FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Prowadzenie żwirowni

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
prokop
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 6
Skąd: Zamość

PostWysłany: Pon Mar 20, 2017 1:23 pm    Temat postu: Prowadzenie żwirowni Odpowiedz z cytatem

Orientuje się ktoś, jakie formalności potrzebne są do prowadzenia działalności polegającej na wydobyciu żwiru? Jestem wstępnie zainteresowany tą formą biznesu, ze względu na to, że mam w posiadaniu kilka hektarów ziemi bogatej w żwir. Rozglądałem się już za odpowiednim sprzętem i z pewnością trzeba zainwestować sporo pieniędzy. Potrzebny będzie na pewno przenośnik taśmowy, koparka i ciężarówka. Czy ktoś z tej branży może doradzić więcej w kwestii wyposażenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
lanceru
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 19

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2018 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez przenośników taśmowych to faktycznie ciężko, ja na hkssystem widziałem sporo ciekawych modeli, także warto spojrzeć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miłka83
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Sie 2016
Posty: 205

PostWysłany: Pon Paź 29, 2018 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może na początek, jeśli nie masz kapitału na specjalistyczne maszyny, to warto byłoby rozpocząć współpracę z firmą, która oferuje właśnie taki sprzęt i transport? Myślę, że to rozsądna opcja, szczególnie, jeśli wcześniej nie miałeś styczności z prowadzeniem tego typu działalności. Sprawdź, na jakich warunkach mógłbyś podjąć współpracę na przykład z tą firmą http://kemotrans.pl/koparka/ , według mnie na początek na pewno będzie to dla Ciebie korzystna i rozsądna opcja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marco
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 286

PostWysłany: Nie Mar 01, 2020 3:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście wszystko zależy od możliwości finansowych. My od razu zdecydowaliśmy się na zakup sprzętu niż wynajem. Najpierw wynajem, apotem zakup - to nieopłacalne. Myślałeś już o magazynowaniu? Na pewno przyda ci się dozator kruszywa http://www.porkon.pl/dozatory.html. To dobry sposób ma magazynowanie krótkotrwałe. My skorzystaliśmy z oferty Porkon.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dernitaeran
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 1232

PostWysłany: Wto Lip 14, 2020 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prowadząc żwirownie musicie nawiązać współpracę z firmą, która zajmuje się transportowaniem kruszyw. Jeżeli prowadzicie biznes na terenie województwa śląskiego to polecam wam zgłosić się do firmy http://martrans-dg.pl/ Sam korzystam z ich usług i wiem że można na nich w pełni polegać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fzulaufow
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lip 14, 2020 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz jeszcze na forum prawniczym. Wydaje mi się, że otrzymasz tam porządną poradę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fzulaufow
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Lip 2020
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Lip 14, 2020 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz jeszcze na forum prawniczym. Wydaje mi się, że otrzymasz tam porządną poradę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kacper91
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Wrz 2020
Posty: 2

PostWysłany: Sro Wrz 02, 2020 11:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej skontaktować się z prawnikiem, która dokładnie wie co potrzeba do założenia tego biznesu. Ciekawi mnie jak to wygląda od strony praktycznej, jakie koszty ponosi przedsiębiorca. Przykładowo rzuciłem okiem na częsci do maszyn budowlanych https://www.serwis-kop.pl/pl/. Nie są wysokie, jednak jest to dodatkowy niespodziewany koszt, jeszcze dochodzą inne zobowiązania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milen
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sty 2018
Posty: 809

PostWysłany: Wto Mar 16, 2021 12:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciężarówka, która odpowiada za transport żwiru również musi być pielęgnowana, a czasem warto zakupić do niej stosowne akcesoria i wyposażenie. My zdecydowaliśmy się na wybór rozwiązań z oferty https://www.martextruck.pl/oferta/nowosci , co było perfekcyjnym pomysłem. Jest to wybór idealny, głównie ze względu na jakość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
earl.klocko
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Wrz 2021
Posty: 4
Skąd: Bielsko

PostWysłany: Sro Wrz 22, 2021 10:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o koparkę, to zawsze możesz na przykład wynająć sobie mini koparkę w Bielsku. Przydaje się ona przy różnych budowach, przy prowadzeniu żwirowni i przy innych rzeczach. Możesz ją wynająć na dowolny okres - może to być wynajem zarówno długoterminowy, jak i wynajem krótkoterminowy, więc możesz sprawdzić sobie jej parametry i dowiesz się, czy Ci się ona przyda. Myślę, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Pozdrawiam! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ilonaa89
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Gru 2022
Posty: 486

PostWysłany: Wto Gru 13, 2022 7:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy możecie polecić sprawdzoną firmę, która posiada w ofercie dozator kruszywa i krążniki do przenośników taśmowych? Ważna jest wysoka jakość urządzeń w atrakcyjnej cenie. Ostatnio znalazłam Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Porkon Sp. z o.o. Czy znacie tę firmę? Czekam na opinie http://www.porkon.pl/dozatory.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Polka1234
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Mar 2021
Posty: 3345

PostWysłany: Wto Paź 24, 2023 8:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ogólnie sama zastanawiam się nad tym by kupić na dniach żwir
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nhirthe
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Paź 2023
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Paź 24, 2023 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak się prowadzi żwirownię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
StaPak87
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 17 Mar 2021
Posty: 15

PostWysłany: Wto Paź 24, 2023 9:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jesteś z okolic Krakowa, to pomyśl o usłudze: wynajem koparki Kraków. Usługę tę oferuje firma Stakopbud z okolic Krakowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy