FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Który deweloper pewniejszy?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Deweloperzy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mieszkaniowy
Site Admin
Site Admin


Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 246

PostWysłany: Pon Paź 27, 2008 6:30 pm    Temat postu: Który deweloper pewniejszy? Odpowiedz z cytatem

Wobec aktualnych realiów przyznawania kredytów hipotecznych, wiele osób rozważających zakup mieszkania zastanawia się, czy inwestować teraz w zakup nieruchomości, czy wstrzymać się z decyzją i poczekać na wyklarowanie się sytuacji na rynku finansowym.

Od jakiego dewelopera bezpieczniej kupić mieszkanie?

Deweloperzy uspokajają swoich klientów, że ich inwestycje nie są zagrożone, a firmy utrzymują taką samą płynność finansową jak przed kryzysem.

W lepszej sytuacji są firmy deweloperskie, których projekty finansowane są ze środków pochodzących z kredytu inwestycyjnego, ponieważ kontynuacja prac budowlanych nie jest w tym przypadku uzależniona od ilości sprzedanych mieszkań. Sytuacja na rynku finansowym stabilizuje się. Banki dostają odgórne dofinansowanie i wsparcie ze strony rządów. Nie wydaje się zatem prawdopodobne wstrzymanie kredytowania inwestycji mieszkaniowych. W dobrym położeniu są zwłaszcza deweloperzy, których poziom prac budowlanych w realizowanych przez nie inwestycjach jest zaawansowany.

W znacznie gorszej sytuacji znajdują się ci inwestorzy, którzy budują ze środków własnych i z wpłat klientów. W sytuacji kiedy nastąpi dłuższy zastój w sprzedaży mieszkań może po prostu zabraknąć im funduszy koniecznych do zakończenia inwestycji.

Na co dziś zwrócić uwagę podpisując umowę deweloperską?

Warto staranniej przeanalizować warunki umowy jakie oferuje nam firma, której powierzymy realizację własnych planów mieszkaniowych. Przede wszystkim należy zawrzeć umowę deweloperską w formie aktu notarialnego. W tym przypadku część należności za mieszkanie, wnoszona przy podpisywaniu umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu, przeniesiona zostaje na klienta.

Ważne są też zasady płatności za mieszkanie. Deweloperzy proponują różne systemy wpłat. Należy wybrać taki, który jest dla nas najkorzystniejszy.- Osobom zainteresowanym zakupem mieszkania na naszym osiedlu Alpha w Ursusie proponujemy system płatności 30/70. Dla kupujących oznacza to zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych na odsetkach od kredytu, ponieważ większość ceny mieszkania mogą wpłacić dopiero po odbiorze lokalu. Ponadto taka forma płatności jest dla nich gwarancją naszej wiarygodności. Naszą inwestycję finansujemy z kredytu, a nie z wpłat klientów – mówi Bożena Wygonowska, pełnomocnik RED Real Estate Development.
_________________
Nieruchomości w Internecie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
petu
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 9:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wie ktos cos może o centrum developer
_________________
http://nieruchomości-agencja.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kuba_27
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 19
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Pon Lip 25, 2011 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja polecam od siebie (już) z bydgoszczy apro investment... dobrze się z nimi współpracuje... generalnie spoko mieszkania mają w centrum bydgoszczy... ;]
_________________
Rób co możesz, żeby robić co chcesz... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kenito
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 9

PostWysłany: Sro Sie 24, 2011 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kupowałem w Victorii Dom, bo było tanio (i to jednak dla wielu główny wyznacznik zakupu), ale też dlatego, że gadałem z ludźmi i wiedziałem, że bez problemu się z nimi dogadam jak będę miał jakieś pomysły na przebudowę czy coś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomas
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 27

PostWysłany: Pon Wrz 12, 2011 9:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kenito napisał:
Ja kupowałem w Victorii Dom, bo było tanio (i to jednak dla wielu główny wyznacznik zakupu), ale też dlatego, że gadałem z ludźmi i wiedziałem, że bez problemu się z nimi dogadam jak będę miał jakieś pomysły na przebudowę czy coś.


Potwierdzam - można się dogadać i podobnie jak Ty jestem ze współpracy z nimi bardzo zadowolony.

Do autora wątku - zawsze warto pogadać z developerem i zadać mu tysiąc trudnych pytań. Można to zrobić zarówno osobiście jak i online. W przypadku Victoria Dom jest to proste z uwagi na powołanie e-rzecznika, który na pytania czeka tu http://www.goldenline.pl/forum/2436450/ekspert-victoria-dom-odpowiada-na-pytania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawel.pawel
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 2

PostWysłany: Pon Gru 17, 2012 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej poczytać jakieś informacje o deweloperach, teraz dzięki ustawie deweloperskiej to już nie ma takiego zagrożenia natomiast warto zwrocic uwage na technologie budowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oczydookołagłowy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 6

PostWysłany: Pon Sty 07, 2013 3:06 pm    Temat postu: Wrocław- dobry deweloper Odpowiedz z cytatem

Mam pozytywne wrażenie, jeśli chodzi o wrocławski Archicom- inwestycje są przemyslane, wykonane z dobrych materiałów- mamy więc szanse, że zakupione mieszkanie długo utrzyma się w dobrym, stanie.

Bardzo spodobał mi się pomysł na Olimpia Port- nadrzeczne osiedle, ładny teren, przemyślana infrastruktura

tu znalazłam aktualne zdjęcia i dyskusję na temat inwestycji:
http://forum.investmap.pl/dolnoslaskie-mieszkania-domy-f67/osiedle-olimpia-port-t5458.html


opinie o nich są bardzo dobre, kilku moich znajomych kupiło od nich mieszkania i są zadowoleni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariuszk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 195

PostWysłany: Wto Sty 29, 2013 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja na Twoim miejscu kupowałbym tylko od takiego dewelopera który posiada bogate doświadczenie, wybudował już z sukcesem budynki.



_______________________
sell damaged car
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Marczak
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 11

PostWysłany: Pon Mar 18, 2013 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przymierzam się do kupna mieszkania w Wa-wie i zainteresowała mnie oferta Prof-bud, budują teraz na Bemowie Osiedle Eskadra. Fajna lokalizacja, w ogóle całość prezentuje się obiecująco. O tym developerze złych opinii w necie nie znalazłem, co znaczy, że chyba uczciwy - po większości "jadą" od góry do dołu, nawet po tych znanych Wink Jak ktoś wie coś więcej na temat tej inwestycji to niech się podzieli bardzo proszę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tyrael33
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 2

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra zastanawiała się nad kupnem mieszkania w Poznaniu i ostatecznie wprowadziła się na osiedle Tumski Park i jest bardzo zadowolona, bo w okolicy mieszkają sami młodzi ludzie, a mieszkanko wyrwała wraz ze szwagrem po bardzo korzystnej cenie
Pomógł jej deweloper Poznań - www.sgi.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maykell
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 11:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio śledzę inwestycje Centrum Zana - głównie w Lublinie działają, ale coraz więcej inwestycji w innych częściach kraju się pojawia. No i np. taki NORD PARK http://www.nordpark.pl/ wygląda świetnie. A deweloper renomę ma.
_________________
„Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje wolność, ale unieszczęśliwia.”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z firm, z branży nieruchomości z którymi miałem do czynienia na pewno mogę polecić jartom - nie biorą prowizji od kupującego, szybko działają, a pracujące tam babki są naprawdę bardzo miłe Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
msvry
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 12

PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W ogóle jeżeli mówimy o pewności dewelopera, to trzeba najpierw zwrócić uwagę na to jaką ma płynność finansową. Można to sprawdzić w sądzie gospodarczym; potem dobrze sprawdzić ostatnie inwestycje, jakie zrealizował i dowiedzieć się czy należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Jeżeli należy, to musi przestrzegać tzw. kodeksu dobrych praktyk, który nakłada na niego obecność w Związku.
_________________
PolishProperty.eu - nieruchomości dla obcokrajowców i Polaków z zagranicy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
DrHouse
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 31

PostWysłany: Wto Lip 09, 2013 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Warszawe to w świetnej lokalizacji znajdują się mieszkania z oferty dewelopera Dolcan.
_________________
http://skierniewickacity.dolcan.com.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grzesiek2006d
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lip 24, 2013 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem najpewniejszy jest Emmerson, sam przekonałem się, szczerze polecam - http://www.krakow.emmerson.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Deweloperzy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy