FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kredyt hipoteczny we frankach, czy w złotych?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
genua
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Czw Mar 02, 2017 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie kredyt w obcej walucie wiąże się z ryzykiem... Zresztą spójrzcie na przykład frankowiczów. Pewnie zanim miałabym się zdecydować na taki krok, musiałabym długo się zastanawiać. Odsyłam Wam zresztą do dobrego artykułu na ten temat: http://ergokantor.pl/czy-warto-brac-kredyt-w-obcej-walucie.html
Powinien wiele Wam wyjaśnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Mieszkaniowy

Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
aniaola37
Specjalista
Specjalista

PostWysłany: Nie Mar 05, 2017 3:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czasy opłacalności brania kredytów we frankach chyba już dawno minęły, więc ja na pewno wzięłabym teraz w złotówkach. Obecnie szukam dobrego kredytu, by postawić dom synowi i natknęłam się na ofertę https://kredyt123.pl/kredyt-hipoteczny . Firma ta oferuję minimalne oprocentowanie i znalazłam tam również, wygodny kalkulator ratalny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucyna2
Uczestnik
Uczestnik

PostWysłany: Sro Mar 08, 2017 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale z tego co się orientuje, to banki chyba nie udzielają już kredytów we frankach. Chyba że ktos w tej walucie zarabia, ale i to chyba nie bardzo. Wiem, że banki mają kredyty w euro, funtach.
A co do ryzyka, to jasne, że jest ono bardzo duże. I teraz nie mogę się nadziwić tym, którzy wzięli takie kredyty a teraz płaczą, żeby im pomagać. Widziały gały co brały. Trzeba by tez pomóc tym, którzy mają kredyty w złotówkach.
amanda_kos
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Czw Kwi 13, 2017 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co tymi, którzy już zaciągnęli taki kredyt? Niestety, okazuje się, że umowy walutowe zawierane na niekorzystnych warunkach ustalanych przez banki są teraz problemem dla wielu tysięcy Polaków. W takim wypadku chyba jedynym wyjściem jest zwrócenie się o pomoc do kancelarii prawnej, która specjalizuje się w tym zakresie. Niech specjaliści ocenią, czy da się coś z tym jeszcze zrobić.
Powrót do góry
malinowa
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Sob Kwi 22, 2017 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli weźmiesz kredyt we frankach to na pewno będziesz musiała monitorować kursy walut np tutaj http://www.trejdoo.com/analizy/kursy-walut/try-pln/ . Wiele osób, które wzięło tak kredyt śledzi co się dzieje i gdy jest korzystnie kupuje franki Smile
Powrót do góry
dżesii
Ekspert
Ekspert

PostWysłany: Pią Cze 23, 2017 5:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej taką decyzję skonsultować z fachowcami, którzy znają rynek i mogą coś w tym temacie podpowiedzieć. Zamiast wiązać się umową, która może się okazać niekorzystna, lepiej przedyskutować kwestię przeliczenia kredytu we frankach z profesjonalnymi doradcami prawnymi którzy przeanalizują daną umowę kredytową i doradzą, czy jest warta świeczki czy może lepiej szukać innego rozwiązania.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: