FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ocieplanie domu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tacho
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 4

PostWysłany: Pią Mar 25, 2016 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wam w sumie moge polecic firme od ktorej kupowalem materialy - http://kupujesz-budujesz.pl/ - zajrzyjcie smialo bo ceny naprawde niskie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
budowlaniec
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 648

PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 11:17 am    Temat postu: oszczędny dom Odpowiedz z cytatem

Ja proponuje zobaczyć propozycje z tej strony http://sterownikitech.pl/ Są tu rozwiązania umożliwiające oszczędzanie na wydatkach na utrzymanie domu. Znacznie zmniejszają koszty energii. Do tego w tej chwili w cenach promocyjnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Pon Kwi 04, 2016 6:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gotowe projekty z poddaszem - http://archon.pl/projekty-domow-z-poddaszem-uzytkowym-pc2678
I zawsze właśnie takie będą znacznie bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Zresztą... dom buduje się na lata - wiadomo, że to się przyda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
BedzieDeszcz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Kwi 2016
Posty: 1

PostWysłany: Sro Kwi 06, 2016 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podzielę się z wami moją historią dotyczącą ocieplania, generalnie mieliśmy ocieplić poddasze i nie wiedziałem za bardzo co wybrać. Kumpel polecił mi firmę Kadri, chłopaki ocieplali pianką systemową, bo mają jakąś specjalną mieszankę, robią to natryskowo. Bardzo szybko im to poszło, fajnie to wygląda i jestem całkiem zadowolony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2016 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie jeszcze rozwiązania brałeś pod uwagę? Bo mój znajomy też ostatnio zastanawiał się nad ogrzewaniem domu i trafił na ofertę tej firmy http://www.ocieplaniebudynkow.pl/ocieplaniebudynkow.html . Ich metoda polega na wdmuchiwaniu granulatu tam gdzie nie ma możliwości ułożenia normalnej izolacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rebekaa
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 30

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2016 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najważniejsza jest odpowiednia izolacja,im dokładniej ją wykonany tym później będziemy mieć mniejsze koszty ogrzewania. Akurat metod izolacji jest sporo i trudno się zdecydować na jedną konkretna firmę. Dlatego uważam, ze warto zgłosić się do kogos takiego jak ta firma https://www.derowerk.pl/ by pomogli nam z odpowiednią izolacją.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
celtown
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: Pią Maj 06, 2016 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W wyborze materiałów do termoizolacji domu pomogli mi specjaliści z zaprzyjaźnionego składu budowlanego w Olsztynie http://www.elgrom.pl/. Ostatecznie zdecydowałem się na styropian grafitowy, ponieważ ma bardzo dobre parametry izolacyjny i jest powszechnie dostępny, jak również jest wielu fachowców, którzy zajmują się ocieplaniem budynków właśnie styropianem. Styropian grafitowy jest niewiele droższy od zwykłego - białego, a lepiej izoluje budynek nawet o 1/5. Jestem bardzo zadowolony z tego systemu ocieplenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz Bach
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 446

PostWysłany: Sro Maj 11, 2016 11:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w tym roku planuje generalny remont i ocieplenie poddasza. Rozważam rożne opcje jeśli chodzi o ocieplenie. Myślałem o wacie mineralnej albo o piance izolacyjnej. Czytałem sporo w właściwościach takiej piany na stronie firmy zajmującej się ociepleniami http://drewnolim-izolacje.pl/ . Podają, że przy izolacji taka piana koszt ogrzewania maleje nawet o 50% . Ma ktoś może doświadczenia z takim rodzajem ocieplenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
matej64
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 1

PostWysłany: Wto Maj 17, 2016 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

System ocieplenia powinno się projektować i brać pod uwagę w momencie tworzenia kosztorysu budowy domu, bo to wszystko są podstawowe kryteria. Szukanie oszczędności na ociepleniu nie jest dobrym rozwiązaniem, bo to co tanie teraz, będzie mało efektywne i ostatecznie zapłacimy przez wszystkie kolejne lata znacznie więcej na ogrzewaniu. Dlatego planując żyć i mieszkać w danym domu przez wiele lat należy wybierać najlepsze aktualnie dostępne opcje, a teraz jest nią pianka poliuretanowa. Ma ona najlepsze parametry ze wszystkich ogólnie dostępnych materiałów. Fakt, jest droższa, ale jak wykazałem wcześniej jest to po prostu bardziej opłacalne. Coraz więcej firm się tym zajmuje, jednak nie wszystkie korzystają z najnowszych pianek, a taką jest teraz pianka firmy Icynene, którą wykorzystuje cels - tutaj szczegóły technologii i cennik http://www.cels.pl/ocieplanie-piana/ocieplanie-pianka-cennik/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Sro Cze 01, 2016 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem przekonana do ocieplenia pianką. Jest to drogie ocieplenie, które moim zdaniem nie izoluje zbyt dobrze. W swoim domu postawiłam na materiały termoizolacyjne Aluthermo, z których jestem bardzo zadowolona, bo dzięki nim oszczędzam spore kwoty na oszczędzaniu, bo bardzo dobrze izolują. Według badań mogą one izolować nawet o 29% lepiej od wełny mineralnej, która jest chyba najpowszechniejszym materiałem ociepleniowym. Materiały zamawiałam przez stronę http://www.aluthermo.com.pl/ .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kajoo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 1

PostWysłany: Wto Cze 14, 2016 11:07 am    Temat postu: piana Odpowiedz z cytatem

jak juz rozmawiacie o nowoczesnych technologicznie domach, to nie wiem czemu nie padło jeszcze ocieplenie piana systemową ? Wełna na dłuższą metę nie zdaje egzaminu i odchodzi juz do lamusa. Ja tez z żoną postawiliśmy a nowoczesny dom, inteligentniejszy który ma sie zwrócic po jakims czasie i mamy poddasze ocieplone piana systemowa od Kadri, polecam sprawdzic
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gorzkowski
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: Olecko

PostWysłany: Wto Lip 12, 2016 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duże oszczędności przynosi zamontowanie czujników ruchu, dzięki czemu światło zapala się tylko tam gdzie potrzebujemy. Również przed domem warto mieć zainstalowane oświetlenie na czujnik ruchu. Wiele ciekawych i inteligentnych rozwiązań na przeciętną kieszeń można znaleźć na grenton.pl. Wszelkie czujniki oświetlenia czy temperatury nie tylko ułatwiają życie, ale przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić na energii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tensi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Cze 2016
Posty: 7

PostWysłany: Sro Lip 13, 2016 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że jeszcze o tym nikt nie wspominał, ale w większości przypadków trzeba zająć się otoczeniem okien, żeby pomiędzy nimi i ścianami nie uciekało ciepło jak szalone. Dobre listwy i profile pod okna i drzwi dużo dają jak się myśli o przyszłości. Pamiętajcie, że same okna to nie wszystko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
regulski
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 5
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Sro Lip 13, 2016 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super, dzięki wielkie za wszelkie rady Smile
_________________
Cierpliwość niweluje góry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
helonka
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 12
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw Sie 11, 2016 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Styropmin to podstawa jeśli chodzi o ocieplanie domu. W sumie to rodzaj i jego grubość ma największe znaczenie, ale to już powinni Wam dobrać fachowcy Smile
_________________
Czy te zdjęcia ciążowe racibórz- to coś co Was inspiruje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy