FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Domy przyszłości - energooszczędne?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Aza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 533

PostWysłany: Pon Kwi 17, 2017 8:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, ze w domach przyszłości warto pomyśleć o bardziej ekologicznym ogrzewaniu. Myślę, że dobrą alternatywą takiego ogrzewania będą elektryczne panele grzewcze. Elektryczność jest wszechobecna, a i koszty takiego ogrzewania nie są wysokie. Wiem coś na ten temat ponieważ moi teściowie maja takie ogrzewanie i bardzo sobie je chwalą. Ogrzanie domu o powierzchni 100m2 to koszt ok. 200-650zł na miesiąc w zależności od intensywności mrozów. Ogrzewanie to wykonywał Eco Partner firma z Rokietnicy, która sama produkuje te panele. Ułatwia to ich dopasowanie do nietypowej przestrzeni. Produkcja panelu pod nietypowy wymiar trwa zaledwie parę dni. Dodatkowym plusem jest to, że kosztorys ogrzewania wykonywany jest przez nich gratisowo, a jego montaż instalacji jest możliwy na terenie całej Polski.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Ala01
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 288

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domy przyszłości to przede wszystkim ogrzewanie za pomocą odnawialnych źródeł energii - jak energia gruntu, czy energia słoneczna. Już teraz jest wiele możliwości, wystarczy poczytać na stronie firm, które się tym zajmują, np. http://eko-atelier.pl/, a pewnie z czasem będzie jeszcze więcej różnych opcji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
termia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 224

PostWysłany: Pią Lip 28, 2017 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podoba mi się to, że temat domów przyszłości jest coraz częściej poruszany i wprowadzany w życie przez osoby dopiero budujące się oraz przez inwestorów. Wiele osób jeszcze nie zaznajomiło się np. z tematem baterii słonecznych czy paneli fotowoltaicznych, które generują prąd z energii słonecznej. Ceny za projekt jak i montaż wcale nie muszą być wysokie, zależy komu to zlecimy. My skorzystaliśmy z oferty http://www.fotowolt-instal.pl/ i szczerze mogę polecić. Inwestycja zwróciła się nam bardzo szybko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Pią Lip 28, 2017 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wydaje mi się że będą. I na pewno będą miały nowoczesny design. Już pomału wchodza takie domy na pewno już widzieliście domy z płaskim dachem w nowoczesnym stylu. Mi się takie podobają i wstępnie szukam. Znalazłam już firme http://plaskidach.pl/. Robią dachy do takich domów i cenowo nie stoją źle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inkaa
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 5

PostWysłany: Czw Wrz 21, 2017 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślisz, że wszystkich będzie stać na taki dom? Jaki jest koszt wybudowania takiego domu?
_________________
http://www.smartgrid.agh.edu.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ala01
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 288

PostWysłany: Pią Wrz 22, 2017 5:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wbrew pozorom, budowa domu energooszczędnego nie jest dużo droższa, niż domu tradycyjnego, szczególnie jeśli zdecydujemy się na dom energooszczędny z prefabrykatów. Takie domy buduje się w ekspresowym tempie, a jak wiadomo, czas to pieniądz:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lilla31
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2017
Posty: 120

PostWysłany: Wto Wrz 26, 2017 5:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jeśli chodzi o domy energooszczędne Warszawa, to znacie jakieś firmy, które się specjalizują w ich budowie? Ja słyszałam bardzo dobre opinie na temat Espiro Property, zna ktoś?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michalsobczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 542

PostWysłany: Pon Paź 02, 2017 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie ostatnio bardzo zainteresowała fotowoltaika. Uważam, że jest to kwestia o której warto pomyśleć przy budowie domu. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne. Bardzo szybko taka inwestycja się zwraca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bekante
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 16 Cze 2017
Posty: 12

PostWysłany: Wto Paź 10, 2017 7:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wiesz michal, do fotowoltaiki są już teraz akumulatory Smile - można tu oczytać : http://formpat.com.pl/136/akumulatory-do-fotowoltaiki i to jest przyszłościowe. NIe zmarnuje się nie zuzyta energia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sonia87
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 27 Paź 2017
Posty: 48

PostWysłany: Pią Paź 27, 2017 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o domy energooszczędne Warszawa, to jakie macie doświadczenia z ekipami? My budowaliśmy dom z super ekipą Espiro Property Smile Z tego co wiem, nie wszystkie firmy budowlane są tak fajne, wielu znajomych opowiadało, że było pod górkę. Jak to było u Was?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
areczek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 415

PostWysłany: Wto Paź 31, 2017 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie temat oszczędnych domów jest bardzo interesujący. Rok temu zaczęliśmy się budować z żoną i dzisiaj już kończymy - na szczęście przed zimą Smile Zainwestowaliśmy w piec na eko-groszek oraz w panele fotowoltaiczne od http://www.fotowolt-instal.pl/zestawy-fotowoltaiczne.html . Moja siostra z mężem korzystają z tego rozwiązania i bardzo sobie chwalą. Duża oszczędność można samemu generować energię słoneczną. Polecam Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
genua
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 727

PostWysłany: Sro Lis 01, 2017 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele ciekawych pomysłów odnośnie projektu domu energooszczędnego znajdziecie na stronie pracowni https://www.domoweklimaty.pl/ , która oferuje gotowe projekty takich domów. Wszystko zależy od naszego budżetu ale są domy nawet i powyżej 200 mkw. Fajnie, że każdy ma przykładową wizualizację, rzuty pomieszczeń i nawet wyliczone koszta budowy. Koniecznie sobie sprawdźcie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
Barman
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 11

PostWysłany: Wto Lis 14, 2017 9:47 am    Temat postu: re Odpowiedz z cytatem

pewne tak, ale i starsze domu można "odświeżyć". u mnie od kiedy fotowoltaika jest na dachu uważam ze jestem eko Razz a już całkiem na poważnie to rachunki mocno spadły, więc korzyść jest odczuwalana
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Daria_K
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Lis 2017
Posty: 1
Skąd: Ujście

PostWysłany: Sro Lis 15, 2017 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domy będą energooszczędne i zautomatyzowane. Panele słoneczne będą na porządku dziennym. Moim zdaniem to ma przysżłość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ciaston87
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 28 Lis 2017
Posty: 36

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 8:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lilla31 napisał:
A jeśli chodzi o domy energooszczędne Warszawa, to znacie jakieś firmy, które się specjalizują w ich budowie? Ja słyszałam bardzo dobre opinie na temat Espiro Property, zna ktoś?


U nas budowali Smile Zdecydowanie polecam tę firmę, super znają się na swojej pracy, a zwłaszcza na budownictwie jednorodzinnym i energooszczędnym. Można im śmiało powierzyć budowę swoich wymarzonych "4 ścian" Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy