccap.pl/category/ekspert-radzi/ trzeba tego po prostu pilnować aby zwierzę nie miało pcheł jak i kleszczy, po każdym spacerze obejrzeć psa, na pchły jeszcze ta obroża zadziała na kleszcze bardziej wcierka ale to też nie daje 100% pewności.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kominkiewiczk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 649

PostWysłany: Pią Sie 17, 2018 8:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O odpowiednie preparaty to muisisz pytać weterynarza. Wazna jest natomiast taka codzienna pielegnacja. Zerknijcie sobie tutaj http://www.psiabuda.com.pl/pl/c/Kosmetyki-i-pielegnacja/385 na różne kosmetyki do pielgęnacji naszych pupili. Wiadomo, że psa nie kąpiemy codziennie, ale jak juz to robimy to warto stosować takei kosmetyki, ktore beda działały pozytywnie na sierść no i też mogą przeciwdziałać pojawianiu się różnych pasożytów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rossana
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 1438

PostWysłany: Czw Sie 23, 2018 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałam, że takie specjalne preparaty na pchły i kleszcze można kupić w sklepach zoologicznych. Na przykład w sklepie https://www.krakvet.pl/ . Na szczęście ceny takich produktów nie są zbyt wygórowane, więc spokojnie możecie zakupić to, co jest niezbędne przy ochronie pupila.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
vato
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Lis 2018
Posty: 844

PostWysłany: Wto Lut 26, 2019 10:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej wybrać się do weterynarza, który dobierze odpowiednie środki przeciwko pasożytom. Jeżeli mieszkacie w Szczecinie to wybierzcie się do kliniki weterynaryjnej www.weterynarz-szczecin.info Na osobach tam pracujących można polegać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartek234
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 17

PostWysłany: Sro Lut 27, 2019 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zawsze stosuję obroże + doraźnie krople - gdy problem się nasila lub wyjeżdżamy gdzieś np. w okolice lasów
_________________
hale produkcyjne wynajem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy