FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Ogrzewanie jakie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Spitu
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 1

PostWysłany: Sro Cze 14, 2017 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem czy są bardziej ekologiczne. To już nie jest to co kiedyś, teraz prawie wszystkie kotły ekologiczne muszą spełniać określone zasady żeby móc je tak nazywać. A instalacja jak i utrzymanie jest o wiele wiele tańsze w porównaniu np do gazu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Ala01
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 288

PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 12:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cooli napisał:
Dobrze sprawdzają się kotły na pallet.

Zgadzam się - to tanie i wygodne rozwiązanie i dlatego też bardzo popularne. Dobrze jest kupić piec od sprawdzonej firmy, jak np. Sas Busko, to wtedy masz gwarancję bezawaryjnego działania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marzenasajdak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Cze 2017
Posty: 814

PostWysłany: Wto Sie 22, 2017 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piece są dobre ale warto kupić taki który spełnia 5 klasę emisji spalin i warunki dyrektywy ekoprojekt. Z tego co czytałam to Witkowski je ma http://www.kotly-witkowski.pl/kotly/kotly-klasy-5
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
playskin1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 82

PostWysłany: Pią Paź 06, 2017 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

też słyszałam o tych kotłach

spójrz na to teraz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Norek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2017
Posty: 210

PostWysłany: Wto Lis 07, 2017 2:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, lepiej iść w ekologię i zdecydować się na pompę ciepła - http://geo-energia.pl/pompy_ciepla.html - ekologiczne ogrzewanie no i tanie w eksploatacji. Oczywiście sama inwestycja dość kosztowna, ale zwraca się, no i wygoda jest niesamowita. A kocił to niestety choćby i najlepszy to jednak trzeba się nabiegać, żeby dopilnować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Redrager
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Lis 2017
Posty: 1

PostWysłany: Wto Lis 21, 2017 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sobie zamawiam zawsze opał tczew z reguły węgiel bo jednak cały czas palę węglem już od 10 lat dobrych jak mieszkam w nowym domu palę węglem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza12
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 22

PostWysłany: Pią Lis 24, 2017 7:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi rodzice mają kocioł na pellet (oczywiście już V klasy) od firmy Sas (mieszkają niedaleko od siedziby firmy:). Kocioł jest bardzo solidny, łatwy w obsłudze (rodzice wybrali kocioł z automatycznym podajnikiem, żeby mieć mniej pracy przy obsłudze). W domu szybko robi się ciepło i po odpowiednim ustawieniu sterowników na piecu, można utrzymywać zadaną temperaturę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bogo18
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 809

PostWysłany: Pon Lis 27, 2017 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz dom jest ogrzewany poprzez piec CO . Rozwiązanie tego typu pozwala w zupełności ogrzać cały dom. Zima nie jest nam straszna, właściwie żaden spadek temperatury. Smile Za te instalacje grzewczą jesteśmy wdzięczni http://www.jp-instalacje.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
genua
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 727

PostWysłany: Czw Lis 30, 2017 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy sądzicie, że warto montować kolektory solarne? Ich zadaniem jest przede wszystkim ogrzewanie wody użytkowej i wspomaganie systemu ogrzewania. Podobno może to przynieść dużo oszczędności. Co Wy uważacie? Gdyby ktoś szukał firm, która oferuje taką technologię, to mam namiaz polecenia na https://www.immergas.pl/Produkty,7268/INSTALACJE_SOLARNE?dest=1 .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
kruppssa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Lip 2015
Posty: 190

PostWysłany: Sro Gru 06, 2017 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Solidny kocioł na drewno z mora.com.pl to oferta dla inwestorów, którzy szukają sprawdzonych urządzeń grzewczych dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Kocioł spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, funkcjonalności i niezawodności użytkowania. To inwestycja na długie lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Wto Gru 12, 2017 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety ale wybór pieca nie jest rzeczą łatwą. Wiem ile niestety trzeba w to włożyć pracy i poświęcić czasu by znaleźć odpowiedni piec. Sama sporo przed zakupem czytałam, dlatego takie artykuły https://dobry-ekogroszek.pl/jaki-piec-kociol-na-ekogroszek/ , bardziej pomagały mi podjąć decyzje bo widziałam na jakich szczegółach się skupić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lawenda
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 136

PostWysłany: Czw Gru 14, 2017 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym się nie zdecydowała na kocioł opalany paliwem stałym. Nie dość, że mało to wygodne, to jeszcze mało ekologiczne. Dlatego ja mam u siebie kocioł kondensacyjny, dwufunkcyjny - https://www.termet.com.pl/produkt/ecocondens-crystal-ii/4, który świetnie się sprawdza. Jest bezobsługowy, elegancki (z braku miejsca gdzie indziej wisi w łazience), no i ogrzewa nie tylko mieszkanie, ale także wodę użytkową - co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paweli1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 96

PostWysłany: Pią Gru 29, 2017 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

obecnie najpopularniejsze rodzaje opału to pellet lub ekogroszek. Cenowa różnica przemawia na rzecz pelletu, ale trzeba wiedzieć, że są różnice w wartościach opałowych. Więcej informacji o różnicach i sposobach wyboru znajdziesz http://eco-profi.pl/pellet-czy-ekogroszek/ taki zasób wiedzy będzie owocował przyszłymi oszczędnościami na kosztach ogrzewania naszego domu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tomek767
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 833

PostWysłany: Sob Gru 30, 2017 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my niedawno kupiliśmy nowy kocioł na ekogroszek i teraz zaopatrujemy się w opał u KGM. Jest to Hurtownia, która stawia na węgiel z polskich kopalń: Piast, Wesoła i Wieczorek. Oczywiście wcześniej przed wysyłką do klienta jest odpowiednio przygotowywany m.in pod względem wilgotności, bardzo dobrze się spala, daje małe ilości popiołu i co ważne nie spieka się. Jest z nimi bardzo dobry kontakt przez cały proces zamówienia i mogliśmy liczyć na terminową dostawę Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Wto Lut 06, 2018 12:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymienialiśmy w tym roku stary piec na taki na ekogroszek, teraz chciałabym się zaopatrzyć w ekogroszek dobrej jakości. Przeglądałam kilka ofert i zauważyłam, ze tutaj https://dobry-ekogroszek.pl/ oferta jest bardzo fajna. Opinie na temat ich opału też sa dobre. Moze ktoś z was korzystał z ich oferty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 3 z 14

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy