FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Zaprojektowanie ogrodu
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Pią Lut 03, 2017 5:47 pm    Temat postu: Zaprojektowanie ogrodu Odpowiedz z cytatem

taki zwykły ogród to nie bedzie aż tak trudno zaprojektować. Dużo trudniej jest zrobic zimowy ogród. Dlatego gdy my już się na taki ogród zdecydujemy to na pewno zlecimy to jakiejś profesjonalnej firmie, takiej jak ta http://www.wintergarten.pl/ , by mieć pewność że wszystko będzie wykonane profesjonalnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Nicolas
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 667

PostWysłany: Czw Mar 09, 2017 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda, najlepiej zlecić zimowy ogród profesjonalnej firmie.
Ja jeszcze dorastam do decyzji założenia zimowego ogrodu.

Póki co czekam na sezon i poświęce czas na uprawę i pielęgnację rośli w zwykłym ogrodzie. Kupiłem do tych celów mikroskop biologiczny,który pozwoli sprawdzić co dzieje się w glebie i poobserwować toczące się tam życie mikroorganizmów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tolla
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 7

PostWysłany: Pon Mar 13, 2017 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znacie może jakiegoś dobrego projektanta ogrodów? Ja mam akurat super zaprojektowany, ale chciałam polecić koleżance, bo moja architektka wyjechała z Polski. U mnie sprawdzają się co prawda donice ogrodowe, ale wiem że nie każdemu to pasuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jemka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 5

PostWysłany: Czw Sie 24, 2017 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaprojektowanie nawet letniego ogrodu to sztuka. Trzeba tak dobrać rośliny do podłoża i położenia by dobrze rosły i ładnie wyglądały.
_________________
http://www.bylinylucyny.pl/pl/c/Krzewy-ozdobne/24
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Udia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 107

PostWysłany: Sro Lip 04, 2018 5:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że dobór odpowiednich roślin, to najważniejsza sprawa, by ogród dobrze wyglądał. Ale nie jest to aż takie trudne, żeby samemu nie dało się tego zrobić. Ja sporo roślin kupowałam na stronie http://futuregardens.pl/ i tam każda roślina jest dobrze opisana - jaką glebę lubi, jakie stanowisko i jak o nią dbać. Dzięki temu bez większych problemów wybrałam takie gatunki, jakie u mnie mają najlepsze warunki i chyba dobrze mi się to udało zrobić, bo ogród z roku na rok pięknieje;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gretta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 151

PostWysłany: Sro Lip 04, 2018 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Projektowanie ogrodu to nie jest trudna sprawa. Gorzej jest już z jego pielęgnacją. Mi pomagają w tym blogi takie jak https://www.gardenowo.pl/blog/jak-nawozic-rosliny-w-ogrodzie-latem-jakie-gatunki-wymagaja-zasilenia/ Jest tam dużo porad ogrodniczych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Czw Lip 05, 2018 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem podobnego zdania. Zaprojektowanie ogrodu to najmniejszy problem podczas aranżacji ogrodu. Moim zdaniem dużo trudniej jest późniejsze utrzymanie ogrodu w jego pierwotnym stanie.
Ja swój ogród urządziłem stosując sporo drewnianych elementów jak np. altana czy drewniany taras.
Pielęgnacja początkowo mnie przeraziła, ale odkąd zacząłem stosować farbę https://www.sadolin.pl/pl/produkt/sadolin-olej-superdeck mój ogród wygląda świetnie. Ostatni raz impregnowałem drewniane elementy około dwa lata temu, a do tej pory zachował swój początkowy kolor i świeżość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lena102
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 95

PostWysłany: Wto Lip 10, 2018 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To prawda,jeżeli ktoś lubi robić różne prace w ogrodzie to zaprojektowanie takie normalnego ,prostego ogrodu nie jest jakoś ogromnym wyzwaniem.Dziś można kupić rózne elementy architektury ogrodowej i fajnie sobie to skomponowac.Ja przykładowo,od trzech lat sukcesywnie wzbogacam swoj ogródek.Początkowo zasiałam trawe i posadziłam iglaki pod plotem w drugim roku zrobiłam skalniaki a do ich urozmaicenia użyłam elementów skarpowych firmy Joniec,świetnie mi podtrzymały ziemię i mogłam na skarpie zrobić dwa poziomy z roślinami.Wybrałam elementy architektury ogrodowej własnie u nich,gdyz mam od nich ogrodzenie i wiem że ich produkty są trwałe.Rośliny posadziłam wielotetnie, byliny wybrałam takie aby kwitły od wczesnej wiosny do jesieni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rozyczka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 02 Sie 2012
Posty: 223

PostWysłany: Sro Lip 11, 2018 3:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy w waszych ogrodach rosną takie róże- https://www.rozeogrodowe.pl ? Czy wymagają jakiejś specjalnej pielęgnacji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pawel71234
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 06 Lip 2018
Posty: 5

PostWysłany: Czw Lip 12, 2018 4:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy uważacie, że ta oferta jest warta rozważenia line-design.pl? Ja właśnie zastanawiam się nad wyborem czegoś sprawdzonego.
_________________
(...) niedługo ludzkość nawet człowieka nie będzie potrzebować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartek-brt
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 01 Lip 2018
Posty: 5
Skąd: Iława

PostWysłany: Pią Lip 13, 2018 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam za bardzo wiedzy i doświadczenia w tym temacie... Dlatego też raczej ciężko będzie mi pomóc...
_________________
najpewniejszą i najpotężniejszą odwagą jest ta, która wynika z właściwej oceny napotkanego niebezpieczeństwa, ale też, że człowiek całkowicie pozbawiony lęku jest towarzyszem znacznie niebezpieczniejszym od tchórza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gutek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 1706

PostWysłany: Nie Lip 15, 2018 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto zaplanować sobie w ogrodzie np. tego typu http://www.starline-europe.com/wanny-spa-jacuzzi-ogrodowe-minibaseny/ mini basen. Nie da się ukryć, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Przydaje się w okresie letnim. Fajnym rozwiązaniem jest też jacuzzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek767
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 03 Paź 2017
Posty: 833

PostWysłany: Sob Lip 28, 2018 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myślę, że możesz to zrobić samodzielnie, aczkolwiek będziesz do tego oprócz roślin również potrzebował elementów betonowych jak kostka dekoracyjna, palisady itd i tutaj podczas poszukiwań na pewno musisz odwiedzić strone producenta Pozbruk Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sandra Kłos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 331

PostWysłany: Nie Sie 12, 2018 12:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne zaprojektowanie ogrodu to bez wątpienia trudne wyzwanie. Mamy dzisiaj jednak możliwość skorzystania z takich ofert, jak ta w https://www.edinos.pl/lawki-ogrodowe . Są tam dostępne m.in. wysokiej jakości ławki ogrodowe, jak również inne meble przeznaczone na zewnątrz, przy czym ich ceny przynajmniej moim zdaniem są nader atrakcyjne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Garen
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 699
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Sie 16, 2018 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W przypadku ogrodu liczy się przede wszystkim nasza kreatywność i wyobraźnia. Zawsze można też zajrzeć na stronę https://www.gardenpartner.pl/, gdzie znajdziemy wszystko, co potrzebne jest do naszego ogrodu. Moim zdaniem zdecydowanie warto, bo cenowo wszystko wychodzi bardzo korzystnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy