FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Wady i zalety mieszkania na parterze
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 195

PostWysłany: Nie Cze 01, 2014 3:25 pm    Temat postu: Wady i zalety mieszkania na parterze Odpowiedz z cytatem

Hej wszystkim!
W związku z tym, że zastanawiam się nad zakupem mieszkania - chciałbym podpytać, jakie są wady i zalety mieszkania na paterze? Czy faktycznie jest głośno? No i co z bezpieczeństwem - bo słyszałem, że jest większe prawdopodobieństwo włamania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
plny
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 129

PostWysłany: Pon Cze 02, 2014 8:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wad to wymieniłbym zwiększony poziom hałasu - ale można zamontować wygłuszacze akustyczne. Może być trochę chłodniej zimą, bo jednak piwnica wychładza. Zaleta jest taka, że w porze letniej jest chłodniej Smile
Ryzyko włamania faktycznie jest większe, ale i to można przeskoczyć. Można zamontować zabezpieczenia do okien i drzwi balkonowych. Niewiele osób zdaje też sobie sprawę, że koszt systemu antywłamaniowego to około1100 zł (bez kosztów montażu). Tutaj znajdziecie wyliczenie http://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/111,zabezpieczamy-typowe-mieszkanie-w-bloku.ile-to-kosztuje. Warto więc jest się zastanowić nad montażem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
qreizi
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 3

PostWysłany: Wto Cze 03, 2014 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie mieszkanie na parterze to tylko plusy, sama na nim mieszkam i wiem jaka to zaleta. Po pierwsze to to, że nie trzeba wysoko się wspinać po schodach, a z małym dzieckiem to na prawdę byłby wyczyn, o włamanie się nie martwię, bo posiadam zamontowane rolety antywłamaniowe, a co do hałasu to na każdym piętrze jednakowo słychać. Mieszkałam kiedyś na 4 piętrze i było tak samo głośno jak teraz gdy mieszkam na parterze.
_________________
Najlepsze przedszkole gdańsk. Mój synek do niego uczęszcza i jest bardzo zadowolony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bari12
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 9

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 1:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym, że słychać jednakowo na parterze czy na 4 piętrze. Mieszkałem na obydwu piętrach i mogę to stwierdzić obiektywnie. Zresztą jest to bardzo łatwe do wyjaśnienia, dźwięk od chodnika przed blokiem do czwartego piętra ma do pokonania zaledwie kilkanaście metrów! Również mogę potwierdzić fakt, że w lecie jest chłodniej na parterze (kwestia piwnic pod spodem). Do plusów mieszkania na parterze zaliczyłbym też to, że dziecko może biegać i skakać do upadłego i nikomu nie przeszkadzać. Na innych piętrach jest z tym problem. Do minusów natomiast należy kwestia włamań. Dla mnie dużym minusem jest także to, że nie można zostawić sobie otwartego okna wychodząc z mieszkania (oczywiście można, ale to dość ryzykowne). No i jeszcze kwestia ewentualnych zatkanych rur. W przypadku zatkania zbiorczej rury odpływowej woda zacznie się cofać w twoich umywalkach!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kompozycja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1437

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odradzam mieszkanie na parterze - ciągnie od piwnicy. Poza tym ludzie zaglądają do okien.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gruby556
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 7

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 9:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mieszkałem na parterze i nic mi nie ciągnęło od piwnicy a wręcz przeciwnie zimą prawie ogrzewania nie odkręcałem bo było w domu ciepło a latem za to chłodno, a że ludzie zaglądają to fakt ale wystarczy rolety założyć i problem z głowy. Dużym minusem jest większe ryzyko że ktoś ci się do domu włamie, u mnie balkon był tak nisko że można było bez problemu wchodzić i wychodzić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Anna77
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 15 Lip 2014
Posty: 20
Skąd: Komorniki

PostWysłany: Wto Lip 15, 2014 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mieszkam na parterze w szeregowcu i polecam.
_________________
http://voltfil.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kamilte
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 14 Lip 2014
Posty: 5

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja od kilku lat mieszkam na parterze i pomimo początkowych obaw zaobserwowałem tylko same plusy. Nikt mi się nie włamał ani nie chiał włamać, nie muszę wchodzić na niewiadomo które piętro ani jeździć windą. Wiadomo, że jak ktoś stoi pod blokiem i się drze to go usłyszymy mieszkając na 3 piętrze. Wszystko głównie zależy od osiedla, na którym się mieszka. Ja trafiłem na spokojne i mieszkając na parterze czuję się jakbym mieszkał w domku jednorodzinnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karak
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 6

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łatwo się włamać?
_________________
Pozdrawiam, Adam
www.arslege.pl/budownictwo/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
charlotte1991
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 1128

PostWysłany: Wto Lis 18, 2014 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam nic przeciwko mieszkaniu na parterze chociaż ludzie mogą zaglądać w okna. Moim zdaniem wystarczy kupić sobie rolety i będzie po kłopocie. My z mężem wprowadzamy się do mieszkania na parterze w styczniu i chcemy kupić rolety dzień noc z http://www.rolsun.pl/rolety-materialowe/wewnetrzne/dzien-noc.html Antywłamaniowe jakoś nas nie przekonują bo złodziej jak będzie chciał się włamać to i tak znajdzie sposób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
skkellybel
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 8

PostWysłany: Nie Mar 22, 2015 11:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My zanim zaczęliśmy mieszkać na parterze to mieszkaliśmy na trzecim piętrze. Na początku wszystko wydaje się ok, ale potem przchodzą dzieci, jakieś meble i nagle piętro już nie wydaje się takim fajnym rozwiązaniem. A parter ma swoje zalety i wady jak mieszkanie na piętrze. I nie przesadzajmy z tymi włamaniami. Znam dużo ludzi , którzy mieszkają na parterach i nigdy nie mieli włamania.

Chcesz przeczytać nowego posta- http://ksiegowosczantosia.blox.pl/2015/04/Przestan-hamowac-rozwoj-Twojej-firmy.html. Zapraszam na mojego bloga.


Ostatnio zmieniony przez skkellybel dnia Pon Cze 15, 2015 1:46 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
styllowy
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 10 Mar 2015
Posty: 9

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej może i trochę w tym racji. Na pewno są i wady jak i zalety. Z tym bezpieczeństwem to kwestia sprzeczna. Myślę, ze wszytko zależy od okolicy. Natomiast cisza też różnie. Jeśli mieszkamy z normalnymi sąsiadami da się przeżyć. Hałas w blok jest słyszalny na każdym piętrze. Takie ściany.

Na moim blogu jest też coś dla ciebie - sprawdź http://idziemynazakupy.bloog.pl/.


Ostatnio zmieniony przez styllowy dnia Pon Cze 15, 2015 3:35 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aleka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Kwi 2014
Posty: 281

PostWysłany: Pon Mar 23, 2015 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wybrała bym mieszkanie na 1 piętrze- to takie wypośrodkowanie - stosunkowo nisko, grzeje od góry i dołu, hałas uważam, że i tak jest wszędzie taki sam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gustav44
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 3
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: Czw Mar 26, 2015 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą większą szansą włamania to myślę że to prawda.
_________________
Las jest nasz i łąki też są nasze, wilk wolny wyje, na smyczy pies skowycze
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pullss
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Mar 2015
Posty: 3

PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na parterze jest zawsze mało światła...
_________________
Życie jest piękne ;D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Spółdzielnie mieszkaniowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy