FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Zasłony czy firany?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kotycz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 866

PostWysłany: Pią Maj 11, 2018 12:14 pm    Temat postu: Zasłony czy firany? Odpowiedz z cytatem

W jakie dekoracje waszym zdaniem warto zainwestować?
Chodzi mi o wybór pomiędzy zasłonami, a firanami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Sob Maj 12, 2018 8:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jakoś nie lubię za bardzo firan.
Wolę zasłony, takie które same sobie wiszą i zdobią okno.
Tutaj https://hintigo.pl/artykul/zaslony-do-salonu-jak-dobrac-odpowiedni-material/ czytałam co nieco o takich rozwiązaniach.
Taka dobrze dobrana zasłona, odpowiedni materiał i wzór mogą wiele pomóc w aranżacji wnętrza.
Albo też wiele zniszczyć, jak są źle dobrane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1622

PostWysłany: Czw Maj 17, 2018 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że rozsądniej jest zdecydować się na zasłony. Je, możesz wykonać samodzielnie. Jeśli szukałabyś wysokiej jakości tkanin, które mogłabyś w tym celu wykorzystać, zajrzyj do sklepu internetowego https://ctnbee.com/pl zajmującego się ich sprzedażą. Można w nim znaleźć tkaniny wysokiej jakości o bogatym wzornictwie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
elabarbara
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 365

PostWysłany: Wto Cze 19, 2018 7:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybierając firankę do salonu powinniśmy zwrócić uwagę na dwa podstawowe czynniki: funkcjonalność dekoracji oraz styl wnętrza. Wybierając firankę np. do salonu trzeba zastanowić się nad jej długością. Długie firanki dobrze sprawdzają się jako typowa dekoracja okienna. Nie bez znaczenia pozostaje również wielkość okna. Ja czytałam ostatnio sporo na temat nowoczesnych firan na stronie https://eurofirany.com.pl/blog/firany-wykusz . Zawsze szukam w necie inspiracji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Iwan89
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Lip 26, 2018 8:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że żadna z tych dekoracji nie wyklucza drugiej. Można zarówno powiesić firanki jak i zasłony. Kiedy chcesz żeby w pokoju było więcej światła zasłony są na bokach karnisza a gdy potrzebujesz więcej intymności w każdej chwili możesz je zasunąć. Bardzo fajne pomysły na aranżacje okien w domu możesz oglądnąć na stronie: swiatfiranzaslon.pl/firany/ . Osobiście klika pomysłów aranżacji zastosowałem na swoich oknach.

Ostatnio zmieniony przez Iwan89 dnia Pon Lut 06, 2023 10:32 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
m.m.m
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 1243

PostWysłany: Pią Lip 27, 2018 11:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardziej podobają mi się długie przepiękne zasłony z ciekawego materiału. Zasłony uszyć jest bardzo prosto, a później tylko zawiesić na karnisz. Jeśli Ci sie znudzą zawsze możesz kupić bądź uszyć nowe. Jeśli nie masz zdolności manualnych to wybierz i kup tkaninę online https://www.pickandcraft.pl/ i zanieś do krawcowej. Rolety kupisz na parę lat, a jak Ci się znudzą to będziesz musiała w dalszym ciągu ich używać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bartekwit
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Lut 2018
Posty: 7

PostWysłany: Czw Sie 09, 2018 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja lubię ładne firanki i takie małe zasłonki (nie pamiętam nazwy). Jeśli chodzi o kwestię funkcjonalną, to ważne aby firanki chroniły przed słońcem, ale także przed wścibskim okiem sąsiadów. Ale najważniejsze to chyba jest żeby się podobało dlatego polecam firanki od http://studiomsdekor.pl gdzie posiadają bardzo ładne dekoracje okien.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Milena1990
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 525

PostWysłany: Sob Sie 11, 2018 5:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zrezygnowałam z zasłon i firan i wybrałam rolety przepuszczające światło. Tak zaaranżowane okna wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie. Teraz coraz więcej osób wybiera takie dekoracje okien. Przede wszystkim zasłony zabierają miejsce a po drugie zbiera się w nich dużo kurzu. Rolety za to łatwo utrzymać w czystości bo wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anastazja
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 14 Sie 2018
Posty: 20

PostWysłany: Pią Sie 17, 2018 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasłony moim zdaniem dodają pomieszczeniu rewelacyjną atmosferę. Dużo fajniej pod tym względem się sprawdzają niż firany. Ja osobiście w ogóle za firanami jakoś niespecjalnie przepadam.
_________________
Organiczna architektura szuka wyższego sensu użyteczności i komfortu, wyrażonych w organicznej prostocie.s
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz Bach
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 446

PostWysłany: Sob Sie 18, 2018 8:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a słyszeliście o takim rozwiązaniu jak folie przeciwsłoneczne? Taka folia dobrze chroni okna przed wpadaniem promieni słonecznych i nagrzewaniem się pomieszczenia. Folię montuje się od wewnątrz lub na zewnątrz okna. Jest to dużo tańsze rozwiązanie niż rolety czy żaluzje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ametyst
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 68

PostWysłany: Wto Sie 21, 2018 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyznam, że nie. Jednak moim zdaniem zasłony, bo tak jak pisała moja poprzedniczka nadają każdemu wnetrzu przytulności, a i dodają też elegancji. Ja nie kupowałam gotowych tylko zamówiłam na jagodowykot.pl ich uszycie. Świetnie to robią, a i wybór materiałów jest tez ogromny. Warto zerknąć.
_________________
ametyst
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kewa3939
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Sie 2018
Posty: 622

PostWysłany: Wto Sie 21, 2018 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zarówno z firanami, jak i oknami fantastycznie komponują się okna drewniane. Znam to z autopsji, w przypadkowy sposób nadaliśmy do wnętrza niesamowitego, tradycyjnego uroku. Co prawda, wysoka jakość i estetyka okien Urzędowski https://urzedowski.pl także ma tutaj ogromne znaczenie. Jestem pewien, iż pasowałyby również do nowoczesnych wnętrz!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Beciaki
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 11 Kwi 2018
Posty: 20

PostWysłany: Wto Sie 21, 2018 8:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najmodniejsze są teraz firanki Smile Zasłony to już przeżytek spójrzcie jakie tutaj są ładne wzory http://dasbad.pl/trendy-2018-firanki-w-salonie-do-ziemi-czy-do-parapetu_gmcm.a
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 1064

PostWysłany: Wto Sie 21, 2018 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno i drugie jest dobre, ale to zależy jak my sami to widzimy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Olik46
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 22 Mar 2018
Posty: 17

PostWysłany: Pią Wrz 07, 2018 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajne firanki i rozwiązania do salonu są na blogu wnętrzarskim http://euforiasklep.pl/a,fscm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy