FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Problem z zamianą mieszkania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Koli
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Wrz 2012
Posty: 2

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 4:09 pm    Temat postu: Problem z zamianą mieszkania Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Jestem tu nowy więc grzecznie proszę o pomoc w moim problemie. Jestem zameldowany od lat w mieszkaniu komunalnym w Śródmieściu Katowic. Problem polega jednak na tym, że zostałem przeniesiony w pracy do zupełnie innego miasta, gdzie póki co, z braku środków, jestem zmuszony wynajmować mieszkanie. Niestety mieszkanie w Katowicach także musze opłacać, na co po prostu mnie nie stać. Oddać mi go szkoda, bo „należy” do rodziny od dziesiątek lat, a kupić niestety nie mogę, bo w centrum Katowic sprzedaż mieszkań komunalnych została wstrzymana wiele lat temu. Potrzebuję więc zamienić to mieszkanie na inne w podobnie atrakcyjnej lokalizacji, z możliwością wykupu (w centrum Katowic warunkiem jest otwarta w kamienicy wspólnota mieszkaniowa) – wynajmować je 5 lat, a po 5-ciu latach je sprzedać (nie chcę tracić tego ogromnego wkładu, który nasza rodzina przez całe lata inwestowała w mieszkanie i który przekłada się na bonifikatę przy wykupie). Niestety nie jest to prosta sprawa – szukam już kilka miesięcy i jak dotąd żadnej interesującej oferty nie znalazłem…

Poradźcie proszę, co w takiej sytuacji należy zrobić? Jak ugryźć temat? Do kogo się zwrócić z prośbą o pomoc? Czy istnieje jakaś procedura, jakaś dobra wola urzędnicza, pomagająca osobom w takiej sytuacji, jak moja? Dodam tylko, że boję się oficjalnie zgłaszać tę sprawę, żeby nie stracić mieszkania z tytułu niezamieszkiwania w nim (niestety UM ma takie prawo – istniej odpowiedni zapis w umowie najmu)…

Poradźcie proszę… Jeśli ktoś mi konkretnie pomoże w rozwiązaniu sprawy – odwdzięczę się (również finansowo)

Myślałem, że może trzeba znaleźć jakieś zadłużone mieszkanie do remontu, znaleźć kogoś, kogo nie stać na swoje mieszkanie i zaproponować mu zamianę. Tylko jak znaleźć takie okazje…?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelką próbę pomocy.

Pozdrawiam.
Marek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy