FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kredyt we frankach? Opłaca się?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dobosz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 591

PostWysłany: Sro Paź 31, 2018 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też tak podejrzewam- częściowo klienci są sami sobie winni ale banki też, bo nawet teraz po zawyżonym kursie robią przewalutowania rat. Lepiej więc spłacać w walucie, a CHF kupować w niezależnych od banków e-kantorach. Taki kantor online potrafi dać o ponad 20 gr korzystniejszy kurs.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Oczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 1064

PostWysłany: Sro Lis 28, 2018 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ludzie się jeszcze nie nauczyli, że branie kredytów na obcą walutę to jak proszenie się o kłopoty?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobosz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 591

PostWysłany: Wto Gru 11, 2018 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie też to zastanawia, mawia się przecież, że lepiej uczyć się na cudzych błędach niżeli na własnych. A przecież o frankowiczach i ich sytuacji powszechnie wiadomo. Do tego bankowe kursy- mało kiedy choć z miarę dobre, wystarczy porównać z kursem rynkowym albo spojrzeć jak wycenia kantor online aby się przekonać, że nie jednak bank najzwyczajniej kurs sprzedaży waluty zawyża.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sevenwest
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 22 Gru 2018
Posty: 2

PostWysłany: Sob Gru 22, 2018 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a w życiu warszawy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PoliteNine
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Gru 2018
Posty: 2

PostWysłany: Nie Gru 23, 2018 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigdy w życiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dobosz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 591

PostWysłany: Pon Lut 18, 2019 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie wciąż zastanawia tylko czemu ludzie dali się na to złapać? Spłata kredytu mieszkaniowego to nie jest kwestia 2-3 lat przecież a jakichś 30, a trudno aby przez tyle lat kurs waluty się nie zmienił. Swoją drogą ciekaw jestem czy znów spadnie, ale nawet jakby tak się stało to lepiej walutę wymieniać prze kantor online, bo bank zawsze weźmie swój narzut.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 1064

PostWysłany: Sro Cze 19, 2019 5:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, przecież żaden bank nie może dać gwarancji, że kurs danej waluty się nie zmieni i dotyczy to każdej waluty, nawet naszej własnej. Frankowicze do dziś pokutują za swój błąd i dużo się mówi o pomocy dla nich: http://fretuslegis.pl/propozycje-pomocy-dla-frankowiczow/. Owszem, w wielu przypadkach wina stoi po stronie banków, które wręcz namawiały na branie kredytów we frankach, a ludzie się na to łapali. Niestety oferty i słowa banków czy ich zapewnienia nie zwalniają z myślenia, a najwidoczniej frakowicze mieli grupowe zaćmienie umysłu. Choć niektórzy sobie poradzili - mój teść wziął kredyt we frankach, ale gdy tendencja zaczęła się zmieniać od razu przewalutował i za 5 lat wszystko spłaci. Da się? Da się!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
contuus
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Sie 2019
Posty: 3

PostWysłany: Pon Sie 19, 2019 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kredyt we frankach to już przeszłość do której nie warto już wracać. Kiedyś przeczytałem dosyć ciekawą poradę na temat kredytów hipotecznych w serwisie http://contuus.pl/ . Główna zasada mówiła o tym, że powinniśmy brać kredyt hipoteczny i każdy inny długoterminowy, w takiej walucie w jakiej otrzymujemy wynagrodzenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
okazjewbanku
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 09 Paź 2019
Posty: 3

PostWysłany: Sro Paź 09, 2019 9:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przed wzieceim kredytu zawsze jest warto poownać jego paramtetry. jakie rrso, oprocentowanie, prowizja itp.
Tutaj dokłądne info:

https://rzetelnykredyt.pl/kredyt-hipoteczny-2/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
edgar
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 16 Maj 2017
Posty: 43

PostWysłany: Czw Paź 10, 2019 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i się opłaca ale na zdrowych warunkach, bo jak dotąd postępowanie banków to był rozbój w biały dzień. Po niedawnym wyroku TSUE widać jakby światełko w tunelu, ale łatwo nie będzie. Dobry prawnik i indywidualna analiza danej sprawy to podstawa. Kancelaria prosperitas taką ocenę przygotowuje bezpłatnie co nie znaczy że działają charytatywnie. Inkasują swój procent ale dopiero po rozstrzygnięciu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gutek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 1689

PostWysłany: Nie Paź 13, 2019 9:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba wziąć dobrego prawnika i wnieść pozew do sądu. Takiego jak np. Michał Dziedzic. Facet zna się na tych wszystkich bankowych haczykach. On w kancelarii we Wrocławiu na Lelewela przyjmuje. Należy walczyć o swoje. Każda umowa jest niestety inna, ale ten wyrok TSUE to światełko w tunelu dla wszystkich frakowiczów!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Czw Lis 07, 2019 6:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PoliteNine napisał:
nigdy w życiu


Na dzisiejsze czasy to jasne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1622

PostWysłany: Pią Cze 19, 2020 11:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj nie, same problemy są z takim kredytem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stella00
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 524

PostWysłany: Sob Cze 20, 2020 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze? Nie pomyślałam, że będę mieć takie problemy z kredytem we frankach. Z resztą nie ja jedna. Zapewne jeszcze nie wszyscy frankowicze wyszli na prostą. Moja sprawa też jest w trakcie dzięki https://cleverstep.pl/ z Poznania. Bardzo rzeczowo i profesjonalnie podchodzą do sprawy. Umowa z nimi jest jasna, bez żadnych ukrytych kosztów, a analiza umowy kredytowej bezpłatna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wuwek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 1952

PostWysłany: Pon Cze 22, 2020 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie szybkie pożyczki to chyba nie za bardzo są opłacalne, a jeżeli już to warto skorzystać z dostępnych porównywarek internetowych zestawić kilkanaście ofert i wybrać tą która jest najbardziej korzystna. Sam ostatnio sprawdzałem różne kredyty Olsztyn trochę mnie kosztował i wyprowadzka tutaj, ale mam nadzieje, ze obejdzie sie bez koniecznosci zaciagania kredytu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy