FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Budowa i projekty domu!
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anna_malk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 148

PostWysłany: Sro Sie 21, 2013 11:42 am    Temat postu: Budowa i projekty domu! Odpowiedz z cytatem

http://muratordom.pl/budowa/domy-prefabrykowane-i-modulowe/budowa-domu-z-prefabrykatow-nierzetelny-wykonawca-koszty-budowy,110_11099.html?cat=110
http://muratordom.pl/budowa/oni-juz-zbudowali/przytulny-dom-dostosowany-do-potrzeb-jak-adaptacja-projektu-wplynela-na-funkcjonalnosc,11_10262.html
http://muratordom.pl/budowa/oni-juz-zbudowali/przebudowa-starego-domu-nowoczesny-budynek-z-niepozornej-wiejskiej-chaty,11_11031.html
Kilka cennych i bardzo przydatnych artykułów odnośnie PRAWDZIWEJ budowy domu, co
sądzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Czw Sie 22, 2013 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najważniejszą sprawą jest wybór odpowiedniego projektu. Tutaj są na przykład bardzo ciekawe projekty domów - zamówiłam tam sobie projekt mojego przyszłego domku letniskowego i jestem zadowolona Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
janinar
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 7

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Projekt projektem ale co z wykonawcą? Marna firma dostanie w ręce dobry projekt i go popsuje albo raczej wykona tak, że się dom rozsypie.
_________________
Moje osiedle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wielkopolanin
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 60

PostWysłany: Wto Sie 27, 2013 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda to prawda. Projekt to jedno, a wykonanie to drugie. Dzisiaj trzeba naprawdę dobre szukać firmy budowlanej. Niestety najlepsi fachowcy też się nieźle cenią.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gaśnica
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 28 Mar 2013
Posty: 31

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2013 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i to wszystko trzeba wliczyć w koszty, bo tania i kiepska ekipa w efekcie kosztuje więcej. Trzeba też pamiętać, że niebawem nie będzie można budować innych domów jak energooszczędne. Dlatego osobiście wyszukuje projekty domów energoogszczędnych. Mam zresztą już prawie wybrany:



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wielkopolanin
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 60

PostWysłany: Czw Wrz 05, 2013 11:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękny domek trzeba przyznać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol2
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 7

PostWysłany: Pon Wrz 30, 2013 12:45 pm    Temat postu: Dom marzeń Odpowiedz z cytatem

Domek śliczny, ale trzeba czasu a nie wspomne ile nakładu finansowego zanim będzie on taki jak na załączonym obrazku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariuszk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 195

PostWysłany: Pon Lis 25, 2013 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio budowałem garaż. Pojekt zamówiłem z tej strony: http://www.dobredomy.pl/projekty/garaze Świetne biuro projektowe. Zapłaciłem niewiele a dostałem porządny kosztorys i projekt tak więc budowa poszła jak z płatka Wink
Widzę, że mają również sporą ofertę domów jednorodzinnych tak więc możecie sobie popatrzyć. Może coś Was zainteresuje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
klodia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 951

PostWysłany: Pon Cze 26, 2023 3:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jak, udało wam się już znaleźc odpowiedni projekt domu? Jeśli nadal się nad tym zastanawiacie, to ze swojej strony polecam zajrzeć na Projekty z wizją. Mają naprawdę wiele projektów, od klasycznych po nowoczesne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucky
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 752

PostWysłany: Czw Mar 21, 2024 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli myślisz o budowie domu, to zamówi również kosztorys budowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Polka1234
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 3329

PostWysłany: Sob Mar 23, 2024 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sklepie https://betonpref.pl/produkt/schody-do-piwnicy/ znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości akcesoriów, które wyróżniają się solidnym wykonaniem. To miejsce, gdzie znajdziesz różnorodne opcje, które spełnią Twoje oczekiwania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Garen
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 697
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Mar 25, 2024 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie dużą popularnością cieszą się przede wszystkim domy szkieletowe małopolska, które są tanie i szybkie w budowie, a w dodatku łatwo w nich zaimplementować inteligentne rozwiązania.
_________________
https://www.domix.info.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
erdman.erika
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Mar 2024
Posty: 4
Skąd: Radom

PostWysłany: Pon Mar 25, 2024 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy projekty domów smart są o wiele droższe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
StaPak87
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 17 Mar 2021
Posty: 15

PostWysłany: Wto Mar 26, 2024 9:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy takie domki mają podpiwniczenie? Powinienem korzystać z usługi wynajem koparki Kraków, czy obejdzie się bez kopania w ziemi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Benek78
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Gru 2019
Posty: 96

PostWysłany: Sro Mar 27, 2024 9:34 am    Temat postu: Badanie dynamiczne Odpowiedz z cytatem

Chciałbym zwrócić uwagę na badanie dynamiczne nośności gruntu w kontekście budowy i projektu domu. Badanie dynamiczne https://www.metris.com.pl/p/58,badania_dynamiczne_nosnosci_pali_grodzic_stalowychto jest szczególnie ważne, ale często pomijane, co może prowadzić do poważnych problemów w przyszłości. Badanie może pomóc w zidentyfikowaniu wad i usterek gruntu, co pozwala na ich naprawę przed rozpoczęciem budowy. Pozwala też sprawdzić, czy założenia projektowe dotyczące nośności gruntu zostały spełnione. Badanie to może zapewnić bezpieczeństwo, oszczędność i komfort użytkowania. Zachęcam wszystkich do rozważenia wykonania tego badania przed rozpoczęciem budowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy