FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Drzwi zewnętrzne z dobrą termoizolacją - jakie?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AndrzejW
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 11

PostWysłany: Pon Lut 17, 2014 8:55 am    Temat postu: Drzwi zewnętrzne z dobrą termoizolacją - jakie? Odpowiedz z cytatem

Witam, jestem na etapie wymiany drzwi zewnętrznych. Te poprzednie niestety były dość nieszczelne a do tego nie miały dobrej termoizolacji przez co dużo ciepła uciekało. Macie może jakieś porady jakiego drzwi pod tym względem wybrać? Dobrze, by były też antywłamaniowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Z zachodu
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 70

PostWysłany: Sro Lut 19, 2014 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może zobacz sobie drzwi od firmy Gerda. Co do termoizolacji, to mają opatentowaną ościeżnicę perforowaną, więc na pewno będziesz pod tym względem zadowolony. Do tego mają bardzo wysoki opór cieplny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejW
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 11

PostWysłany: Pią Lut 21, 2014 9:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słyszę na temat takiej ościeżnicy. O co dokładnie w tym chodzi? Chyba nie wpływa to jakoś negatywnie na jakości tej ościeżnicy lub jej wytrzymałości?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 204

PostWysłany: Sob Lut 22, 2014 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zobacz Cal albo Vox, my też weźmiemy któreś z nich. Bardzo szczelne i bezpieczne.Cenowo też do przyjęcia w porównaniu z innymi, solidnymi drzwiami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yerba
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 13

PostWysłany: Nie Lut 23, 2014 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobre są też drzwi firmy Vidok. Zamawiałem takie w ich oddziale w Lublinie i jestem bardzo zadowolony. Dobrze izolują temperaturę i hałas, są solidnie wykonane - to się najbardziej liczy. No i ja miałem też zamówioną u nich usługę montażu, do której w żadnym wypadku nie mogę się przyczepić. Panowie monterzy nawet po sobie posprzątali Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Z zachodu
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 70

PostWysłany: Pon Lut 24, 2014 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AndrzejW napisał:
Pierwsze słyszę na temat takiej ościeżnicy. O co dokładnie w tym chodzi? Chyba nie wpływa to jakoś negatywnie na jakości tej ościeżnicy lub jej wytrzymałości?


Tak, to jest opatentowany projekt właśnie od Gerdy, dlatego nie spotkasz tego w modelach innych marek. Podobne rozwiązania sprawdziły się w przypadku wielokomorowych profili okiennych, szyb zespolonych czy pustaków ceramicznych, gdzie powietrze stanowi doskonały izolator ciepła. Nie masz się też co obawiać o to, że ościeżnica będzie słabsza. Testy wykazały, że sztywność ościeżnicy z perforacją różni się zaledwie o 3 proc. od ościeżnicy pełnej, natomiast przewodzenie ciepła zostało ograniczone.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejW
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 11

PostWysłany: Sro Lut 26, 2014 9:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie wygląda to dość interesująco. Przejrzałem sobie oferowane od Gerdy drzwi i maja jeszcze sporo innych udogodnień, jak bardzo dobra ochrona przed dymem czy też specjalne wzmocnienia w drzwiach. Widać dlaczego to jest lider na rynku drzwi. Jako wcześniej się tym nie interesowałem i wydawało mi się, że drzwi to drzwi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
finko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 795

PostWysłany: Sob Mar 15, 2014 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z Was się już zdecydował na te drzwi? Wiem, że czasami firma ochroniarska we Wrocławiu doradza jakie drzwi, alarmy, monitoring wybierać, ale jak możecie tutaj napisać, który model wybraliście, to będę wdzięczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hanka32
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Wrz 2013
Posty: 102

PostWysłany: Sob Mar 22, 2014 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Invado Securo albo Vox Ecxlusive - ja bym między tymi wybierała ( też z uwagi na design, choć oczywiście to nie jest priorytet).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AndrzejW
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 11

PostWysłany: Wto Lip 22, 2014 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

finko napisał:
Czy ktoś z Was się już zdecydował na te drzwi? Wiem, że czasami firma ochroniarska we Wrocławiu doradza jakie drzwi, alarmy, monitoring wybierać, ale jak możecie tutaj napisać, który model wybraliście, to będę wdzięczny.


Tak, już wybrałem drzwi. Zdecydowałem się konkretnie na te drzwi antywłamaniowe SX20: http://www.gerda.pl/index.php/drzwi-antywlamaniowe-do-domow/z-panelem-ozdobnym/item/drzwi-gerda-sx-20 Solidne wykonanie oraz ładny panel zewnętrzny, to przede wszystkim zdecydowało. Dodatkowo posiadają bardzo wysoką klasę zamków oraz wkładek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dromil123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Gru 2017
Posty: 71

PostWysłany: Czw Lip 12, 2018 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drzwi zewnętrzne muszą mieć dobrą termoizolację, niestety wiele jest nieszczelnych - wynika to nie tylko ze słabej jakości materiałów, ale i niestarannego wykonania. W Krakowie w PANEL-POL http://panel-pol.com.pl/drzwi/ powinny być solidne drzwi zewnętrzne z dobrą termoizolacją - jakościowo są bez zarzutu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
berekowski
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 769

PostWysłany: Czw Kwi 21, 2022 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podbijam temat bo mnie interesuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy