FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Duży dom ma więcej zalet?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 9:21 am    Temat postu: Duży dom ma więcej zalet? Odpowiedz z cytatem

Opłaca się budować duży dom?
Zastanawiam się czy waszym zdaniem takie rozwiązanie ma więcej zalet i w ogóle duże domy są lepsze od małych. Jak wam się mieszka w jednych i w drugich?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Wto Paź 13, 2015 6:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się marzy taki nieduży domek. Wystarczyłoby mi w zupełności mniej niż 100 mkw.
Chociaż widziałam na przykład tutaj: http://www.dobredomy.pl/projekty/projekty-od-120-do-160-mkw/ całkiem fajne projekty domów o większej powierzchni.
Myślę, że to kwestia wielu czynników. W tym również tego, jak dużą mamy rodzinę, jaką mamy działkę, ile zarabiamy itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Czw Paź 15, 2015 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ok 100 metrów brzmi naprawdę rozsądnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kali
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 370

PostWysłany: Pią Paź 16, 2015 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duży dom to duże wydatki Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Wto Paź 20, 2015 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale niektorych stać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olga87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 133

PostWysłany: Wto Lis 03, 2015 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie chyba bardziej odpowiadają takie domy jak tu - projekty małych domów. Łatwiej je utrzymać i ogrzać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dalongir
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 403

PostWysłany: Sro Lis 04, 2015 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy co masz na myśli pisząc duży. To zależy od wielkości rodziny lub potrzeb. Jeśli masz 4,5 i więcej osobową rodzinę to duży dom jest świetnym pomysłem. Albo gdy potrzebujesz zrobić w domu biuro lub pracownię.
Nasza pięcioosobowa rodzina mieszkała w piętrowym domku 200m2 i uwierz, że czasami brakowało miejsca. Szczególnie gdy ktoś chce pobyć sam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Sro Lis 04, 2015 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W niektórych wypadkach taki duży dom może być zbawieniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
giero
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Lis 2015
Posty: 6

PostWysłany: Sob Lis 14, 2015 9:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężko odpowiedzieć na pytanie, z pewnością nie przewidzisz tego co będzie za xx lat, ale warto postawić "perspektywiczny dom" z możliwością wielu rozwiązań w razie potrzeby. Co do oszczędzania to zgodzę się, że w tym przypadku jest ono pozorne. U mnie np. jest w sumie jakieś 250m2, ale samej powierzchni mieszkalnej (i ogrzewanej) niecałe 150. Reszta to 2-stanowiskowy garaż, pomieszczenia gospodarcze i strych nad owymi (obecnie schowek - spiżarnia, kiedyś może jakaś rekreacja). Dom uważam za duży, ale jakoś nie gubimy się w nim:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dorota
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 373

PostWysłany: Wto Lis 17, 2015 7:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powiedziałabym, później masz większą powierzchnie do ogrzewania a co za tym idzie większe wydatki. No chyba że przy budowie, zadbasz o odpowiednią izolacje i szczelne okna. Jak się nie mylę to ta firma http://www.ekointegrator.pl/ , pomaga przy wyborze odpowiedniej izolacji i szczelnych okien
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
budowlaniec
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 648

PostWysłany: Sro Lis 18, 2015 8:29 am    Temat postu: duży dom Odpowiedz z cytatem

To trudne pytanie, wszystko zależy ile osób w nim zamieszka. Ale przy dużym mieszkaniu trzeba myśleć jak obniżyć jego koszty utrzymania. zobacz tą propozycję http://sterownikitech.pl/regulatory-euroster-q7txrxgw,id150.html Są to sterowniki uniwersalne pasujące do większości kotłów gazowych. Instalacja ich zmniejsza koszty, a zakup szybko się zwraca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bryks
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Lip 2015
Posty: 86

PostWysłany: Pon Gru 28, 2015 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra buduje duży dom, ponad 350 mkw, budowa z dużym rozmachem, na podstawie projektu indywidualnego. Bardzo sobie cenią z mężem przestrzeń, więc zdecydowali się na taki metraż. Do realizacji projektu zaangażowali firmę specjalizującą się w kompleksowej budowie domów luksusowych i willi, projekt wymagał fachowej ręki. Firma Espiro Unique okazała się w pełni godna zaufania, profesjonalizmu ekipy siostra nachwalić się nie może!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
budowlaniec
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 648

PostWysłany: Czw Gru 31, 2015 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
beata55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 1099

PostWysłany: Czw Gru 31, 2015 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już budując dom trzeba myśleć o różnych rozwiązaniach i kosztach. Np ogrzewanie- jest wiele wariantów i trzeba się na coś zdecydować. ta firma http://www.immergas.com.pl/ ma dobre propozycje. Są też długo na rynku i mają doświadczenie. Cechuje ich wysoka jakość. Ja bym bardzo chciał mieć ogrzewanie podłogowe a w salonie kominek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ryksza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 66

PostWysłany: Pon Lut 01, 2016 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bryks napisał:
Moja siostra buduje duży dom, ponad 350 mkw, budowa z dużym rozmachem, na podstawie projektu indywidualnego. Bardzo sobie cenią z mężem przestrzeń, więc zdecydowali się na taki metraż. Do realizacji projektu zaangażowali firmę specjalizującą się w kompleksowej budowie domów luksusowych i willi, projekt wymagał fachowej ręki. Firma Espiro Unique okazała się w pełni godna zaufania, profesjonalizmu ekipy siostra nachwalić się nie może!


350 m to naprawdę duża przestrzeń Smile Super! A firma Espiro Unique doskonale sprawdza się przy takich projektach, wiem z autopsji Smile Bardzo dobrze, że postawili na specjalistów... Dużo by mówić o pięknych projektach, których firmy budowlane nie udźwignęły...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy