FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Pożyczka hipoteczna.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika
Moderator
Moderator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 237
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Wto Lut 06, 2007 9:50 pm    Temat postu: Pożyczka hipoteczna. Odpowiedz z cytatem

W odróżnieniu od kredytów pożyczki udzielane są przez banki bez stawiania pożyczkobiorcy wymogu określenia przeznaczenia środków.
Oznacza to również, że umowa nie określa dodatkowych procedur związanych ze sprawdzaniem wykorzystania środków. Banki nie kontrolują zatem na jaki cel i w jaki sposób zostaną wykorzystane pożyczone pieniądze, co oznacza dla nich operację bardzo ryzykowną. Dlatego w praktyce najchętniej udzielane są pożyczki jedynie tym, którzy od wielu lat są klientami banku. Okres zwrotu pożyczki zazwyczaj jest dość krótki (1-3 lat), zaś pobierane odsetki są znacznie wyższe niż w przypadku umów kredytowych.

Przeglądając ofertę banków pod kątem znalezienia dodatkowych środków na finansowanie naszej inwestycji warto zatem wiedzieć, iż pod hasłem pożyczka hipoteczna kryje się produkt, który niekoniecznie musi być związany z budową domu lub zakupem nieruchomości – jest to po prostu oferta udostępnienia przez bank środków na dowolne cele – zaś zabezpieczeniem zwrotu pożyczonych środków wymaganym przez bank jest hipoteka. Aktualnie wiele banków oferuje pożyczki hipoteczne, zaś zainteresowanie taką formą pozyskiwania środków szybko rośnie. Coraz więcej osób chce uzyskiwać pożyczki na różne swoje potrzeby pod zastaw posiadanej przez siebie nieruchomości.

źródło: budujemydom.pl
_________________
Szukasz Nieruchomości ?
Szukasz Kredytu mieszkaniowego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Wto Lut 11, 2014 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również jestem zdania, że z tego powodu pożyczka hipoteczna jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Sama kilka lat temu zdecydowałam się na taką pożyczkę i jestem bardzo zadowolona ponieważ pozwoliła mi spełnić wiele założeń o których marzyłam w przeszłości.
Warto jednak poważnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniej instytucji w tym zakresie. To jest dobra strona, na której znajduje się porównanie pożyczek hipotecznych dostępnych na rynku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
aleco
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Konary

PostWysłany: Czw Lut 13, 2014 5:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba warto dodać, że na ogół pożyczka hipoteczna jest wyżej oprocentowana niż kredyt na zakup nieruchomości. Przynajmniej takie odniosłam wrażenie, gdy szukałam takiego kredytu jakiś czas temu. I żałowałam, bo dom już miałam, więc nie dało się kredytu Smile
_________________
Napędy do bram Hormann znajdziesz na stronie producenta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Pon Maj 19, 2014 6:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zdecydowałam się na kredyt hipoteczny. W przyszłym tygodniu idę z mężem do banku sprawdzić czy w ogóle dostaniemy kredyt i na ile. Czytałam na http://www.comperia.pl/forum/kredyty/30-na-ile-maksymalnie-kredyt-hipoteczny.html, że kredyt hipoteczny można wziąć maksymalnie na 35 lat. Fajnie by było gdyby bank na tyle się zgodził, ale jeśli będzie 30 to i tak będę zadowolona:) Chciałabym też ubezpieczyć ten kredyt by w razie czego moje dzieci nie musiały dalej go spłacać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kammas
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lut 2019
Posty: 80

PostWysłany: Wto Sty 21, 2020 6:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli jesteście zainteresowani wzięciem jak najlepszego dla Was kredytu, musicie wiedzieć że żeby to osiągnąć musicie zacząć się edukować z zakresu kredytów. Nie musicie iść od razu na studia, wiedza zdobyta z tego bloga http://januszchatekupuje.pl/ w zupełności wystarczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dovor
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Maj 2021
Posty: 127

PostWysłany: Czw Cze 30, 2022 4:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, oferta kredytowa może być super, ale jeśli nie będzie nas stać na spłatę to sytuacja będzie ciężka. Jednak z tego co wiem dostępna jest nawet konsolidacja kredytów firmowych Tarnów więc zawsze jakiś ratunek jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Kredyty hipoteczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy