FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Czy opłaca się kupować ziemię rolną?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Działki i grunty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bako
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Kwi 2015
Posty: 1

PostWysłany: Pią Kwi 10, 2015 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że w tych czasach nie jest to już opłacalne. Teraz już ludzie nie inwestują w coś takiego. Także moim zdaniem powinieneś sobie odpuścić
_________________
Najlepsza klimatyzacja samochodowa warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
adamo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Czw Kwi 16, 2015 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziemia nigdy nie zniknie tak jak budynki, które się starzeją. A dzisiaj nowo wybudowane osiedla nie wytrzymają tak długo jak bloki i mieszkania z lat 80-tych. Na wszystkim się oszczędza. Za to jak dobrze trafi się w działkę (ładna okolica) to moim zdaniem może być fajna inwestycja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
bakOma
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 9

PostWysłany: Czw Kwi 23, 2015 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tak inwestycja może być bardzo dobra i ciekawa. Ja do dzisiaj sobie pluję w brodę z tego powodu, że sprzedałem moją działkę w okolicach Opola bo wtedy to sprzedałem za śmieszne pieniądze(były mi bardzo potrzebne) a teraz za takie coś skasowałbym bardzo dużą kasę i już bym sobie żył jak król bo kasę bym dał na lokatę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dembik
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 71

PostWysłany: Sro Maj 27, 2015 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko, że ziemia rolna już w tej chwili osiągnęła takie ceny, że opłacalność inwestowania w tym momencie to dość duże ryzyko. Za podobne pieniądze można kupić tereny przemysłowe, a w perspektywie czasu zarobić na nich większy % niż na ziemi rolnej. Chodzi mi mniej więcej o coś takiego - http://metropolis.pl/nieruchomosci-sprzedaz/ w metropolis mają kilka ciekawych gruntów, ale niestety, nie na moją kieszeń.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matenus
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 4
Skąd: Głogów

PostWysłany: Czw Maj 28, 2015 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adamo napisał:
Ziemia nigdy nie zniknie tak jak budynki, które się starzeją. A dzisiaj nowo wybudowane osiedla nie wytrzymają tak długo jak bloki i mieszkania z lat 80-tych. Na wszystkim się oszczędza. Za to jak dobrze trafi się w działkę (ładna okolica) to moim zdaniem może być fajna inwestycja.


Zgadzam się - inwestycja w grunty, ziemie to bezpieczna i trwała inwestycja, bo ludzie zawsze będą potrzebowali kawałka ziemi.
Jeśli chodzi jeszcze o zakup ziemi rolnej, to kwestia czy chcielibyśmy ją kiedyś sprzedać jako nieruchomość pod firmę lub osiedle to trzeba się liczyć z tym, że w przypadku ziem rolnych mamy tez klasy ziemi i z odrolnieniem różnych działek mogą być problemy - co znacząco obniża nam wartość takiego gruntu - bo wówczas będzie się on nadawał jedynie na uprawę.
_________________
Dobre oferty domów i mieszkań http://www.ramnieruchomosci.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zgienek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Czw Lip 23, 2015 4:28 pm    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

jestem zdania że inwestycja w ziemię jest chyba najbardziej bezpieczna tak myślę sobie na podstawie obserwacji historii jedynie wojny i związana z tymi zmiana granic i właścicieli sprawiala że ziemia traciła swoja wartość - ale teraz albo działki albo jedzenie ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rubel
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Lip 2015
Posty: 3

PostWysłany: Pią Lip 24, 2015 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że tak a nawet jeżeli Ci się w finale nie przyda to sprzedasz.
_________________
Jak zdać egzamin na prawo jazdy


Ostatnio zmieniony przez rubel dnia Pon Maj 08, 2017 1:00 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jokula
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 26 Lip 2015
Posty: 4
Skąd: Zamość

PostWysłany: Pon Lip 27, 2015 9:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ziemią jest jedną z najlepszych inwestycji. Pieniądz starci wartość a ziemia nie, raczej ceny idą w górę. Działkę rolną można puścić w dzierżawę jak ma się z tym problem i też można na tym dobrze wyjść.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sowa
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 34

PostWysłany: Czw Lip 30, 2015 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem zdania, że taki zakup się opłaca. Wystarczy odrolnić działkę i można budować dom - ceny działek budowlanych, zwłaszcza w okolicach dużych miast są kosmiczne. Trzeba tylko pamiętać, aby zatrudnić firme geodezyjną z prawdziwego zdarzenia - www.horyzont-geo.waw.pl/oferta.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malinowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 508

PostWysłany: Nie Sie 02, 2015 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że nie. Lepiej założyć jakąś firmę np eksportoową można na tym zarobić. Teraz wiele właścicieli takich firm eksportuje do Rosji jednak najpierw musieli załatwić odpowiednie certyfikaty które mzna zdobyć np u nich http://certyfikaty-rosja.pl/ Mnie ten pomysł bardzo się podoba Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zoya
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 04 Wrz 2015
Posty: 12

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2015 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś ma doświadczenie z odrolnianiem ziemi? Chcielibyśmy kupić ziemię rolna i chociaż częściowo odrolnić, aby móc zbudować dom. Ktoś już przechodził ten proces?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zumi13
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 5

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem kupno ziemi zawsze się opłaca, ma ona wartość która rzadko spada. Mi tata przepisał ziemię rolną, ale nie będę się tam budować, puszczę ją w dzierżawę.
_________________
samochód zastępczy z oc sprawcy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LBuduje
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Wrz 2015
Posty: 7

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem nie opłaca się już zakup ziemi rolnej. Jeszcze 10 lat temu to była idealna inwestycja, ponieważ ceny były niskie. W ciągu ostatnich lat ceny ziemi ostro poszły w górę. Są rejony w kraju, gdzie hektara poniżej 20 tyś nie ma szans kupić. Nawet uwzględniając dopłaty to zwrot z takiej inwestycji jest bardzo długi. Zresztą nigdy nic nie kupujcie gdy cena jest wysoka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Sro Maj 11, 2016 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na powiekszenie kapitału kupuje się. Dokąd są dotatcje do hektara ludzie zaciągają kredyty i kupują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bobbudowniczy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lip 06, 2016 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i dupa blada, ziemi rolnej juz nie mozna kupic no chyba, ze jest sie rolnikiem. Akurat kiedy planowalem zakup to wprowadzili takie blokady.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Działki i grunty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy