FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Agencje nieruchomości, których należy unikać.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Agencje nieruchomości
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika
Moderator
Moderator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 237
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 3:07 pm    Temat postu: Agencje nieruchomości, których należy unikać. Odpowiedz z cytatem

Jeżeli miałeś styczność z nieprofesjonalną agencją nieruchomości lub biurem nieruchomości, w tym właśnie temacie możesz ostrzec innych użytkowników przed korzystaniem z jej usług.
Aby watek był przyjemny i łatwy do czytania proszę o umieszczenie na początku postu:
-Pełnej nazwy agencji (biura) nieruchomości oraz miejscowości
_________________
Szukasz Nieruchomości ?
Szukasz Kredytu mieszkaniowego ?


Ostatnio zmieniony przez Weronika dnia Sro Sty 23, 2008 4:10 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Katarzyna
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agencja Maxon
Warszawa

Dzień dobry,

Chciałam przestrzec przed usługami agencji Maxon.
Tymi agentami, z którymi miałam do czynienia przy poszukiwaniu mieszkania jestem bardzo zawiedziona.

Całkowity brak profesjonalizmu, mała dyspozycyjność, brak sprawdzenia podstawowych informacji o nieruchomości, czy też informacje niekompletne - to tylko niektóre z elementów, które skłoniły mnie do napisania tej opinii.

Bardzo wysoka prowizja - za nic!

Oburzona klientka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciej
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 7
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Sty 23, 2008 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieruchomości Unikone
Katowice


Nie miałem styczności z firmą Maxon, natomiast zostałem bardzo źle potraktowany przez firmę Nieruchomości Unikone z Katowic.
Facet, który mnie obsługiwał nastawiony był tylko i wyłącznie na zgarnięcie prowizji. O lokalu nie miał zielonego pojęcia, wszystko musiałem sam ustalać z właścicielem lokalu. W dodatku nie dostałem kopii umowy pośrednictwa, ani żadnego pokwitowania, że wziął ode mnie jakby nie było kilka tysięcy zł. Z tego, co później usłyszałem od znajomych to jest nowe biuro. Wiele razy korzystałem z usług biur nieruchomości. Zawsze byłem zadowolony, bo załatwiali wszystko jak należy, a tu: KOSZMAR Evil or Very Mad Musiałem to napisać, bo nie wiem za co zapłaciłem mu tyle kasy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa W.
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Gru 2008
Posty: 1

PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymajcie się z daleka od Biura Nieruchomości "Dawo" z ul. Bieżanowskiej w Krakowie!!! Zwłaszcza Wy - drodzy sprzedający! Umowy pośrednictwa tej "firmy" mogą zawierać niedozwolone klauzule umowne, działające na niekorzyść ich klientów (do sprawdzenia w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów). Efekt w moim przypadku: ponad rok ciągnąca się sprawa w sądzie przeciwko mnie o zapłatę prowizji za niesprzedaną działkę, wygrana, ale straconych nerwów nikt mi nie zwróci! Działanie dla dobra klienta, ochrona jego interesów - to kpiny!

Ostatnio zmieniony przez Ewa W. dnia Nie Cze 14, 2009 10:17 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gosik
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Gru 2008
Posty: 1

PostWysłany: Sro Gru 24, 2008 11:48 am    Temat postu: Agencja MAXON Warszawa ŻENADA Odpowiedz z cytatem

Witam,

Również chciałam ostrzec przed agentami z agencji Maxon w Warszawie.

To co napisała pani Katarzyna doskonale odzwierciedla sposób działania tej firmy.

Agenci, z którymi miałam do czynienia pokazali brak kultury osobistej, kompletna żenada jeśli chodzi o informacje na temat lokalu. Wykazywali "cwaniactwo" w swoich poczynaniach.
Przeprowadzane rozmowy miały charakter tajny, przez telefon uzyskiwane informacje od właściciela lokalu, wszystko przeprowadzane bez obecności sprzedającego.

Nie mając dogranych spraw ze sprzedającym od razu zabierają się za notariusza i załatwianie kredytu.

U mnie transakcja gdy nie doszła do skutku, panowie pokazali swoją wartość zachowaniem, aby tylko pozbyć się klienta, odchodząc bez słowa, ani pokazania się i porozmawiania w cztery oczy, nie mówiąc już o słowie "przepraszam".

ZDECYDOWANIE UNIKAJCIE TEJ AGENCJI
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lipsmacker
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 8:34 pm    Temat postu: Przestrzegam przed Agencja ANMA w Lublinie Odpowiedz z cytatem

Jestem bardzo zawiedziona posrednictwem agencji ANMA w Lublinie. Praca agencji skonczyla sie na podaniu mi adresu nieruchomosci. Mimo ze bylam wtedy bez samochodu nie chcieli zawiezc mnie pod wskazany adres (okolo 4km od agencji) ani nawet umowic sie pod wskazanym adresem abym nie musiala sama stukac do drzwi, za czym akurat nie przepadam. Cala transakcja przebiegla pomiedzy mna a wlascicielem posesji, agencja nie wskazala nam nawet notariusza. Posesja byla swiezo na rynku i agencja nie poniosla zadnych kosztow reklamy (ogloszenia nie bylo nawet jeszcze w sieci). Gdy zglosili sie po prowizje poprosilam o zmniejszenie procentu z wyzej wymienionych powodow ale z wielkim oburzeniem i nie przebierajac w slowach nie zgodzili sie. Zaplacilam o pol procenta mniej niz bylo w umowie, teraz mam skrzynke emailowa zasypywana obelgami od panstwa prowadzacego te agencje. W koncu bede musiala im doplacic te pol procenta bo nasze chore prawo niestety stoi po ich stronie ale jeszcze sobie troche poczekaja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karol282
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Mar 21, 2009 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba unikać agencji chwalacych sie duza iloscia biur. Od str praktycznej wyglada to tak ze licencjonowany agent udziela nazwy komu popadnie za odplatnościa. Stad pod glosna nazwa spotykamy amatora agenta chcacego wyrwac kase bo jutro juz nie bedzie w tej branzy robil.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kotkalusia
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 1
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 4:00 pm    Temat postu: Ambit Odpowiedz z cytatem

uwaga na pośredników z firmy Ambit we Wrocławiu. Nie jestem konkurencją tylko "załatwionym" klientem, nie polecam ufać tej firmie.
Jeśli ktoś chce szczegółów chetnie odpowiem na maila, bo tu za dużo by pisać...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krzysztofW
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 1

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 10:47 pm    Temat postu: OKAZJA Grodzisk Maz - totalne dno Odpowiedz z cytatem

Agencja OKAZJA z Grodziska Maz. > pazerni na kasę, nastawieni tylko na maksymalne wydojenie klienta. Cwaniactwo i jeszcze raz cwaniactwo. Brak zasad i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Dużo by pisać. Proszę uważać !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maćko
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7

PostWysłany: Wto Paź 20, 2009 7:57 pm    Temat postu: Re: OKAZJA Grodzisk Maz - totalne dno Odpowiedz z cytatem

krzysztofW napisał:
Agencja OKAZJA z Grodziska Maz. > pazerni na kasę, nastawieni tylko na maksymalne wydojenie klienta. Cwaniactwo i jeszcze raz cwaniactwo. Brak zasad i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Dużo by pisać. Proszę uważać !

niestety tak jak pan krzysztofW, OKAZJA to jest chyba najbardziej zdradliwe słowo jakie słyszałem odnośnie rynku nieruchomości.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
MS
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 2

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 7:11 pm    Temat postu: JOT - BE Wroclaw, najlepiej unikać szerokim łukiem Odpowiedz z cytatem

Podpisałam z tą firmą umowę na wyłączność na sprzedaż mieszkania, prowadził ją Pan Bartosz Sanecki. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim brakiem kompetencji. Sam z siebie Pan B. nie zrobił NIC. O ogłoszenie w prasie, baner na oknie i wszystkie inne trzeba było się prosić i trwało to trzy miesiące zanim "promocja" mieszkania ruszyła. Pan Bartosz bez mojej zgody obniżył cenę która sam zaproponował o 35tyś. i miał w nosie moje sprzeciwy - " bo tak sie lepiej sprzeda", nawet mimo tego nie umiał sprzedać choć cena za metr była o 1500zł niższa od rynkowej. Na moje zarzuty odpowiadał. "To proszę rozwiązać z nami umowę", wiedząc, że kara którą zapłacę to 1000zł. Bezczelny. Mimo skarg do zarządu sytuacja się nie poprawiła. Naprawdę nie polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
MS
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Lip 2010
Posty: 2

PostWysłany: Czw Lip 01, 2010 7:12 pm    Temat postu: JOT - BE Wroclaw, najlepiej unikać szerokim łukiem Odpowiedz z cytatem

JOT - BE Wrocław

Podpisałam z tą firmą umowę na wyłączność na sprzedaż mieszkania, prowadził ją Pan Bartosz Sanecki. Jeszcze nigdy nie spotkałam się z takim brakiem kompetencji. Sam z siebie Pan B. nie zrobił NIC. O ogłoszenie w prasie, baner na oknie i wszystkie inne trzeba było się prosić i trwało to 3 miesiące zanim "promocja" mieszkania ruszyła. Pan Bartosz bez mojej zgody obniżył cenę która sam zaproponował o 35tyś. i miał w nosie moje sprzeciwy " bo tak sie lepiej sprzeda" nawet mimo tego nie umiał sprzedać choć cena za metr była o 1500zł niższa od rynkowej. Na moje zarzuty odpowiadał. "To proszę rozwiązać z nami umowę", wiedząc, że kara którą zapłacę to 1000zł. Bezczelny. Mimo skarg do zarządu sytuacja się nie poprawiła. Naprawdę nie polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariusz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 9:31 am    Temat postu: ATUT droga warszawska sc zajmująca sie pośrednictwem Odpowiedz z cytatem

Mieszkania nie obejrzałem, bo nie podobała mi sie prowizja 2,9 % + VAT.
Nie mogłem tej prowizji negocjować.
W sumie prowizje ( sprzedajacy + kupujacy) daja tu ok. 20 tys zł od mieszkania wartości 350 tys. zł. Normalna lichwa.
Nie mam racji ???

Omijajcie takich z daleka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ladybird
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Lut 2011
Posty: 1

PostWysłany: Sob Lut 19, 2011 3:48 pm    Temat postu: Otrzeżenie - Cuper Nieruchomości, Lidzbark Welski Odpowiedz z cytatem

Ostrzegam przed firmą Cuper Nieruchomości z Lidzbarka Welskiego. Podpisałam z właścicielem umowę pośrednictwa w celu znalezienia i kupienia działki z możliwością budowy domu. Właściciel zaproponował mi swoją własną działkę. Miała to być działka budowlana – z wydanymi warunkami zabudowy, które miał on uzyskać między podpisaniem umowy wstępnej i ostatecznej. W tej chwili jestem właścicielką działki rolnej, za którą zapłaciłam, jak za działkę budowlaną. Właściciel nie przeniósł na mnie warunków zabudowy, ponieważ życzy sobie za tę czynność kolejnych pieniędzy, nieadekwatnych do kosztów i złożoności operacji (ostatnio 8 tysięcy złotych). W odpowiednim czasie zapłaciłam za uzyskanie warunków zabudowy do kupowanej działki 2000 zł tytułem „zarządzania” tą operacją plus wszystkie koszty urzędowe. Po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży dowiedziałam się, że mam dopłacić jeszcze kolejne pieniądze, żeby zechciał on przenieść warunki zabudowy na mnie. Podkreślam, że cena działki, jaką zapłaciłam, jest ceną działki budowlanej w tych okolicach.
Kolejne zarzuty:
Przez ponad rok, nie mogąc się wywiązać z zapisów umowy przedwstępnej, dotyczącej uzyskania warunków zabudowy zgodnych z wnioskiem, który wspólnie uzgodniliśmy, przetrzymywał moje pieniądze, które wpłaciłam w dobrej wierze jako zaliczka. Kilkakrotnie rozmawiałam z nim oraz wysyłałam do niego wezwanie do zwrotu pieniędzy. Nie otrzymałam żadnej rekompensaty za ten czas.
Ponieważ okazało się, że właściciel nie mógł uzyskać warunków zabudowy zgodnie z ustalonym przez nas wnioskiem, sam znacznie zmienił wniosek – złożył wniosek tylko na budynek gospodarczy, bez wody, prądu itp. Gdy takie warunki otrzymał, utrzymywał, że są to warunki wystarczające. Wywarł na mnie bardzo duży nacisk, aby jak najszybciej podpisać umowę, argumentując, że jeśli się nie stawię u notariusza, przepadnie moje zainwestowane już i trzymane przez niego przez ponad rok 25 tysięcy złotych. Moja znajomość prawa jest niewielka i dlatego chciałam być obsługiwana przez agenta nieruchomości – żeby dbał o moje interesy w świetle prawa. Niestety, trafiłam na nieuczciwego cwaniaka.
W kierowanych do mnie listach lub SMSach zdarza mu się grozić mi („…teraz i ja się wkurzyłem, a to będzie kosztować…” – z SMSa) lub próbować mnie obrażać („…że jak inni wyniośli warszawiacy zasługują na lekcje pokory. Ja, chociaż z takiego zadupia jak Lidzbark chętnie im tej lekcji udzielam teraz padło na Panią…” – załącznik nr 2, interpunkcja i gramatyka oryginalne). Ze swojej strony zawsze zachowałam spokój i odpowiadałam kulturalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
icaunis
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 2

PostWysłany: Nie Gru 30, 2012 12:50 am    Temat postu: Nie ufajcie SJ mobil bis Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie Odpowiedz z cytatem

Do czarnej listy agencji, które nie zasługują na zaufanie należy dopisać SJ mobil nieruchomości z Siemianowic Śląskich przy ul.Wróblewskiego 19.

Absolutny brak profesjonalizmu:
1. brak przygotowanej oferty
2. brak jakiejkolwiek dokumentacji
3. ceny zmieniają się wraz z nastrojem szefowej
4. robienie z klientów idiotów

Z biurem miałam styczność przy planowanym zakupie mieszkania. Podczas pierwszego spotkania wszyscy byli bardzo mili i twierdzili, że mają mieszkanie idealne dla mnie, mimo iż nie do końca odpowiadało ono moim oczekiwaniom, o których poinformowałam podczas wcześniejszej rozmowy telefonicznej. Jedyne dane dotyczące oferowanej nieruchomości jakie wówczas uzyskałam to ulica przy której miała się ona znajdować oraz przybliżona powierzchnia i kilka słabej jakości zdjęć. Mimo braku podpisanej umowy pośrednictwa oraz braku znajomości tak istotnych szczegółów jak n.p.cena zgodziłam się je obejrzeć. Przy okazaniu nieruchomości powiedziano mi jedynie jej cenę, ponieważ nadal nie przygotowano żadnej oferty na piśmie. Po kilku dniach, kiedy byłam zdecydowana nabyć oferowane mieszkanie i spotkałam się z panią Dorotą by omówić szczegóły i podpisać umowę, okazało się, że nadal ma ona trudności z udzieleniem fachowej odpowiedzi na większość moich pytań a cena mieszkania wzrosła o ponad 10 000 zł. Oczywiście różnicę w cenie próbowano zwalić na moje roztrzepanie i bak podstawowej wiedzy w tym temacie.[/list]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Agencje nieruchomości Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy