FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Oszczędności.
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sung
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 19 Lut 2013
Posty: 32

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 12:29 pm    Temat postu: Oszczędności. Odpowiedz z cytatem

Poszukuję sprawdzonych sposobów na oszczędzanie mediów w domu( energia,woda). Albo jakieś pomysły. Przed rozpoczęciem budowy mając wiedzę na temat możliwego zaoszczędzenia mogę od początku budować tak aby później nie przerabiać lub uniknąć nietrafionych lub niepotrzebnych zakupów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
buli
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Lis 2012
Posty: 74

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 1:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim domu mam kilka sposobów. Chyba najwięcej bo nie liczyłem tego dokładnie to oszczędzam na studni głębinowej mam ją od początku więc nie liczyłem ile bym tracił korzystając tylko z wodociągu. Mam tą studnię i podlewam z niej ogród i myje samochody. Koszty wprawdzie nie są małe ale z pewnością się zwrócą. Baterie z końcówkami, które zmniejszają przepływ wody. O oszczędności informuje podana ilość litrów wody na minutę. Baterie termostatyczne, zanim ustawimy odpowiednią temperaturę pod prysznicem dużo wody puszczamy na marne. A tak praktycznie od razu leci ciepła woda. Dobra zmywarka, zaoszczędzi wodę a przede wszystkim czas. Strefa intensywna jaką mają zmywarki bosch pozwala myć wszystkie gary, mocno brudne i delikatnie zabrudzone. A więc nie trzeba poprawiać w zlewie i marnować wodę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariuszk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 195

PostWysłany: Pon Kwi 15, 2013 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w ramach oszczędności zacząłem zamawiać artykuły biurowe i papiernicze w sklepach internetowych: http://art-pak.pl/ Jeśli kupujemy od razu większą ilość ceny potrafią być o wiele niższe niż tradycyjnie. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
myszka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 72

PostWysłany: Czw Kwi 18, 2013 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcemy zaoszczędzić warto spojrzeć na swoje urządzenia (pralki, lodówki, kuchenki itd.) pod kątem ich mocy. Możemy też zwrócić uwagę na oświetlenie do salonu i rozważyć zakup energooszczędnych żarówek lub opraw ledowych z wbudowanymi żarówkami, które obecnie coraz częściej są produkowane przez firmy. Możemy montować ściemniacze w pomieszczeniach i jak najdłużej używajmy światła dziennego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2013 12:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym postawiła na takie rzeczy jak właśnie wymiana oświetlenia. Nie tylko żarówki energooszczędne, ale może inne modele lamp (takie, które nie będą tego światła przyciemniały - tu są fajne modele: http://swiatswiatla.pl/
Poza tym naucz rodzinę takich nawyków, jak nie puszczanie wody z kranu podczas mycia zębów, rób zakupy z listą, to nie będziesz później wyrzucać niepotrzebnych towarów. Jest trochę takich sposobów..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Meble-Bogart.pl
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 52

PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żarówki energo-oszczędzne, prysznic zamiast kąpieli, ściemniacze, odpinanie ładowarek do telefonów, monitory led, a odbiegając od mediów to zakupy przez internet Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wielkopolanin
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 60

PostWysłany: Czw Maj 09, 2013 1:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o świetlówki to polecam te "szybkozapalające" można je dostać już za około 10 zł, warto, gdyż czekanie na zapalenie świetlówki zwłaszcza rano, gdy śpieszymy się do pracy jest naprawdę denerwujące.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Wto Maj 14, 2013 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz coraz popularniejsze są takie instalacje, gdzie woda zużyta z umywalki lub prysznica wędruje do zbiornika do sedesu. W ten sposób nie zużywasz czystej na spłukiwanie. Słyszałam też o wykorzystywaniu wody z domu na ogród. Zamiast zwykłych lamp można w ogrodzie zainstalować lampy solarne. No i warto zainwestować w lepszej jakości sprzęty, takie jak tu chociażby: ( link ) bo wtedy płacisz raz, co prawda więcej, ale wiesz, że się to nie popsuje przy pierwszym użyciu.
Ta zasada zresztą odnosi się też do budowy domu - lepiej wybrać droższe, ale energooszczędne materiały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Henryk43
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 92

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakąś tam formą oszczędzania jest też kominek - z wkładem z płaszczem wodnym. dzięki temu kominek może być wykorzystany jako dodatkowe źródło ciepła w całym domu (ogrzewanie wody, grzejników etc.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Z zachodu
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 70

PostWysłany: Sro Maj 15, 2013 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi znajomi jak niedawno budowali dom zainteresowali się folią grzewczą. Chodzi tutaj o system grzewczy eneko. Instaluje się taką folię w podłodze i ogrzewa zamiast tradycyjnych kaloryferów. Można na tym zaoszczędzić konkretne pieniądze i podłoga się szybko nagrzewa.
Naprawdę sam nie wierzyłem, zanim tego nie zobaczyłem.
Tutaj można zobaczyć jak to instalują: http://www.youtube.com/watch?v=NGa-YDNVxUA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejW
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 11

PostWysłany: Wto Cze 18, 2013 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę można w ten sposób zaoszczędzić. Mnie się zawsze wydawało, że na ogrzewanie podłogowe mogą sobie pozwolić jedynie bogatsze osoby. A ta folia grzewcza z filmiku na youtube to wygląda na czysto kosmiczną technologię za kosmiczną cenę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Z zachodu
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 70

PostWysłany: Sro Cze 19, 2013 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo że instalacja takiej formy ogrzewania jaką oferuje m.in. firma Enekosystem będzie droższa od tradycyjnego, ale zdecydowanie zwróci się ona podczas użytkowania. Jest ona o wiele efektywniejsza, bo nagrzewa się cała podłoga, a nie tylko grzejniki. W końcowym rozrachunku wychodzi więc taniej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Meble-Bogart.pl
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 52

PostWysłany: Pią Cze 21, 2013 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę uzyskać więcej informacji na temat tej folii? W jaki sposób działa i jak wygląda kwestia jej eksploatacji.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Z zachodu
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 70

PostWysłany: Pią Cze 21, 2013 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Folia (mata) grzejna działa w prosty sposób. Jest montowana na podłodze lub nawet ścianie i po prostu zastępuje tradycyjne ogrzewanie. Po szczegóły najlepiej zgłosić się do fachowców. Ja moge polecic firmę Enekosystem. Tutaj więcej informacji na ich stronie: http://www.enekosystem.pl/maty-grzejne
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejW
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 11

PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się również przydadzą namiary na tę firmę. wprawdzie sam nie zamierzam nic takiego instalować, ale mój syn będzie budował dom, to mu tę informację przekażę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 1 z 12

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy