FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Duży dom ma więcej zalet?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sosenka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 05 Lut 2016
Posty: 5

PostWysłany: Pią Lut 05, 2016 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz duże potrzeby to i duży dom jest potrzebny. Ale jeśli nie masz dzieci, czy masz jedno i nie planujesz mieć ich więcej to moim zdaniem nie ma sensu budować domu 200 metrów.
Lepiej postawić coś mniejszego i bardziej przytulnego, np. taki domek: http://www.dominanta.pl/projekty-domow/reksio
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Lorena
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 4

PostWysłany: Pon Lut 22, 2016 7:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno ma większą przestrzeń, jest wygodniejszy ale również jest w nim dużo pracy, szczególnie sprzątania. Jest również droższy w utrzymaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
budowlaniec
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 648

PostWysłany: Pon Lut 22, 2016 9:49 am    Temat postu: dom Odpowiedz z cytatem

Mnie osobiście podobają się duże, przestrzenne domy. Warto jednak pomyśleć, jak ograniczyć wydatki związane z jego utrzymaniem. Zobacz tę http://www.immergas.com.pl/Produkty Znajdziesz tu produkty, które zmniejszą koszty utrzymania domu. Np instalacje solarne, nie należą do najtańszych, ale ich zakup szybko się zwraca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pics13
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 23 Lut 2016
Posty: 30

PostWysłany: Sro Lut 24, 2016 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tak, duże i przestrzenne domy to jest to! Ja marzę właśnie o takim domu, jakie oglądam czasem w internecie, np. na http://espirounique.pl - jest to strona firmy, która się specjalizuje w budowie takich domów, nowoczesnych, luksusowych. Na szczęście niebawem marzenia zaczną się realizować Smile[/url]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Pon Lut 29, 2016 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako fajny przykład - http://archon.pl/projekty-malych-domow-40-150-m2-pc1 Czy mały domek nie będzie bardziej praktyczny? Czy będziecie w stanie wykorzystać powierzchnię dużego domku? Poza wam piętro? Myślcie racjonalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Henryk43
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Mar 2013
Posty: 92

PostWysłany: Nie Mar 06, 2016 4:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem wiele zależy od dekoratora. Jeśli jest dobry, maksymalnie wykorzysta każdy metr kwadratowy, żeby było ładnie, ale bez zbędnego zapychania domu dodatkami. Duży dom często bywa zagracony, co jest sporym błędem i mnoży bałagan. U nas dom 150 metrów aranżowało studio mioko: http://mioko.com.pl/o-nas/ i właśnie zrobiono tę aranżację tak harmonijnie, czytaj wszystkiego jest w sam raz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Nie Mar 06, 2016 4:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jakoś nie mogę się przekonać do dużych domów. Nasz ma 120 m2 i w zupełności nam wystarczy. Moi rodzice mają dom o powierzchni 320m2 :/ i strasznie się tam czuję. '
Na święta chyba kupię im wtyczkę Smart WiFi Plug żeby mogli zdalnie sterować urządzeniami RTV i AGD w domu. Sobie chyba też kupię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
litosX5
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 73

PostWysłany: Sob Lis 26, 2016 5:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

150-170 m kwadratowych to optymalna wielkość, Duże domy warto mieć jak mamy dużą rodzinę i dużo dzieci.
_________________
Dzbanki do herbaty
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JulciaZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 240

PostWysłany: Sro Lis 30, 2016 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem tak, tylko trzeba go dobrze wyposażyć. My aktualnie dopiero się remontujemy i zastanawiam się nad zakupem blaty kuchenne warszawa. Co sądzicie? Oferta wpadła mi w oko, tylko jeszcze namawiam męża. Nowoczesność, którą można jednocześnie połączyć z klasyką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ala01
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2017
Posty: 288

PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak Cię stać na wybudowanie dużego domu, jego urządzenie, a potem utrzymanie, to sobie buduj. Ja bym wolała natomiast mniejszy dom pasywny (np. jeden z tych tutaj - http://www.wascovilla.pl/domy-pasywne/projekty-domow-pasywnych.html) niż nie wiadomo jako duży, w tradycyjnej technologii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hiszpania
Specjalista
Specjalista


Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 48

PostWysłany: Pon Lip 17, 2017 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak masz dużą rodzinę to warto, jak nie to po co?




look at here now
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Radekrak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 373

PostWysłany: Pon Sty 08, 2018 5:51 pm    Temat postu: Duży dom, a mały Odpowiedz z cytatem

Prawdę mówiąc, nie mogę się za bardzo wypowiedzieć , bo nie wiem co dla Ciebie znaczy duży dom. Podam Ci przykład. Moi rodzice większość wspólnego pożycia, mieszkają w domu jednopiętrowym, o powierzchni do 100 m kwadratowych. I dom wydaje mi się bardzo funkcjonalny, obszerny, dający każdemu miejsce dla siebie. Za to moja żona mieszkała u rodziny do niedawna w domu trzypiętrowym, licząc piętro pod schodami o większej powierzchni, jednak został on tak wybudowany, że wszystko jest ciasne. Jeden wielki pokój na środkowym piętrze jest tak niefunkcjonalny, że głowa mała, a przejścia i korytarze mikroskopijne. Metraż mają większy, ale jednak wolę dom rodziców. Próbuję przez to powiedzieć, że wiele zależy od projektu. A tak w ogóle, to zastanawiałaś się nad domami pasywnymi jak tu http://www.tadeks.pl/technologia/technologia-energooszczedna ? Moim zdaniem jest to innowacyjne rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę, jeśli buduje się w dzisiejszych czasach. Oszczędność wielka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Sro Sty 10, 2018 5:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ma zalety ale także i koszty. Nie zapominajmy, że posiadanie dużego domu wiąże się z posiadaniem równiez większych rachunków za ogrzewanie. Jeśli nas na to stać to ok, gorzej jednak jeśli przecenimy swoje możliwości. Ja jestem zwolenniczką niewielich domów o powierzchni max 170m2 i zastanawiam się właśnie nad kupieniem domu, bo interesującą ofertę widziałam tutaj http://www.russjan.com/sopot-domy,16,pl.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Sro Sty 17, 2018 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowa domu to coś bardzo powaznego i w sumie wypadało by się znac na wszystkim. Jestem na etapie, że musze wybrać do domu odpowiednie gonty. Zastanawiam sie czy gonty drewniane , bąda dobrym pomysłem. Moze ktos kto bardziej się na tym zna jest mi w stanie coś wiecej podpowiedziec.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KarolinaW
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 649

PostWysłany: Pon Sty 22, 2018 1:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie jest takie proste. Duży dom to większe rachunki i więcej sprzatania, no ale przestrzeń duża jest fajna. Nie wiem czy wiecie, że Polska jest gdzieś w czołówce państw w Europie, gdzie przypada najmniej przestrzeni domowej na osobę. Trochę to smutne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy