FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Oszczędzanie na budowie domu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kotycz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 866

PostWysłany: Pon Wrz 25, 2017 7:56 pm    Temat postu: Oszczędzanie na budowie domu Odpowiedz z cytatem

Na czym można oszczędzać budując dom, a na czym lepiej nie sknerować?
Pytam, bo trafiłam na taki artykuł https://www.budujesz.pl/wiadomosc/budowa-domu-w-co-inwestowac-a-gdzie-oszczedzac/1357/
Zgodzilibyście się z takimi założeniami?
Jak wy budowaliście swoje domy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Lucynka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 569

PostWysłany: Sro Wrz 27, 2017 7:56 am    Temat postu: Dom Odpowiedz z cytatem

Ja budowałam swój dom z mężem prawie trzy lata, trochę to dłużyło, ale w końcu jak poczułam, że jesteśmy na "swoim", to uznałam, że było warto. Wierzcie mi, drogie koleżanki i koledzy, że dom to jedna z najfajniejszych rzeczy, jaka może człowieka w życiu spotkać. Żyje sie niemal na łonie natury, unika się groźnych sąsiadów. Można spokojnie i przyjemnie spędzić czas. A co do pytania, to ja zaoszczędziłam sporo na ogrzewaniu, wybraliśmy kozy - https://kratki.com/sklep/pl/produkt/1516/koza-ab i jestem zadowolona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
playskin1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 82

PostWysłany: Sro Sty 03, 2018 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdecydowanie warto się poświęcić i być na swoim

zadaszenie altany ogrodowej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Funky88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 81

PostWysłany: Sro Sty 10, 2018 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oszczędności mogą być różne i na różnych etapach budowy. Warto brać je pod uwagę już na etapie projektowania domu, bo można na tym wyjść najlepiej. W naszym domu nie chcieliśmy mieć typowej kotłowni (bo nikt by nie miał czasu na palenie) a w okolicy nie mieliśmy gazu. Wybraliśmy ogrzewanie na prąd (panele na podczerwień Eco Partner). Mając taki wybór zrezygnowaliśmy (świadomie) z dodatkowego pomieszczenia, które w planie miało być kotlownią, zrezygnowaliśmy z budowy kominów (kosztowne). Postawiliśmy na wentylację mechaniczną, która niby jest trochę droższa od grawitacyjnej, ale po likwidacji kominów i tak wychodzimy na plus. No i najważniejsze - bryła budynku jak najprostsza i odpowiednio ustawiona na działce (strony świata).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
milen
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sty 2018
Posty: 809

PostWysłany: Czw Sty 11, 2018 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oszczędna z pewnością okaże się budowa drewnianego domu. Mój dom piętrowy, o metrażu 130m2 postawiliśmy wraz z firmą Ligar. Po bardzo atrakcyjnej cenie , a przede wszystkim oszczędnie. Budynek jest energooszczędny i komfortowy, dzięki czemu zamieszkiwanie go jest zupełną przyjemnością.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra Kłos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sty 2015
Posty: 331

PostWysłany: Wto Lis 27, 2018 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak naprawdę chcąc zaoszczędzić, można postawić na budowę metodą gospodarczą. Jednakże tutaj trzeba wykazać się umiejętnością czytania projektów, aby potem móc spokojnie w takim budynku zamieszkać. Osobiście jednak wolałabym postawić na dobrą firmę budowlaną. Nieco zaoszczędzić można natomiast na zakupie projektu, wybierając chociażby projekty domów z pracowni MG Projekt. Mamy tam wiele możliwości do wyboru i jestem pewna, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
motek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 27 Lis 2018
Posty: 7

PostWysłany: Wto Lis 27, 2018 2:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno część materiałów może być kupiona taniej, chyba że wymagany jest taki, który posiada dane właściwości tylko w wariancie o wyższej jakości. Jednak trzeba to wcześniej uzgodnić z ekipą budowlaną, by nie narażać ich zdrowia albo życia przez kupno złej jakości produktów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalicki12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Paź 2015
Posty: 969

PostWysłany: Pią Lis 30, 2018 10:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno warto pomyśleć o tym, aby część sprzętu budowlanego i ogrodniczego wypożyczyć zamiast kupić. Odsyłam Was do strony internetowej firmy, która się w tym specjalizuje: http://www.zenitbau.pl/. Tam znajdziecie wszystkie przydatne informacje na ten temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Manila
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 31 Lip 2016
Posty: 10

PostWysłany: Wto Gru 04, 2018 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaoszczędzić to chyba najbardziej można robiąc coś samemu. znam takich facetów, którzy dużą część prac wykonują sami. Niestety, to może jest tańsze, ale też rozciągnięte w czasie i to niekiedy dużo bardziej niż w sytuacji, gdy zlecamy wszystko fachowcom. No chyba, że ktoś na przykład jest sam fachowcem, na przykład stolarzem https://123budujemy.pl/praca-stolarza-charakterystyka-zarobki-wykorzystywane-narzedzia/ No albo jak ktoś ma firmę budowlaną czy dekarską albo wykończeniową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy