FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
zakup nowego mieszkania
Idź do strony 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martywa
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 2

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 8:10 am    Temat postu: zakup nowego mieszkania Odpowiedz z cytatem

Witam, planujemy z mężem zakup naszego pierwszego mieszania. Jednak z tym wiążą się liczne problemy i pytania Smile na co warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji? Oczywisty jest dla mnie metraż mieszkania i jego lokalizacja ale może ktoś z własnego doświadczenia może powiedzieć coś więcej na ten temat? Sprawiło Wam coś kłopoty lub rozczarowało po przeprowadzce do nowego mieszkania? Będę wdzięczna za porady!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
nowakk
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 5

PostWysłany: Pią Sty 13, 2017 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdzcie dokladnie swoje przyszłe sasiedztwo, oddalenie komunikacji miejskiej czy podstawowych sklepów. Co z tego, ze mieszkanie bedze super jak dojazd do niego bedzie dla was codziennym koszmarem. I koniecznie spróbujcie poznać swoich przyszłych sąsiadów Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daria123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Gru 2016
Posty: 74

PostWysłany: Wto Sty 17, 2017 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przede wszystki sprawdzałam połączenia komunikacyjne mojego nowego miszkania http://www.czyzewskiego1.pl/ bo nie wyobrażam sobie marnowac na dojazd kilku godzin. i
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HSD Arrow
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 8

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście, zakup nowego mieszkania, jeśli jest to pierwsze takie doświadczenie, może być sporym wyzwaniem. Planując taką inwestycję, warto zastanowić się, jaki metraż przyda się nam w dłuższej perspektywie. Kupowanie tak zwanego mieszkania “na start” nie jest najlepszym pomysłem. Zakup nieruchomości jest dość kosztowny, dlatego zamienianie mieszkania może być potem bardzo nieopłacalne. Jest to oczywiście dość skomplikowany i szeroki temat, który warto zgłębić. Przydatny może okazać się artykuł poruszający to zagadnienie, który opublikowaliśmy na naszym blogu. Zapraszam: https://hsd-arrow.pl/s,39,jak-uniknac-bledow-przy-zakupie-mieszkania.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martywa
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Sty 2017
Posty: 2

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 2:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już zdecydowaliśmy z mężem, że to ma być nasze mieszkanie na cale życie, dlatego chcemy poznać temat i wybrać nasze idealne miejsce, ktore bedzie nam sluzyc przez długie lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daria123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Gru 2016
Posty: 74

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i jak już znajdziecie takiee mieszkanie to koniecznie zanim podpiszecie umowę warto skontaktować się z http://adwokatgb.pl/, aby wspólnie przeanalizować czy umowa jest faktycznie uczciwa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HSD Arrow
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 8

PostWysłany: Pią Sty 20, 2017 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatem zapewne już Państwo wiedzą, jak duże powinno być mieszkanie i mają wybraną lokalizację. Ważną kwestią są również sprawy prawne, w tym status w księdze wieczystej, obciążenie hipoteki. Jeśli jest to mieszkanie z rynku wtórnego, warto również sprawdzić stan zameldowania w wybranym mieszkaniu. Więcej informacji, które mogą okazać się dla Państwa przydatne, można przeczytać również w tym artykule: https://hsd-arrow.pl/s,13,co-nalezy-sprawdzic-przed-kupnem-mieszkania.html. W razie dodatkowych pytań służę pomocą. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mebdia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Pułtusk

PostWysłany: Pią Sty 20, 2017 4:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sąsiadów warto poznać przed zakupem domu. Coś o tym wiem. Uciążliwi sąsiedzi potrafią uprzykrzyć życie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Luśka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Lis 2015
Posty: 179

PostWysłany: Sob Sty 21, 2017 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto też sprawdzić czy inwestycja jest objęta programem MdM, być może uda się jeszcze na niego załapać... Choć, jak twierdzi Okoński, to koniec programu nie znaczy, że spadnie sprzedaż.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Laperito
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 10:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Z mojego doświadczenia najważniejsze jet kilka spraw:
- lokalizacja (miasto, wieś),
- położenie (ruchliwa ulica - często lepsze dostępność do komunikacji miejskiej, ulica na uboczu - ciszej i spokojniej),
- bezpieczeństwo (jaka jest okolica, osiedle strzeżone, mieszkanie na wyższym piętrze),
- parking (pod blokiem, przed blokiem, brak),
- widok z okna (im wyżej tym lepiej - choć w nowych osiedlach to problem, bo patrzy się ludziom co mają w szklance, na starszych osiedlach często jest luźniej),
- sąsiedzi (indywidualnie trzeba odwiedzić nie tylko tych z naprzeciwka, ale także tych mieszkających pod nami i nad nami),

Jeżeli nie znasz się na temacie i kupujesz mieszkanie po raz pierwszy, uważam że nie musisz wynajmować sztabu ludzi i każdemu z osobna płacić... poszukaj naprawdę dobrego notariusza w okolicy - to on zajmie się wszystkimi formalnościami, jak będzie coś nie tak z dokumentami, nie dopuści do podpisania umowy!

To tak pokrótce - oczywiście to nie wszystko - mam nadzieję, że trochę się Wam rozjaśni.

Jeżeli będziecie potrzebować więcej dokładniejszych informacji proszę o informację - przygotuję wówczas bardziej dokładny i obszerny artykuł!

Pozdrawiam,
_________________
www.zamieszkanie.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie możecie się zdecydować na odpowiednie dla Was rozwiązanie to polecam udać się do biura nieruchomości, gdzie profesjonalnie doradzą Wam, co robić. Dobrym biurem jest Centrala Nieruchomości http://krajowy.biz/firma,centralanieruchomoscipl, gdzie pracują najwyższej klasy profesjonaliści. Na pewno pomogą Wam w podjęciu decyzji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariola.kochanowska
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 11

PostWysłany: Sro Sty 25, 2017 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po co biuro nieruchomości, skoro jest mnóstwo wyszukiwarek ofert, gdzie można samemu znaleźć i tym samym nie płacić prowizji biurom. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 821

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 6:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwrócie uwagę na co chcecie przeznaczyć pieniądze na mieszkanie z rynku wtórnego czy na mieszkanie z pierwotnego rynku. Oczywiście możecie również złożyć papiery na dofinansowanie z MDM. Wszelkie instotne informacje są dostępne na stronie http://www.mieszkaniedm.pl/ . Skorzystajcie również z kalkulatora dotacji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Misia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 3

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chyba bym wolała mieszkanie z rynku pierwotnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
terman40
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 1

PostWysłany: Nie Lut 26, 2017 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja niedawno kupowałem mieszkanie i wybrałem mieszkanie które jest nowe od dewelopera. Firma Orion ma teraz bardzo ciekawa ofertę mieszkania lublin. Można w niedużej cenie kupić bardzo ładne mieszkanie w cichej i spokojnej okolicy!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 1 z 21

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy