FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
co moża pić w ciąży
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benedykta
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Wrz 2018
Posty: 2

PostWysłany: Wto Wrz 11, 2018 7:18 am    Temat postu: co moża pić w ciąży Odpowiedz z cytatem

Prawidłowe nawodnienie w tym wyjątkowym okresie jest bardzo ważne, zwłaszcza w pierwszym trymestrze, kiedy wiele kobiet cierpi z powodu nawracających mdłości i wymiotów.
Przyszła mama powinna więc przyjmować łącznie 2-2,5 litra płynów na dobę- włączając w to nie tylko wypijaną wodę, ale również inne napoje, a także produkty spożywcze o płynnej konsystencji- na przykład zupy. Główne źródło płynów powinna stanowić woda (około litr do półtora litra). Najlepiej sprawdzi się butelkowana woda źródlana lub niskozmineralizowana. W internecie znajdziemy jeszcze wiele innych artykułów co można a czego nie można pić w czasie ciąży. Jednak tylko na sprawdzonej stronie http://babyneo.pl/co-powinna-pic-kobieta-w-ciazy.html możemy przeczytać czy można pić kawę, soki, słodkie napoje i inne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
AnitaCz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 587

PostWysłany: Czw Wrz 13, 2018 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie polecam pić soki, ale oczywiście te naturalne. Na pewno znacie te z sadów wincenta a jesli nie to polecam zajrzeć https://www.sadywincenta.pl/ .Mają wiele roznych ciekawych i dobrych smaków. Ja jak tylko widzę je w sklepie to kupuję hurtowo bo moje dzieci też je lubią pić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
pamm
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 672

PostWysłany: Wto Wrz 25, 2018 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsza dla kobiet w ciąży jest kranówka o ile jest tak dobra jak w stolicy albo w ostateczności woda źródlana ale nigdy mineralna bo ta jest zarezerwowana dla sportowców i ludzi aktywnych fizycznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Julka32
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 08 Lip 2017
Posty: 26
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro Wrz 26, 2018 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno żadnego alkoholu ;p
_________________
Mój blog o inspiracjach prezentowych http://prezentydlaniego.eu/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
genua
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 727

PostWysłany: Pią Paź 05, 2018 12:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w ciąży piłam dużo zielonej herbaty i soków owocowych. Pamiętam, że moją zachcianką był sok wiśniowy tarczyna i mogłam go pochłonąć litrami Very Happy Ale akurat to chyba nic złego, bo taki sok ma sporo witamin Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
oscarr86
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Kwi 2016
Posty: 178

PostWysłany: Nie Paź 14, 2018 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żona w ciąży bardzo dużo piła soku pomidorowego tarczyna. I w sumie dobrze, bo lekarz powiedział, że to jeden z najzdroszych rodzajów soku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lili9
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 733

PostWysłany: Pon Paź 22, 2018 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przyzwyczaiłam się już od wielu lat do picia wody przefiltrowanej w dzbanku filtrującym, takim jak na stronie https://strefafiltrow.pl/dzbanki-filtrujace.html. Jak sądzicie, czy w ciąży taka woda jest wskazana do picia? Nie ukrywam, że dla mnie jest to bardzo wygodne rozwiązanie i nadal chciałabym z niego korzystać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bungee
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 845

PostWysłany: Wto Paź 23, 2018 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba wszystko oprócz alkoholu można? Czy kawy też nie za bardzo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirka6755
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 779

PostWysłany: Pią Lis 09, 2018 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

może woda?

Ostatnio zmieniony przez mirka6755 dnia Pią Lis 16, 2018 10:21 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
beata55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 1102

PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 1:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma podczas ciąży piła tylko i wyłącznie wodę bogatą w minerały, raz na jakiś czas również soki z sokowirówki ale głównie w jej dietę wchodziła ta woda http://iwoniczanka.pl/ Na pewno już Ci sie obiła o uszy bo wiele kobiet poleca tę wodę ze względu na wysoki poziom minerałów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jinoo
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Cze 2015
Posty: 112

PostWysłany: Wto Lis 13, 2018 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy już dziecko przyjdzie na świat każda matka boryka sie z problemem jakim jest chrzest. Nie wolno zapominać że torty na chrzest są bardzo ważne - http://tortyjakmarzenie.pl/pl/c/Torty-na-chrzest/21
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Norek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2017
Posty: 210

PostWysłany: Pią Lis 16, 2018 5:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słyszałem, że nie wolno w ciąży pić zielonej herbaty, bo może działać poronnie. Ale nie wiem czy to prawda.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Udia
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 107

PostWysłany: Pią Lis 16, 2018 5:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze słyszę o czymś takim, ale może po prostu dlatego, że ja zielonej herbaty w ogóle nie lubię, więc się jej właściwościami nie interesuję. Co do wody mineralnej mocno zmineralizowanej, to ma wątpliwości, czy faktycznie może kobieta w ciązy pić ja bez ograniczeń. Przecież nadmiar minerałów też może zaszkodzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lawenda
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Gru 2017
Posty: 136

PostWysłany: Pią Lis 16, 2018 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co może pić kobieta w ciąży? Wbrew pozorom nie tylko alkohol jest zabroniony, trzeba także uważać na zbyt dużą ilość kawy (1 filiżanka dziennie, to maksimum), na zbyt mocną herbatę (ma teinę) i słodzone gazowane napoje. Natomiast dobrze by piła wodę źródlaną, soki warzywne i owocowe (bez cukru), a także koktajle owocowe na bazie jogurtu (bardzo fajne przepisy na takie zdrowe koktajle znajdziesz na stronie http://www.kuchniajogurtowa.pl/). Dobre też są herbatki owocowe i ziołowe (z tym, że z ziołami też trzeba uważać, np. dziurawiec jest w ciąży zakazany).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Americanqa
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 4

PostWysłany: Pią Lis 16, 2018 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno nie można alkoholu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy