FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Szambo czy oczyszczalnia?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luna077
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Wrz 2017
Posty: 64

PostWysłany: Czw Lis 15, 2018 8:27 pm    Temat postu: Szambo czy oczyszczalnia? Odpowiedz z cytatem

Mam problem taki jak w tytule posta - czy w domu założyć sobie szambo czy może oczyszczalnię? Co według Was wychodzi taniej i jest bardziej niezawodne? Póki co raczej myślałam, żeby wybrać szambo (np. www.szambabetonowe-betonex.pl/) bo wydaje mi się mniej skomplikowane i w montażu i w użytkowaniu. I ponoć montaż zazwyczaj jest w cenie zakupu, więc nie musiałabym szukać dodatkowej ekipy. Co o tym sądzicie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Miłka83
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Sie 2016
Posty: 205

PostWysłany: Wto Lis 20, 2018 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie zbiorniki betonowe idealnie się nadadzą, jesli chodzi o dom jednorodzinny. Szczególnie zwróć uwagę na firmę, z której usług korzystasz. Bardzo ważne jest to, aby montowali u Ciebie taki zbiornik fachowcy z dużym doświadczeniem i patrz, jaką gwarancję na zbiornik daje firm. Według mnie tak, jak tutaj www.szambabetonowe48.com 5 lat, to naprawdę świetna oferta i bardzo dobre zabezpieczenie dla nas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kewa3939
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Sie 2018
Posty: 622

PostWysłany: Pon Lut 25, 2019 9:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdecydowałem się na oczyszczalnię przydomowa, która to ostatnimi czasy mocno zyskuje na popularności. EKO BIO www.oczyszczalnia.net wraz ze swoją opcją najbardziej nas zainteresowali. Oczyszczalnię zamontowaliśmy przy okazji budowy domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tymoteusz1
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 08 Cze 2015
Posty: 1903

PostWysłany: Wto Lut 26, 2019 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to odpowiednio zastanowić się, jakie macie potrzeby pod tym kątem.

Ostatnio zmieniony przez Tymoteusz1 dnia Pon Lut 07, 2022 8:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Clary084
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 184

PostWysłany: Pon Lip 29, 2019 7:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie można spokojnie postawić na szambo betonowe zamiast oczyszczalni. Jest ono korzystne cenowo, ale i charakteryzuje się łatwym montażem oraz dużą wytrzymałością. Jak nie korzystaliście wcześniej z takiego rozwiązania to warto poczytać kilka fachowych artykułów w tej tematyce - https://szambowpolsce.wordpress.com. Można się z nich dowiedzieć jak takie szambo wybierać, jakie dodatkowe akcesoria powinno się zakupić oraz jak takie szambo należy prawidłowo użytkować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robert10015
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Mar 2020
Posty: 299

PostWysłany: Czw Lip 09, 2020 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź czy będziesz potrzebował pozwolenia na budowę https://remont.biz.pl/przydomowa-oczyszczalnia/zbiornik-szambo-na-zgloszenie-czy-pozwolenie-budowlane/
_________________
Pompa ciepła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
berekowski
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 769

PostWysłany: Nie Lip 12, 2020 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zdecydowanie woleliśmy oczyszczalnię od szamba, z tej racji że jest po prostu bardziej opłacalna niż szambo. To inwestycja, owszem, ale na dłuższą metę bardzo sie opłaca no i nie ma z nią problemów z wywozem nieczystości tak jak jest w przypadku szamba, bo w oczyszczalni biologicznej nagromadzony osad należy wybierać tylko raz na 9 miesięcy. My oczyszczalnię mamy od dwóch lat i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni, pochodzi od Eko-Bio z Łodzi https://oczyszczalnia.net/ i działa sprawnie, bezawaryjnie. Oczyszczoną wodę używamy do podlewania ogrodu, bardzo to fajna sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
korekkurek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 12 Lis 2021
Posty: 503

PostWysłany: Pią Gru 10, 2021 2:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez względu na to, na co się zdecydujesz - nieczystości powinny być wywożone przez zaufanych specjalistów. Z tej okazji odezwanie się do https://wywozszamba-dabrowagornicza.pl/oferta/wywoz-nieczystosci-plynnych/ traktowałem priorytetowo. SAKO II to absolutni fachowcy w tej dziedzinie. Ich sprzęt do transportu nieczystości jest wyposażony w komplet węży z łącznikami, zawór bezpieczeństwa (chroniący przed zbyt dużym ciśnieniem) oraz szczelny zbiornik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robert10015
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Mar 2020
Posty: 299

PostWysłany: Czw Gru 16, 2021 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie oczyszczalnia

https://sobir.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ramis88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 1850

PostWysłany: Nie Lut 20, 2022 5:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli wybierzecie szambo to warto zwrócić uwagę na ekologiczne bakterie do szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków, dlatego zdecydowanie tutaj mogę polecić Wam do sprawdzenia ofertę przygotowaną przez https://sklepinco.pl/marka/biofos/ gdzie znajdziecie produkty marki Biofos z których też sami korzystamy w naszym przypadku. Dobre ceny, skuteczność w upłynnianiu i rozkładu. Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiejkos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 504

PostWysłany: Czw Mar 10, 2022 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super sprawa, zgadzam się, też mamy biologiczną przydomową oczyszczalnię ścieków i sprawdza się w praktyce doskonale, zdecydowanie mogę wam to rozwiązanie doradzić. Co do konkretów to sprawdźcie sobie firmę MiM Mariusz Mańkowski ze Szczecina https://www.zbiorniki.szczecin.pl/woda-i-scieki Mają bardzo dobrą ofertę, rozsądne ceny i fachowo doradzają.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lodzkie123
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Mar 2022
Posty: 1

PostWysłany: Wto Mar 15, 2022 7:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szamba betonowe mają wiele zalet, ale także wiele wad. Niestety czasem nie ma lepszej opcji, trzeba brać co jest.
_________________
Szamba betonowe Łódzkie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
wielkop123
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Mar 2022
Posty: 1

PostWysłany: Sro Mar 16, 2022 6:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to prawda. Brzydki zapach, zapychanie się wtedy kiedy nie trzeba, do tego koszt odsysania i hałas tego sprzętu. No niestety.
_________________
Szamba betonowe Wielkopolskie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kwiatkowski Jacek inż
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2022
Posty: 96

PostWysłany: Wto Mar 22, 2022 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto u was zajmuję się usługami asenizacyjnymi ? bo ja właśnie robię rozeznanie i chyba podejmę współpracę z firmą PRYM z Słupska. Firma https://prymasenizacja.pl/ oferuje kompleksowe usługi asenizacyjne w tym wywóz nieczystości, szamba oraz przydomowe oczyszczalnie, wody ze zbiorników deszczowych, wywóz wody deszczowej z zalanych posesji a ja właśnie takiej firmy potrzebuję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kategoria3
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Maj 2022
Posty: 70

PostWysłany: Sro Maj 25, 2022 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całe szczęście, udało nam się zainwestować w przydomową oczyczalnię ścieków . PRO-PLAST dysponują rozwiązaniem ekologicznym i tanim w eksploatacji. To, co wyróżnia ją w porównaniu do szamba to fakt, iż jest ona bezobsługowa. Oczyszczalnia przydomowa ma za zadanie rozkładać ścieki na nieszkodliwe dla środowiska związki mineralne. W takiej formie można je bezpiecznie odprowadzić do gruntu. Dowiedzieliśmy się także, że na budowę należy zyskać specjalistyczne pozwolenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy