FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Opłaca się budować dom energooszczędny?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kotycz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 866

PostWysłany: Wto Cze 17, 2014 1:04 pm    Temat postu: Opłaca się budować dom energooszczędny? Odpowiedz z cytatem

Co powiecie na temat budowania domów energooszczędnych?
Jest to opłacalna inwestycja czy też nie za bardzo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Sro Cze 18, 2014 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno zainwestujesz trochę więcej w materiały, które zastosujesz przy budowie, ale po kilki latach będziesz się cieszyć z tej inwestycji, bo koszty utrzymania będą dużo niższe.
Zobacz sobie projekty domów energooszczędnych: http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-energooszczedne/ - jak dobrze pokombinujesz, to dostaniesz na jego budowę nie tylko dopłatę z programu MDM, ale też możesz skorzystać z dofinansowania dla domów energooszczędnych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Veldrinx
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pią Cze 20, 2014 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc koszt wybudowania takiego domu jednak dość znacznie wzrośnie, bo jedynym wyjściem jest ogrzewanie elektrycznością, a z tego co wiem to taki konwektorowy grzejnik elektryczny jest droższy od zwykłego (o grzejniki CO mi chodzi - takie średniej jakości) i to o dość dużo, zakładając iż mamy do ogrzania
np10 pomieszczeń to koszty są znaczne plus doskonałe ocieplenie i wręcz bezbłędna technologia budowy, dodać do tego wentylacje mechaniczną... Przyznam się, że nie stać mnie na zbudowanie takiego domu, mimo tego, że późniejsza jego eksploatacja jest tańsza to obawiam się, że większość ludzi stać raczej na wydawanie miesięcznie trochę więcej na ogrzewanie niż dużo więcej na etapie budowy bo niestety skądś te pieniądz trzeba wziąć, a większość i tak bierze kredyt dość wyżyłowany, a o tych co budują ze środków własnych uciułanych latami już nie wspomnę, bo taka budowa trwałaby w ich przypadku nie 5 - 10 lat tylko 10 - 20.
Pozdrawiam
_________________
Kamieniarstwo Gawin - parapety granitowe w Poznaniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eventardo
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 1

PostWysłany: Sro Cze 25, 2014 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W systemy centralnego ogrzewania obarczone są stałymi stratami ciepła niezależnymi od zużycia ciepła do ogrzania obiektu. Straty zasobnika, na rurkach, cyrkulacja. Nie ma problemu, gdy dom jest bardzo słabo izolowany. Przy dużym zapotrzebowaniu w/w stałe straty stanowią niewielki procent całości zapotrzebowania. W takich wypadkach o opłatach za ogrzewanie decyduje koszt wytworzenia kWh. Sytuacja się diametralnie zmienia gdy dom jest izolowany.
_________________
WCBidet - deska sedesowa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gema83
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 25 Sty 2014
Posty: 10

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 8:04 pm    Temat postu: dom energooszczędny Odpowiedz z cytatem

Wita,
z perspektywy czasu stweirdzam bez zastrzezeń, że budowa domu energoszczędnego była moja najlepsza decyzją i serdecznie dziękuje profesionalistą z MG Projekt, że przekonali mnie do tego pomysłu!! To naprawdę bardzo dobra inwestycja, co więcej inwestycja, która praktycznie bez nakłądu jakichkolwiek sił przynosi zyski każdego dnia!! Jeżeli szukacie projektów domów energoszczędnych polecam MG Projekt! To fantastyczna firma, rzetelna, skomplikowane sprawy wyjaśniają przystepnym i co najwazniejsze zrozumiałym językiem:) Ponadto ostatnio odkryłem, że prowadzą również świetne formu z bardzo praktycznymi poradami!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Certom2
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pon Cze 30, 2014 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej Smile. Koszt energii ciągle rośnie więc za 20-30lat zyskasz na tym bardzo dużo! Warto zainwestować.
_________________
ogrodzenia białystok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
plny
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Paź 2012
Posty: 129

PostWysłany: Wto Lip 01, 2014 12:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto ponieważ mimo iż taki dom jest dość drogi w wybudowaniu to jednak w czasie koszty użytkowania sprawiają, że nie okazuje się to takim drogim zobowiazaniem.
Niemniej trzeba wiedzieć, ze budowa takiego domu nie jest taka łatwa i warto jest jednak pracę powierzyć w sprawdzone ręce.
Sam rok temu budowałem dom właśnie w takiej technologii i skorzystałem z usług firmy ComeHome, która ma siedzibę w Warszawie (tutaj jest do nich kontakt: http://comehome.pl/ ).
Co mi się podobało? To ,że nie musiałem się o nic martwić ponieważ do mnie należało wyłącznie wybranie materiałów. A oni załatwili wszystko: projekt, załatwienia prawne związane z działką oraz budowę i wykończenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lemsith
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 02 Lip 2014
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lip 02, 2014 8:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Certom2 napisał:
Jak najbardziej Smile. Koszt energii ciągle rośnie więc za 20-30lat zyskasz na tym bardzo dużo! Warto zainwestować.

Czasem może nawet szybciej wszystko się zwróci. Warto postawić na taki dom. Sam taki buduję więc trochę już wiedzy na ten temat nabrałem Wink
_________________
MP100 - biura w Gdańsku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dychus
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 12

PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem średnio się opłaca budować energooszczędny dom - chodź z drugiej strony zaoszczędzone pieniądze można wydać na meble w salonie meblowym Wink
_________________
Meble RTV
Meble Poznań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz2345
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 10:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świetnym ekologicznym rozwiązaniem są okna sufitowe- stanowią dodatkowe ogrzewanie, wyglądają ciekawie i dają dużo światła.
_________________
rusztowania śląsk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Niewiasta
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 5

PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No pewnie tym bardziej w obecnych czasach utrzymanie domu pod względem energii elektronicznej jak i cieplnej jest coraz trudniejsze. O takich domach widziałam coś na [url] http://www.comperia.pl/forum[/url]. Bardziej się opłaca pomyśleć o tym właśnie za w czasu, zanim jeszcze zabierzemy się za budowę naszego upragnionego domku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 11:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po jakimś czasie się zwraca, a poza jesteś eko;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście,że się opłaca. Może i taki dom jest wprawdzie droższy w budowie jednak zobaczysz,że po kilku latach koszt budowy znacznie się zwróci.
Niemniej warto jest zdecydować się na porządną ekipę, która podejmie się budowy domu.
Nie wszystkie sobie z tym radzą. Ja sama budowałam dom w takiej technologii i stawiała go ta ekipa z Warszawy: http://comehome.pl/ - tutaj masz kontakt do firmy COMEHOME, która nie boi się wszelkich nowoczesnych rozwiązań. W zasadzie z wszystkim powinni sobie poradzić.
Jeśli nie ma się projektu domu to również zaprojektują według zasad, na których nam zależy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
alirewa
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 11

PostWysłany: Sro Sie 20, 2014 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Patrząc perspektywicznie - zdecydowanie się opłaca, nawet jeśli koszty jego postawienia wydają się wysokie. Patrząc jednak na galopujące podwyżki cen energii, może czas szukać jeszcze efektywniejszych rozwiązań. Coraz częściej myślę, że ciekawszym rozwiązaniem są domy pasywne, które niestety w Polsce wciąż nie są zbyt dobrze znane. O różnicy można przeczytać np. na tej dyskusji na forum budowlanym:http://www.castorama.pl/forum/b4_projekty-domow/t34489_dom-energooszczedny-a-dom-pasywny/. Wg mnie brzmi to super, ale póki co rozważam to na poziomie teoretycznym - ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z domami pasywnymi?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian33
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 42

PostWysłany: Sro Lis 19, 2014 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak najbardziej Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 1 z 10

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy