FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
rekuperacja co sądzicie?//
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
k_laalaa
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Cze 2014
Posty: 1

PostWysłany: Sro Cze 04, 2014 1:13 pm    Temat postu: rekuperacja co sądzicie?// Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie jestem zainteresowana ofertą Instalpomp ktora oferuje rekuperacje. Interesuje mnie jednak to jakie cechy ma rek. Głównie jak kazdemu Wink chodzi mi o to jakie ma wady. NIe chce zainwestować i żalować
Proszę o powazne opinie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
lolek112
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 33

PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rekuperacja świetna sprawa Smile
Mi zakładała firma AirSystem - jestem mega zadowolony z wykonania...
Koledze zakładała też jakaś firma z PO ale teraz nie pamiętam nazwy i z tego co wiem to ciągle ma jakieś problemy Smile
_________________
Zajmuje się sprzedażą przyczep samochodowych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vallander
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pią Cze 20, 2014 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci, że świetna sprawa. Wcześniej nie byłem za bardzo do tego przekonany, ale zobaczyłem u znajomego, że to faktycznie działa i sam postanowiłem podczas budowy domu taką wentylację sobie machnąć. Nic nie hałasuje, prądu też dużo nie pobiera - u mnie jest to koszt około 300-400 złotych więcej rocznie, a jeżeli weźmiemy pod uwagę, ile ciepła zimą oszczędzam, to jestem na plus. Taka inwestycja naprawdę szybko się zwraca. Kilka lat i czerpiemy same zyski. Tylko faktycznie z firmami jest różnie, dwie z którymi negocjowałem chciały mi zrobić to na czarno, więc w razie problemów nie miałbym do kogo reklamować. W Eco Comforcie natomiast nie widzieli żadnych problemów - zawsze podpisują umowę, dzięki czemu mamy pewność, że profesjonalnie podchodzą do zadania. I faktycznie tak było - szybko, sprawnie i dokładnie.
_________________
Lux-Metal - drzwiczki rewizyjne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
finko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 795

PostWysłany: Pią Cze 27, 2014 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Inwestycja trochę kosztuje, ale z roku na rok się zwraca. Jest taka dobra firma na polskim rynku. Zobacz sobie ofertę na ich stronie thesslagreen.com jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na coś konkretnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dychus
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 12

PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwiedzam słowa finko!
_________________
Meble RTV
Meble Poznań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lolek112
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 33

PostWysłany: Pią Lis 28, 2014 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj o rekuperacji TUTAJ
_________________
Zajmuje się sprzedażą przyczep samochodowych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
magica
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 582

PostWysłany: Czw Mar 17, 2016 8:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aktualnie w każdym domu, w którym zależy mieszkańcom zależy na oszczędności, mniejszych rachunkach itd instaluje się wentylacje z rekuperacją. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na ten temat to odsyłam tutaj : http://www.rekuperacja.waw.pl/rekuperacja/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gutek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 1706

PostWysłany: Nie Cze 19, 2016 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to idealne rozwiązanie. Tutaj http://sklep.kominki-vector.pl można sobie poczytać o różnych urządzeniach i dokonać zakupu. Wiele osób uważa, że jest to kosztowna inwestycja. Prawda jest taka, że urządzenia sporo kosztują, ale wszystko szybko się zwraca dzięki oszczędnością.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ZAWEX_wentylatory
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Sie 2016
Posty: 3

PostWysłany: Sro Sie 03, 2016 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rekuperator jest na pewno lepszym rozwiązaniem, niż standardowa wentylacja grawitacyjna. Jest to droga alternatywa, ale ma też sporo plusów. Przede wszystkim, pozwala na odzyskiwanie ciepła, jest świetnym rozwiązaniem dla alergików, gdyż filtruje i oczyszcza powietrze, redukuje wilgoć, a do tego jest cicha. Jeśli tylko ktoś posiada odpowiednie fundusze, warto rekuperację zamontować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Rozyczka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 223

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2016 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rekuperator to świetny pomysł. Rekuperator oznacza nie tylko świeże powietrze w domu, ale także odzysk ciepła. Zobaczcie: http://thesslagreen.com Rekuperator pozwala na zaoszczędzenie na kosztach ogrzewania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OnlineExpert
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Wrz 2016
Posty: 2

PostWysłany: Pią Wrz 30, 2016 11:27 am    Temat postu: Re: rekuperacja co sądzicie?// Odpowiedz z cytatem

k_laalaa napisał:
Witam serdecznie jestem zainteresowana ofertą Instalpomp ktora oferuje rekuperacje. Interesuje mnie jednak to jakie cechy ma rek. Głównie jak kazdemu Wink chodzi mi o to jakie ma wady. NIe chce zainwestować i żalować
Proszę o powazne opinie


Witam,

Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem posiada praktycznie same zalety. W przypadku rekuperatora związane jest to z obniżeniem wentylacyjnej straty ciepła, która może wynosić ok. 30-50% całkowitego zapotrzebowania na ciepło budynku. Istotna jest także poprawa komfortu cieplnego oraz doprowadzanie czystego powietrza do budynku bez potrzeby otwierania okna. Poprzez zastosowanie filtrów w centrali wentylacyjnej do budynku nie będą dostawały się pyłki oraz owady. Rekuperator AerastarCompact posiada w standardowym wykonaniu wbudowany filtr klasy F4, oraz istnieje możliwość jego zamiany na wyższą klasę F7. Do wad systemu można zaliczyć jedynie potrzebę rozprowadzenia przewodów po całym budynku, co może być kłopotliwe przy remoncie budynku wyposażonego wcześniej w wentylację grawitacyjną.
Przy okazji chciałbym polecić rekuperator AerastarComfort marki Junkers, który jest dostępny w trzech rozmiarach przystosowanych do nominalnych przepływów powietrza, wynoszących: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła, nawet do 90%, co pozwala na duże oszczędności kosztów ogrzewania i jednocześnie zapewnia zawsze świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/rekuperacja/aerastarcomfort.html. Możliwy jest również kontakt telefoniczny pod numerem infolinii: 801 600 801.
W razie pytań, pozostaję do dyspozycji

Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosieq
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 70

PostWysłany: Sob Paź 08, 2016 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli polecacie rekuperację? Niedługo zaczynamy budowę domu i właśnie zastanawiamy się nad wentylacją. Jakie wymienniki ciepła będą najlepsze? Na takie trafiłam http://www.bartoszwentylacja.com.pl/oferta/wymienniki-ciepla .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalicki12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 969

PostWysłany: Pią Gru 02, 2016 10:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że rekuperacja może być naprawdę niezłym pomysłem. Poczytajcie sobie więcej o tym procesie na stronie firmy Infinity Energia http://krajowy.biz/firma,infinityenergiapl, oni zajmują się projektowaniem systemów odzyskiwania ciepła. To bardzo oszczędne rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek77
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 253

PostWysłany: Sro Gru 28, 2016 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej polecam rekuperację - nie dość, że jest to ekonomiczne rozwiązanie, to jeszcze wpływa pozytywnie na nasze zdrowie - warto sobie poczytać na ten temat - http://www.liderbudowlany.pl/artykul/720/centrala-wentylacyjna-recepta-na-zdrowie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inka3
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 510

PostWysłany: Sob Gru 31, 2016 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie osobiście jest to naprawdę rewelacyjne rozwiązanie, nad którym każdy, kto buduje dom powinien się zastanowić. Urządzenie wcale nie są takie drogie jakby się mogło wydawać. Zerknijcie sobie koniecznie tutaj https://kupwentylacje.pl/rekuperatory i sprawdźcie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy