FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Brać kredyt ? Dlaczego ceny mieszkań są takie wysokie ?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pentagramsss
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Sty 2017
Posty: 2

PostWysłany: Pon Sty 02, 2017 8:54 pm    Temat postu: Brać kredyt ? Dlaczego ceny mieszkań są takie wysokie ? Odpowiedz z cytatem

Hej,

Mam odłożone obecnie około 50 tys. na mieszkanie. Chciałbym wydać ok 120 tys na małe mieszkanie w Poznaniu albo okolicach.

Obecnie wynajmuje pokój za około 500 zł.

Zastanawiam się czy nie lepiej wziąć kredyt na kilka lat?
Zarabiam około 3-4 k netto. Posiadam własną działalność od ponad roku.
Czy w przypadku gdy będę miał kredyt i czasowo stracę źródło dochodu to co wtedy?

Po za tym zastanawiam się dlaczego mieszkania drożeją i są takie drogie skoro tak dużo ludzi emigruje + państwo polskie się 'wyludnia'? Powstaje dużo nowych osiedli..
Czy polityka rządu+ zadłużanie się całego państwa wpływa na takie ceny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
hello
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Sty 2016
Posty: 1072

PostWysłany: Wto Sty 03, 2017 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To i tak masz jakieś tanie mieszkania upatrzone. Ja widziałam takie po 300 000 zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Sty 2017
Posty: 821

PostWysłany: Nie Sty 29, 2017 12:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mieszkania są takie drogie ponieważ cena ich budowy jest coraz droższa. Mają na to wpływ takie czynniki jak np:
-powiększenie płacy minimalnych, przez co utrzymanie pracownika budowy jest wyższe
-brak zasobów ludzkich, szczególnie fachowców, którym trzeba dobrze płacić, by nie odeszli
-ceny materiałów budowlanych są wyższe
Co do kredytu, to na twoim miejscu bym się wstrzymała do czasu aż ruszy program mieszkanie plus. Pod tym adresem: http://mieszkanieplus.org.pl/ , przeczytasz jak ten program ma wyglądać i jakie wynikają z niego korzyści.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 1069

PostWysłany: Sro Lut 15, 2017 1:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można wziąć kredyt, ale warto wcześniej postarać się o jak najwyższy wkład własny, to zwiększy szanse na otrzymanie kredytu, a jednocześnie będzie się miało mniej do spłaty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza980
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 16 Gru 2016
Posty: 24

PostWysłany: Czw Lut 16, 2017 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bierz kredyt, póki masz możliwość. Znalazłam fajną stronę kalkulator.pl - kredyty mieszkaniowe są tam dokładnie opisane, a nawet są rankingi banków.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moniqa
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 30

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2017 11:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawym rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna. Jak ktoś potrzebuje większej sumy pieniędzy, a jest właścicielem nieruchomości, to jest to naprawdę dobra opcja. Wiem, że ta firma udziela takich pożyczek https://kredyt123.pl/prywatna-pozyczka-hipoteczna . Na stronie można znaleźć opinie o niej, widzę, że są godni zaufania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Inhooer
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Kwi 2017
Posty: 6
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2017 1:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, ale zwiększa się również standard życia w Polsce więc muszą być większe ceny. Drożeje wszystko niestety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
cezar
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Maj 2017
Posty: 7

PostWysłany: Nie Maj 28, 2017 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to realne w Poznaniu za taką kwotę, ale możesz np. skorzystać z MdM (jeżeli spełniasz warunki: https://mdmprogram.com/informacje/jakie-sa-warunki-dofinansowania/), wtedy wyjdzie taniej i może coś znajdziesz odpowiedniego. Powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kammas
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lut 2019
Posty: 80

PostWysłany: Pon Lip 22, 2019 3:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu rozglądam się za kredytem hipotecznym. Jeszcze nie porównuje ofert ze sobą, bardziej staram się dowiedziec jak najwięcej o tego typu kredytach, bo prawdę mówiąc jeszcze miesiąc temu znałam go tylko z nazwy. Dzisiaj trafiłam na ciekawy blog, którym chce się z Wami podzielić. Znajdziecie go tu http://hipoteczka.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dovor
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Maj 2021
Posty: 127

PostWysłany: Sro Cze 29, 2022 11:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak, zgadzam się z tym. Na szczęście możliwa jest konsolidacja kredytów pozabankowych Wrocław więc można jakoś sobie z tymi długami w razie czego poradzić, ale generalnie lepiej do takiej sytuacji nie doprowadzać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
netta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Mar 2019
Posty: 454

PostWysłany: Wto Lip 26, 2022 9:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli chodzi o Wrocław to co opowiesz na osiedle ATAL City Square? Osiedle ma super lokalizację, jest położone w samym sercu Wrocławia, na Przedmieściu Oławskim, w popularnej i dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Krzyki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy