FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
podwyżki czynszów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sylwester Ołdak
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 24

PostWysłany: Nie Cze 12, 2011 12:10 pm    Temat postu: podwyżki czynszów Odpowiedz z cytatem

witam, słyszeliście o tym, ze we wrześniu ma wejść nowe prawo zezwalające również na podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych?
Co myślicie o tej kwestii? (szczegóły znajdziecie tutaj: http://centruminwestycje.pl/inwestycje-w-warszawie/nieruchomosci-nadchodza-podwyzki-czynszow)
Ja osobiście uważam, że połowa tych ludzi to darmozjady, którzy uważają, że im się należy za dach nad głową za darmo, przez co piękne kamienice podupadają, bo miasta nie stać na ich wyremontowanie. Jeśli może ktoś sobie pozwolić na internet w domu, kablówkę, sprzęt RTV i nawet samochód, a mieszka za darmo, to jest to jakaś pomyłka. Mam nadzieję, że ta reforma to zmieni!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Mieszkaniec
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 19

PostWysłany: Pią Lip 08, 2011 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie tak dawno pokazywali w TVN, że tu niby biedni ludzie w tych komunalnych mieszkaniach mieszkają a pod domem samochód za 200 tys. zł.
Może od tego by należało zacząć.
A ile jest takich przypadków, że dostają mieszkania tu w Polsce, ale faktycznie mieszkają i pracują za granicą. To jest dopiero przekręt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwester Ołdak
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 24

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to chyba widzieliśmy ten sam program Smile aż krew zalewa. Naprawdę potrzebujący ludzie czekają lata na dach nad głową! Najgorsze jest to, że ten PRL wychował nam tak to społeczeństwo, że mimo tego samochodu za 200 tysięcy i mieszkania za granicą oni uważają, że im się komunalne NALEŻY! Paranoja! Jak tej ustawy o prawie lokatorskim szybko nie zmienią i nie zaczną egzekwować, to oszaleję!
_________________
http://centruminwestycje.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniec
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 19

PostWysłany: Czw Sie 25, 2011 2:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A PO chce wprowadzić podatek katastralny na poziomie 1%.
No to fajnie dobiją słabszych ludzi, dla których mieszkanie to jedyna cenna rzecz jaką mają.
Niby taki emeryt miałby np. płacić 2-3 zł podatku rocznie. To jest ochrona najsłabszych i najbiedniejszych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Czw Gru 01, 2011 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to samo dotyczy powierzchni magazynowych?
Czytałem raporty przygotowane przez firmę Jartom.
Wszystko zapowiada, że ceny wynajmu powierzchni magazynowych mają być wyższe! Jak zamierzacie rozwiązać ten problem? My chcemy renegocjować umowę i podpisać ją na dłuższy okres czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
insomnia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 92

PostWysłany: Sro Sty 08, 2014 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy istnieje jeszcze ograniczenie w podwyżce czyszu do 10%. Z tego co mi wiadomo ten zapis cały czas funkcjonuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amanda_kos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 1696

PostWysłany: Pią Wrz 09, 2022 5:46 am    Temat postu: czynsz Odpowiedz z cytatem

Nie :O Powiedz coś więcej na ten temat. Akurat mam mieszkanie komunalne i mnie to dotyczy. O ile mają wzrosnąć?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Prawo na rynku nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy