FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Dom spokojnej starości
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Slowasz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 6

PostWysłany: Czw Lis 26, 2015 6:55 pm    Temat postu: Dom spokojnej starości Odpowiedz z cytatem

Znajoma ma problem. Mieszka ponad 100 km od swoich rodziców. Z rodzicami jest coraz gorzej. Mają problemy zdrowotne i muszą mieć opiekę. Nie wyobraża sobie żeby wrócić w swoje rodzinne strony ponieważ nie ma tam pracy. I nie chce niszczyć ułożonego swojego życia. Jak myślicie lepsza będzie jakaś pielęgniarka czy dom spokojnej starości dla rodziców koleżanki??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Andrea
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Lis 28, 2015 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zależy. Jeżeli rodzicom wystarczy doraźna pomoc, w wykonywaniu codziennych czynnościach, zakupach, przypomnienie o lekach - to pielęgniarka jest rozsądnym wyjściem. Jeżeli zaś, rodzice wymagają częstych konsultacji lekarzy, są wyłącznie leżący, podstawowe czynności są dla nich trudne do wykonania - to wtedy dom opieki. No ale warto też pamiętać, że to oni ostatecznie muszą podjąć wybór.
Słyszałam o domach, które są drugim domem i ludzie wręcz odżywają mając kontakt z innymi mieszkańcami, otoczeniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
melody
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 7

PostWysłany: Pon Lis 30, 2015 6:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sporo zależy od tego w jakim wieku oraz stanie są rodzice Twojej znajomej. Czy oboje potrzebują tak samo doraźnej opieki? Czy nie mają jakiś sąsiadów, którzy mogliby od czasu do czasu wspaść? Jakaś bliska lub dalsza rodzina? Czasami pielęgniarka to zbyt mało, chyba, że Twoja znajoma wynajmie kilka pielęgniarek, które będą się zmieniać. W domu spokojnej starości opieka jest non stop, osoby starsze nie są pozostawione same sobie. Tylko warto zwrócić uwagę na warunki oraz standard przy wyborze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Slowasz
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 6

PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie sąsiadów tam nie ma takich, którzy by się zajęli jej rodzicami... nawet, jeśli by im się zaproponowało zapłatę... Pielęgniarka to też tylko doraźna pomoc, a to za mało, bo jej rodzice mają już ponad 80 lat, a mama cierpi na początki Alzheimera... Dlatego przekonałem ją i znalazłem dla niej, a właściwie dla nich, dom opieki, który cieszy się doskonałą opinią, jeśli chodzi o atmosferę i opiekę medyczną (http://www.domyopiekiolimp.pl), mam nadzieję, że namówię ją jeszcze przed świętami na wizytę w tym domu, żeby zobaczyła na własne oczy, jakie są tam warunki i podjęła właściwą decyzję...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
trampek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 6

PostWysłany: Wto Gru 01, 2015 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na pewno będzie to mega problem ponieważ tak jak się mówi. Starych drzew się nie przesadza. Ja widzę to po swoich dziadkach. Im jest ciężko cokolwiek zmienić w swoim domu a co dopiero jakby mieli się teraz przenieś w inne miejsce mieszkać. Ale trzymam kciuki za Ciebie. W takim ośrodku będą mieli fachową pomoc 24 godziny na dobę a w domu jakby zostali to pewnie nie jesteś w stanie takiej zapewnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adamoski
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lip 18, 2016 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Znam Domy Opieki Olimp, a konkretnie dom w Majdanie, gdzie przebywa moja ciocia. Nie miała swoich dzieci, więc wspólnie z resztą rodziną postanowiliśmy, że ciocia zamieszka w domu opieki. Szukaliśmy najlepszego miejsca pod względem opieki i warunków. Nie małe znaczenie miało otoczenie samego ośrodka - lasy, park i ogród. Ciocia czuje się tam szczęśliwa, bo wreszcie ma znajomych, z którymi może rozmawiać i spędzać czas. Odwiedzamy ją bardzo często i zawsze zastajemy miłą atmosferę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
amanda_kos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 1696

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaję mi się, że dla samej osoby starszej jest to najbardziej optymalne rozwiązanie. Taki dom starców w Kaletach zapewnia najlepsze warunki, całodobową pomoc lekarską, centrum odnowy biologicznej, a także zajęcia aktywizujące ruchowo i umysłowo. W takim miejscu nie sposób się nudzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kineskop
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Lis 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lis 18, 2016 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jest pojechać do 2-3 domów, które wstępnie się wybierze i na miejscu zobaczyć jakie są warunki. Wiele też zależy od ceny, bo są sytuacje, gdzie niestety stawka stawce nie równa.
Dlatego na miejscu można wiele zobaczyć i skonfrontować to, co jest na różnego rodzaju stronach lub portalach internetowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kilof12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 584

PostWysłany: Wto Maj 22, 2018 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można także alternatywnie pomyśleć o opiece domowej. Taka opieka może być na bardzo wysokim poziomie. Są na rynku wyspecjalizowane firmy jak np. ta http://goldcare.pl/, które świadczą usługi opieki domowej. Można zamówić wizyty opiekunki, dostosowane do potrzeb osoby starszej, wg potrzeb i określonego harmonogramu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol123
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Gru 2017
Posty: 1622

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2018 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli znajoma nie ma możliwości opiekowania się rodzicami z racji dużej odległości można przecież pomyśleć o domu opieki. Sporo jest takich domów, i pensjonariusze miewają się naprawdę dobrze, w końcu są w rękach dobrych ludzi, profesjonalistów. Sprawdź ten ósrodek http://domseniora24.pl/ może znajomej podpasuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GrazynkaKowalska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lut 2016
Posty: 464

PostWysłany: Sro Paź 10, 2018 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co myślicie o pielęgniarkach środowiskowych? Z artykułu https://zycieseniora.com/zdrowie-seniora/1567/ dowiedziałam się, że z usług bezpłatnej pielęgniarki środowiskowej korzystać może każdy pacjent, który opłaca składki na NFZ. Jeśli zatem jesteś seniorem, nie radzisz sobie w codziennym życiu, a brak Ci wsparcia ze strony rodziny i bliskich, masz prawo ubiegać się o pomoc w swojej przychodni POZ. Osoby przewlekle chore mogą liczyć na przydzielenie pielęgniarki długoterminowej, bądź pielęgniarki opieki paliatywnej. Wniosek o przyznanie pielęgniarki środowiskowej może złożyć sam chory, jego lekarz pierwszego kontaktu, pielęgniarka POZ, położna, bądź też rodzina. Pielęgniarkę wybieramy tak samo jak lekarza rodzinnego, wypisując specjalną deklarację w przychodni. Mamy prawo do bezpłatnej zmiany osoby 3 razy w ciągu roku, bez podania przyczyny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KarolinaW
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 649

PostWysłany: Czw Sty 17, 2019 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to bywa, to częste. Mojej przyjaciółki mama jest w http://domseniora-silesia.eu/ Odwiedzałyśmy tam ją niedawno. Ośrodek nowoczesny, przyjemnie urządzony, wiem że pacjenci są tam pod dobra opieką, mają ciekawe zajęcia terapeutyczne jak malowanie, śpiewanie czy szydełkowanie. Jest kontakt z przyrodą, ogólnie dobra atmosfera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
berekowski
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 769

PostWysłany: Sob Sty 26, 2019 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdźcie sobie też opiekę dzienną, to bardzo dobra opcja, szczególnie jeśli nie powinno się osoby starszej zostawiać samej w domu. Polega to na tym, że oddaje się osobę starszą do specjalnego ośrodka, ale bez noclegu. Ciocia jeździ do takiego ośrodka, konkretnie Domu Dziennego Pobytu „Seniorek” w Rudzie Śląskiej. http://www.ddp-seniorek.pl/ Ma tam dobre warunki, terapię zajęciową a popołudniami wraca razem z moją kuzynką do domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AnitaCz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 587

PostWysłany: Wto Cze 18, 2019 2:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto też zerknąć sobie tutaj https://podtopolami.eu/kontakt/ ten osrodek cieszy sie dobrymi opiniami - zresztą moja babcia tam sie obecnie znajduje i bardzo jest zadowolona z panujacych tam warunkow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ariadna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Paź 2019
Posty: 718

PostWysłany: Sro Lis 20, 2019 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dom spokojnej starości to dobre rozwiązanie. Zwłaszcza jeżeli ktoś potrzebuje pomocy w wykonywaniu codziennych czynności. Ja często wychodzę na cały dzień z domu dlatego zdecydowałam się na wysłanie mojej babci do ośrodka opiekuńczego http://vitomed.com.pl/ i mogę powiedzieć że było to dobre rozwiązanie. Babcia jest bardzo zadowolona z tego miejsca.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy