FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Dobre miejsce dla rodziców?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ajlonabi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Pon Sie 10, 2015 6:16 pm    Temat postu: Dobre miejsce dla rodziców? Odpowiedz z cytatem

Oddawanie rodziców pod opiekę innych osób to niestety nie jest coś o czym marzy każde dziecko. I ja nie chcę oddawać ich do domu opieki ale z uwagi na pogarszający się ich stan fizyczny wiem, że tam będą w stanie zapewnić im lepszą opiekę - mają lekarzy i pielęgniarki a niestety my z żoną musimy pracować po ok. 10 godzin nie ma nas w domu i mieszkają sami. Wiemy, że im też byłoby łatwiej gdyby mieli kontakt z innymi osobami a nie siedzieli sami w domu cały dzień. Czy w Warszawie są jakieś przyjazne miejsca?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
bozii
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że w warszawie jest strasznie dużo miejsce takich jak dom opieki podobno nawet na niezłym poziomie stają takie domy. Wystarczy tylko poszukać, porównać poczytać opinię popytać czy jest sens, czy warto. Niestety czasem tak jest, że człowiek nie ma czasu a musi pracować, żeby za coś żyć wydaje mi się, że najlepszym sposobem będzie poodwiedzać takie domy ocenić, pogadać z personelem i wtedy decydować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Makartino
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Lip 2015
Posty: 5

PostWysłany: Sro Sie 12, 2015 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że w Warszawie są takie domy opieki. Nie wiem dokładnie na jakim poziomie one stoją. Jeszcze nie musiałem się nad tym zastanawiać. Nie wiem jak to będzie w przyszłości czy dalej będę mieszkać w Warszawie ale raczej na pewno nie oddałbym moich rodziców do takiego domu opieki. Tak starałbym się organizować mój czas abym zajął się mamcią i tatkiem jak najlepiej umiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
makaraka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Lip 2015
Posty: 6

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ajonlabi , tą sytuację ,którą opisujesz , jest jak najbardziej do zrozumienia . Przykro mi ,że musicie pracować po 10 godzin Sad I rzeczywiście w tym wypadku w domu opieki będą mieć fachową opiekę lekarzy itd. Sad Ja myślę ,ze rodzice również całą sytuacje rozumieją . Co do domów opieki to , popytaj znajomych , poszukaj w internecie ,poczytaj na jakimś forum , gdzie polecą Ci jakiś na prawdę dobry dom opieki , który zapewni rodzicom godną starość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
poziomek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Cze 2015
Posty: 7

PostWysłany: Czw Sie 13, 2015 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłem w podobnej sytuacji, ale uwierz mi, sama decyzja jest najcięższa, potem już tylko jest lepiej – dla wszystkich. Z mojej strony polecam ci http://www.domyopiekiolimp.pl, mój tato tam jest rezydentem i jest naprawdę szczęśliwy tam i spokojny, że w razie potrzeby nie zostanie sam i fachowa pomoc będzie mu udzielona natychmiast. My z warunków jesteśmy mega zadowoleni i mile zszokowani:-) I wszystko dobrze się skończyło – odwiedzamy go codziennie prawie:-)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
malinowa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 508

PostWysłany: Nie Lut 21, 2016 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie potrafiłabym zostawić rodziców w domu starców wolę opiekować się nimi sama choć to wymaga wielkiego poświęcenia jednak uważam, że warto bo oni też wiele dla nas kiedyś poświęcali i to jest taka forma odwdzięczenia się za ich starania i miłość. Wiadomo trzeba się czasem wiele nauczyć np profilaktyka zakrzepicy, albo tego jak dbać o powstałe na ciele odleżyny jednak wszystko jest do zrobienia. Ja tak to widzę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Terry55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 177

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 6:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to bardzo trudna decyzja. Ale jak ktoś nie ma warunków by zapewnić swoim rodzicom odpowiedniej opieki to moim zdaniem powinien się na taki dom zdecydować. Wszystko zależy także od samej starszej osoby. Moja mama sama sobie taki dom wybrała. Powiedziała, że nie chce mi ani mojemu rodzeństwu robić kłopotu. Wie, że każdy z nas ma swoje sprawy. I choć bardzo kochamy naszą mamę to pozwoliliśmy jej pójść do http://www.rezydencja-seniora.com . Każdy z nas stara się u niej być przynajmniej dwa razy w tygodniu. Nie zawsze się to udaje, ale myślę, że mama wie jak ważna jest dla nas i naszych rodzin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirella22
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Lis 2016
Posty: 82
Skąd: Kielnarowa

PostWysłany: Pon Kwi 03, 2017 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To bardzo ciężka decyzja i dla nas i dla rodziców. Ale czy nie lepiej, aby rodzice zostali w swoim domu? Można przecież zatrudnić opiekunkę albo poprosić o to pomoc społeczną.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1622

PostWysłany: Sro Sty 17, 2018 3:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nieopodal Warszawy, w Załuskach, znajduje się http://domseniora24.pl - na jego stronie internetowej zaprezentowano, w jakich warunkach żyją jego podopieczni oraz jakie atrakcje są dla nich organizowane. Na terenie ośrodka znajduje się również kaplica, doceniana szczególnie przez osoby wierzące. Może warto byłoby rozważyć umiejscowienie w nim swoich rodziców?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Sro Lut 14, 2018 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strasznie ciężko jest wybrać dom opieki dla osoby starszej, bo należy wziąć pod uwagę szereg czynników jesli chcemy wybrać taki, w którym naszej bliskiej osobie będzie się dobrze przebywało. Ja sama miałam z tym problem, ale pomogły mi artykuły znajdujące sie na tej stronie https://zycieseniora.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kilof12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 584

PostWysłany: Czw Mar 22, 2018 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie dom seniora to opieka domowa. To równie dobre wyjście. Można z takich usług opiekunek domowych skorzystać bez problemu. Są nawet firmy jak ta http://goldcare.pl/, które specjalizują się w tym temacie. Opiekunka domowa to spore wsparcie dla osoby starszej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AnitaCz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 587

PostWysłany: Pon Sie 12, 2019 2:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat moj tato aktualnie przebywa w domu seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu . Tacie podoba sie w tym miejscu - jezdzi na wozku jednak budynek zostal dostosowany do niesamodzielnych seniorow. Dobre warunki a takze domowe posilki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ariadna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 718

PostWysłany: Pią Gru 06, 2019 7:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli rozglądacie się za porządnym i godnym zaufania zakładem opiekuńczym to polecam wam zapoznać się z ofertą http://vitomed.com.pl/ Zakład ten zlokalizowany jest w Obornikach Śląskich, więc polecam ich wszystkim z tych okolic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
tunde
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Gru 2019
Posty: 4

PostWysłany: Pią Gru 06, 2019 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm nie kojarzę niestety nic w tym zakresie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
derpe
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Wrz 2018
Posty: 1242

PostWysłany: Sro Gru 18, 2019 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tego typu ośrodkach w większości przypadków panuje smutna atmosfera, a w okół wyczuwalna jest fatalna aura. Musisz liczyć się z tym, że rodzice również temu ulęgnął, dlatego niezbędne będą rytuały ochronne od Marii Bucardi https://mariabucardi.pl/pl/c/Rytualy-ochronne/16 jeśli zależy Ci na zdrowym duchu rodziców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy