FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jak kantują nas deweloperzy?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Deweloperzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adamowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2014
Posty: 810

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2015 8:12 am    Temat postu: Jak kantują nas deweloperzy? Odpowiedz z cytatem

Ktoś ma większe rozeznanie w temacie?
Jestem ciekawa czy orientujecie się jak kantują i naciągają swoich klientów deweloperzy i na co trzeba uważać kupując dom lub mieszkanie od takiej firmy.
Jak można sobie z tym poradzić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2015 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musisz przede wszystkim zajmować się tym samodzielnie.
Jeśli nie czujesz się na siłach, możesz zatrudnić specjalistę, który za Ciebie zajmie się sprawdzeniem mieszkania, zanim je odbierzesz.
Na przykład tutaj: http://www.deconova.pl/konsultacje.php możesz się umówić na takie konsultacje.
Niektórzy podchodzą do tematu kompleksowo i od razu zamawiają projekt aranżacji wnętrza. Co też jest fajne, bo można całkowicie wykorzystać potencjał mieszkania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Wto Wrz 15, 2015 7:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia... Ja kupiłam mieszkanie pod Poznaniem i wszystko jest w jak najlepszym porządku... Ostatnio trafiłam na mieszkania na sprzedaż wrocław i wydaje mi się, że tam też jest wszystko ok. A Ty trafiłaś na oszustów, że się pytasz? Różnie to może być ale jeśli wybiera się znane i godne zaufania firmy to raczej nie powinno być problemów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kari
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Wrz 2015
Posty: 8

PostWysłany: Pią Wrz 18, 2015 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napewno na rózne kruczki w umowie w postaci "obowiazkowych" zakupow komorek lokatorskich, garazy, etc. Co ponosi cene za metr o nawet 1/4 ...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucky
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 750

PostWysłany: Sro Paź 21, 2015 10:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sposób zawierania umów i różnych zapisów to temat rzeka, Niestety wiele osób nie czyta dokładnie umów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacper_em
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 11

PostWysłany: Pią Paź 23, 2015 9:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to nie dać się okantować! Smile Zwłaszcza, że zakup mieszania to poważny temat. Podsyłam kilka sprawdzonych rozwiązań jak sprawdzić wiarygodność dewelopera http://www.dopoznania.pl/warszawa/pl/jak_sprawdzic_wiarygodnosc_dewelopera.html. Oczywiście nie da to 100% pewności, ale zawsze coś Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Petratis
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Lis 2015
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lis 18, 2015 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi znajomi mają rozeznanie w tym i powiem wam że kupno domu od dewelopera to jedna z korzystniejszych opcji zakupu nieruchmości wiadomo zdarzą się jacyś trefni ale trzeba wiedzieć do kogo uderzyć
_________________
projekty ogrodów poznań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Luśka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 179

PostWysłany: Sro Lis 25, 2015 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś inaczej podchodzę do tego tematu - czytaj dokładnie, potem podpisz lub nie. W umowie powinno być wszystko czarne na białym, a kupno mieszkania, to nie są zakupy w hipermarkecie Razz
Jeśli coś jest niejasne lub czegoś brakuje w umowie - pytać, pytać, pytać. I nie piszę tutaj o wysłaniu maila... bo tak robią wszyscy, a potem narzekają, że nikt nie odpisał. Ruszyć 4 litery do biura sprzedaży i załatwić sprawę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mila87
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Gru 2015
Posty: 3

PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet podpowiedziałabym z mojego doświadczenia, by rozeznać się czy jest możliwość sprawdzenia umowy z pomocą prawnika - dla własnego bezpieczeństwa... Korzystałam co prawda z usług pośrednika nieruchomości Verso z Wrocławia. Ta firma dała mi taką możliwość - podpisałam umowę dopiero po jej uważnym przeczytaniu i po konsultacji z prawnikiem, który z resztą z nimi współpracuje. Polecam takie rozwiązanie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
LBuduje
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Wrz 2015
Posty: 7

PostWysłany: Sro Gru 09, 2015 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze jest sprawdzić, czy działka na której postawiony jest blok to użytkowanie wieczyste. Jeśli tak to musisz liczyć się z tym, że raz w roku trzeba wnosić opłatę. W zależności od lokalizacji i powierzchni może to być nawet kilkaset złotych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
toiz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Mar 2016
Posty: 4

PostWysłany: Wto Mar 01, 2016 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym warto zasięgnąć opinii o określonym biurze nieruchomości na regionalnych forach tematycznych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Lucynka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 569

PostWysłany: Wto Kwi 12, 2016 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc uważam uważam ze ten brak zaufania do pracy deweloperów jest trochę nieuzasadniony, ostatecznie nikt nie każe Ci korzystać z jego usług więc po co tak demonizować. Sama nawiązałam ostatnio kontakt z fantastycznym deweloperem z Wrocławia, który pomógł mi wybrać mieszkanie w przepięknej dzielnicy: http://promenadywroclawskie.pl/ promenady wrocławskie. Wszystko przebiegło w przyjaznej i profesjonalnej zarazem atmosferze więc naprawdę uwazam ze nie ma na co narzekać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariola.kochanowska
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 11

PostWysłany: Sro Lis 16, 2016 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

właściwie to powinniśmy dobrze obejrzeć mieszkanie przy odbieraniu go od dewelopera, wszystko się powinno zgadzać to co z umowie, a wszelkie niejasności powinniśmy konsultować z deweloperem, w końcu to ma być nasze wymarzone mieszkanie/dom.
nie napiszę tego tak ładnie i czytelnie, ale szukając jakiegoś artykułu właśnie o deweloperach-oszustach trafiłam właśnie na ten artykuł, może okaże się pomocny https://www.nieruchomosci.com.pl/artykuly/odbior_mieszkania_od_dewelopera___na_co_zwrocic_uwage,3749.html?page=2 Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
darion
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 949

PostWysłany: Czw Kwi 04, 2019 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda że nie wszyscy deweloperzy są uczciwi. Jednak jest wielu takich, którym można zaufać. Jednym z takich deweloperów jest na pewno https://www.grazdeweloper.pl/ z Szczecina. Sam zakupiłem od nich mieszkanie i jestem z niego bardzo zadowolony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lallana
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Maj 2019
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 06, 2019 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dlatego właśnie warto skorzystać z firm, które sprawdzają umowy deweloperskie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Deweloperzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy