FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Co na podłogę?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika
Moderator
Moderator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 237
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Pią Lut 08, 2008 9:12 pm    Temat postu: Co na podłogę? Odpowiedz z cytatem

1.PARKIET PRZEMYSŁOWY

Są to wąskie drewniane deseczki zwane „lamelkami”. Układa się je jedna obok drugiej i klei do podłoża. Parkiet przemysłowy zwany też „mozaiką przemysłową” jest bardzo twardy i nadaje się zarówno do mieszkań jak i pomieszczeń użyteczności publicznej. Mozaikę przemysłową stosuje się najczęściej w nowoczesnych, surowych wnętrzach. Ten rodzaj parkietu jest bardzo niejednolity i wprowadza duże ożywienie w pomieszczeniu.

2.KLEPKA PARKIETOWA

Klepka parkietowa ma zazwyczaj od 6,5 – 9 cm szerokości. Jest to tradycyjny parkiet znany od wielu lat. Bardzo modna stała się klepka parkietowa z drewna egzotycznego np. merbau, lapacho, jatoba. Ten rodzaj parkietu dobrze komponuje się zarówno z wnętrzem nowoczesnym jak i wnętrzem skierowanym w stronę klasyki.

3.KAMIEŃ

Kamienne podłogi znane są „od zarania dziejów”. Szlachetności nadaje jej stopień wytarcia. Kamień nadaje wyrazisty klimat wnętrzu, jednak ma też swoje minusy – jest zimny w dotyku. Dlatego nie nadaje się do sypialni, pokoi dziecięcych. Jest też dosyć kłopotliwy w utrzymaniu, ponieważ niektóre rodzaje kamienia można łatwo poplamić, np. marmur.

4.GRES I TERAKOTA

Są bardzo trwałymi podłogami. Świetnie nadają się do kuchni i łazienek. Montując pod nimi ogrzewanie podłogowe pozbywamy się chłodu kafli. Obecnie na rynku jest ogromny wybór zarówno gresu jak i terakoty.

5.PANELE WARSTWOWE

Są to panele pokryte na wierzchu kilkunastomilimetrową, lakierowaną warstwą drewna. Doskonale imitują drewnianą podłogę i bardzo szybko się je montuje. Dostępne panele warstwowe nadają się zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i „starszych”.

6.PANELE LAMINOWANE

Nadają się do każdego wnętrza, ponieważ dostępne są „podróbki” desek drewnianych, postarzanych, egzotycznych, a nawet drewna olejowanego. Mają jednak parę minusów. Nie nadają się do pomieszczeń wilgotnych, po zniszczeniu można je tylko wyrzucić i wydają charakterystyczny głuchy odgłos przy chodzeniu, co nie każdemu odpowiada.

7.DESKA PODŁOGOWA

Naturalna podłoga, stosowana od wieków we wszystkich pomieszczeniach. Może być układana w różne wzory.

Deska podłogowa (najczęściej sosnowa) to lity materiał podłogowy, który wykonuje się z wysuszonej do wilgotności 10-12% tarcicy. Deska jest następnie strugana 4-stronnie, przy czym górna płaszczyzna dwukrotnie w celu uzyskania wysokiej jakości powierzchni użytkowej. Dolna płaszczyzna posiada podcięcia w celu wyeliminowania naprężeń. Profilowane boki na pióro i wpust oraz rowki odprężające zapewniają równą powierzchnię, dużą stabilność oraz dają możliwość całkowitego ukrycia gwoździ, którymi przybija się deskę do legarów podłogowych. Ułożoną podłogę należy przeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym a następnie polakierować. Najczęściej spotykane wymiary deski to grubość 28 lub 30 mm, szerokość 110-125 mm, długość 2,0-6,0 m.

Parkiet to w fachowej nomenklaturze deszczułki posadzkowe lite. Produkowane są najczęściej z następujących gatunków drewna: dąb, buk, jesion, brzoza. Parkiet podobnie jak deska podłogowa to wysuszone (8-12%), odpowiednio przestrugane i wyprofilowane drewno. Tradycyjne wymiary parkietu to: grubość-22 mm, szerokość 65 mm (45, 50, 60, 70 mm), długość standardowa to 250, 350, 400 mm (450, 500, 600 mm). Deszczułki łączy się na pióro-wpust przybijając lub przyklejając do podłoża (równe podłoże betonowe lub „stara” podłoga z desek). Ułożoną podłogę po wyschnięciu i wysezonowaniu szlifujemy papierem drobnoziarnistym, szpachlujemy i ponownie szlifujemy. Podłogę malujemy lakierem lub olejem do podłóg drewnianych.

Mozaikę parkietową wykonuje się z takich samych gatunków drewna jak parkiet. Różnica pomiędzy mozaiką a parkietem polega na tym, że mozaika występuje w postaci płyty. Do podłoża którym jest siatka tekstylna przyklejone są pojedyncze klepki (lamelki). Wilgotność płyt posadzki mozaikowej wynosi 8-13%. Najczęściej spotykany wymiar płyty to 8x308x616 mm. Mozaikę kleimy do wyrównanego podłoża (beton, stary parkiet, glazura). Po ułożeniu podłogę wykańczamy w podobny sposób jak parkiet.

Podłogi klejone warstwowo (2 lub 3 warstwy ułożone w poprzek względem siebie) dzięki swej konstrukcji zapewniają wysoką stabilność wymiarów. Warstwa środkowa i spodnia wykonane są z drewna iglastego natomiast licowa z liściastego. Bardzo często podłogi te występują w postaci „gotowej” do montażu, są przeszlifowane i pokryte lakierem. Nie wymagają więc cyklinowania ani dodatkowego lakierowania. W przeciwieństwie do parkietu czy mozaiki podłoga ta nie wymaga klejenia do podłoża. Układamy ją na piance polietylenowej, łącząc na pióro-wpust. Wymiary desek są podobne do wymiarów parkietu.

Panele podłogowe nazywane też podłogą szwedzką
powstają w wyniku sprasowania pod wysokim ciśnieniem odpornej na ścieranie zewnętrznej warstwy ochronnej (laminat) oraz okleiny z płytą nośną (płyta włóknista HDF). Szeroka gama wzorów (kilkadziesiąt) umożliwia dopasowanie do każdego wnętrza. Dzięki nowoczesnej technologii podłogi te łączą w sobie elegancję drewna i funkcjonalność. Są twardsze od podłóg z naturalnego drewna, cieplejsze od płytek ceramicznych, higieniczne i łatwe do utrzymania w czystości. Z reguły można je stosować przy ogrzewaniu podłogowym. Najczęściej spotykane wymiary to 1285x195x7 mm. Prosta technika montażu pozwala samodzielnie ułożyć podłogę. Panele można układać bezpośrednio na większości rodzajów podłoża (podłogi PCV, linoleum, filc lub parkiet). W przypadku podłoża betonowego należy jednak pamiętać o usunięciu większych nierówności przez szlifowanie lub szpachlowanie oraz o podłożeniu folii jako izolacji przeciwwilgociowej. Przy mniejszych nierównościach wystarczy podkład z kartonu, filcu piankowego, korka itp., na folii z tworzywa sztucznego.

Panele z naturalnego drewna są najnowsze na rynku materiałów podłogowych. Łączy zalety litych podłóg drewnianych i tzw. podłogi szwedzkiej. Panele te są w 100% produktem naturalnym. Drewno dzięki starannemu procesowi suszenia i obróbki zapewnia dobre właściwości eksploatacyjne. Panel posiada dokładnie wyprofilowane pióro i wpust a także rowki na spodniej płaszczyźnie zapewniające stabilność oraz swobodny przepływ powietrza. Deski wykańczane są wielowarstwową bezbarwną powłoką lakierniczą. Niewątpliwa zaletą jest również możliwość renowacji oraz możliwość samodzielnego jej ułożenia. Technika montażu jest podobna jak w przypadku podłogi szwedzkiej. Paneli nie kleimy do podłoża tylko układamy je na piance lub macie izolacyjnej.
_________________
Szukasz Nieruchomości ?
Szukasz Kredytu mieszkaniowego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
JulciaZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 240

PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo ciekawe, dzięki za informacje zawarte w artykule. Dzięki tym informacją, pokierowałam się w wyborze parkietu dla swojego domu. - zobacz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angellic
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 8

PostWysłany: Pią Lis 22, 2013 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lita deska. Taką będziemy chcieli położyć. A raczej, żeby nam położono, bo chyba raczej nie jest do samodzielnego kładzenia, trzeba mieć doświadczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Minuga
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 10

PostWysłany: Pią Lis 29, 2013 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angellic napisał:
Lita deska. Taką będziemy chcieli położyć. A raczej, żeby nam położono, bo chyba raczej nie jest do samodzielnego kładzenia, trzeba mieć doświadczenie.


No tak, oczywista oczywistość. U nas jak była kładziona, to przez specjalistów i wtedy ma się komfort, że zostanie wszystko wykonane tak jak należy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angellic
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 8

PostWysłany: Sob Gru 07, 2013 12:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minuga napisał:


No tak, oczywista oczywistość. U nas jak była kładziona, to przez specjalistów i wtedy ma się komfort, że zostanie wszystko wykonane tak jak należy.


Co prawda to prawda Smile Też tak zrobimy. A jacy specjaliści to u was robili?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Minuga
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 10

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angellic napisał:

Co prawda to prawda Smile Też tak zrobimy. A jacy specjaliści to u was robili?


U nas byli to Parkiet Studio. Wykonali wszystko bardzo solidnie, no i w czasie też się zmieścili.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
thin
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 16

PostWysłany: Pią Gru 13, 2013 10:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ile taka lita deska kosztuje - jeśli można spytać? Też myślałem o litym drewnie... Na razie stanęło na płytkach (bo można pod nimi dać ogrzewanie podłogowe, na czym nam szczególnie zależy), a pod drewnem ponoć nie bardzo.

No i mają wygląd hebanu:

fot. Myway Paradyż
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
myszka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 72

PostWysłany: Pon Gru 16, 2013 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli zdecydujemy się na drewniane podłogi to musimy pamiętać o tym, że deski podłogowe muszą być wytrzymałe, twarde, odporne na zmiany temperatury i wilgotności, odporne na częste ścieranie detergentami. Najlepsze drewno na podłogi można polecić z twardego dębu, buku czy klonu który musi być bardzo dobrze zaimpregnowany. Na podłogi polecane są również egzotyczne gatunki drewna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 204

PostWysłany: Pią Gru 20, 2013 5:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My byliśmy wczoraj w voxie i myślimy zamówić panele w jakimś jasnym wybarwieniu, koloru jeszcze nie wybrałam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Budomax Parkiety
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Sob Gru 21, 2013 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Deski podłogowe wymagają przede wszystkim posadzki o bardzo dobrych parametrach. Każdy gatunek drewna jest wrażliwy w mniejszym lub większym stopniu na zmiany wilgotnościowe, dlatego należy dążyć do zapewnienia optymalnych warunków podczas użytkowania podłogi. Sporo przydatnych informacji, jak o to zapewnić znajdziemy tu http://budomaxparkiety.pl/porady.html . Na zdjęciu poniżej widzimy deski dębowe w klasie rustykalnej po lakierowaniu
[/img]
_________________
http://budomaxparkiety.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 204

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 7:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dzień dzisiejszy to takie wybarwienie najbardziej by mi pasowało
http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/indeks-panele-podlogowe-szafir-ac4-dab-bergamo-miodowy-532993.html
No i cena też Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Budomax Parkiety
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Pon Gru 23, 2013 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy laminat, czyli panele nie zastąpią drewna. Są tylko plastikiem, który moim zdaniem szpeci podłogi.
_________________
http://budomaxparkiety.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Martina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 204

PostWysłany: Sro Gru 25, 2013 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się podobają Smile poza tym nie stać nas, jak chyba większość młodych małżeństw na drogie podłogi.Cena ma znaczenie przynajmniej dla nas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Budomax Parkiety
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Paź 2013
Posty: 8
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw Gru 26, 2013 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie do końca jest to prawdą, ponieważ możemy wybrać drewno w 2 lub rustykalnej klasie i różnica cenowa nie będzie wcale duża. Ewentualnie możemy zdecydować się na mozaikę przemysłową, której koszt jest porównywalny z kosztem lepszych paneli. O mozaice przemysłowej możemy poczytać tu http://budomaxparkiety.pl/podlogi-drewniane/mozaika-przemyslowa.html
_________________
http://budomaxparkiety.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kubbek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 5

PostWysłany: Pią Gru 27, 2013 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Minuga napisał:

U nas byli to Parkiet Studio. Wykonali wszystko bardzo solidnie, no i w czasie też się zmieścili.


Też korzystaliśmy z usług Parkiet Studio i faktycznie są solidni, tak jak napisałaś.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 1 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy