FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Dom nowoczesny - jakie rozwiązania?
Idź do strony 1, 2, 3 ... 69, 70, 71  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kotycz
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 866

PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 10:18 am    Temat postu: Dom nowoczesny - jakie rozwiązania? Odpowiedz z cytatem

Jakie rozwiązania, których nie ma w domach tradycyjnych, stosuje się w projektach domów nowoczesnych?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Hipoteczna
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Mar 2013
Posty: 1214

PostWysłany: Pon Cze 09, 2014 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim wykorzystuje się inne materiały, głównie bardziej wytrzymałe i energooszczędne.
Poza tym zwraca się większą uwagę na funkcjonalny układ takich domów, a więc nie tylko na wygodę domowników, ale też na jak najlepsze wykorzystanie naturalnego nasłonecznienia itd.
Tu masz przykładowe projekty: http://www.dobredomy.pl/projekty/domy-nowoczesne/ gdzie w pierwszej kolejności można zauważyć nowoczesny wygląd takich domów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
acharden
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 1

PostWysłany: Sro Cze 18, 2014 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w swoim domu wymieniłem nawet parapety pcv wrocławiu . Wymieniłem je przy wymianie okien na lepsze i nowocześniejsze... dom wygląda o wiele lepiej oraz okna są szczelne i nie oddają ciepła w chłodne dni na zewnątrz a co za tym idzie oszczędzamy na ogrzewaniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Beltron
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 1

PostWysłany: Sro Cze 18, 2014 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtaniej w inwestycji wychodzą domy :
w kolejności
1) 10-30kWh/m2 rocznie
2) ponad 120kWh rocznie
3) zeroenergetyczne
4) 30-120 kWh rocznie.
dużo też zależy od tego, jakie Ty masz wymagania? Bo wiesz jeśli chcesz mieć przede wszystkim tanio to nie koniecznie dom może spełniać Twoje oczekiwania, ale ja postawiłabym raczej na jakość wykonania i to, żeby dom jednak był solidny.
_________________
KINSTONE - marmury w Poznaniu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zorlee2
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Cze 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pią Cze 20, 2014 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panele słoneczne są w nowoczesnych domach. Do tego masz jakieś bajery typu system multimedialny na cały dom. Automatycznie otwierane i zamykane rolety, sterowanie klimatyzacja itd. Fajne to jest ale koszta są porażające.
_________________
Domy z bali
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kajagoogoo
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 15

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 10:02 pm    Temat postu: Projekty domów nowoczesnych Odpowiedz z cytatem

Myślę, że dom nowoczesny "zaczyna się" od samego projektu. Jest wiele pracowni oferujących gotowe projekty domów nowoczesnych. Sporo ciekawych prac znajdziemy na przykład tutaj: MG Projekt. Mi przypadł do gustu projekt Albatros i Bonifacy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dychus
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 04 Lip 2014
Posty: 12

PostWysłany: Pią Lip 04, 2014 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat rzeka...
_________________
Meble RTV
Meble Poznań
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bolo2014
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 1

PostWysłany: Pon Lip 07, 2014 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panele słoneczne, sterowanie głosowe, sterowanie smartphonem w domu i poza nim, wiele innych...
_________________
wynajem rusztowań dolnyśląsk
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kalamar
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Lip 2014
Posty: 466

PostWysłany: Czw Lip 10, 2014 11:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim różne systemy są ze sobą połączone i można nimi sterować za pomocą jednego panelu. Można w ten sposób trochę oszczędzić, a poza tym wygląda to bajerancko:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
boczek952
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 25 Maj 2013
Posty: 9

PostWysłany: Pon Sie 04, 2014 2:19 pm    Temat postu: MG Projekt, Projekty domów. Odpowiedz z cytatem

Wiesz co jeżeli marzy Ci się nowoczesny dom jednak polecił bym Ci tę firmę którą zajmuje się właśnie projektowaniem między innymi domow nowoczesnych www.mgprojekt.com.pl Ceny mają bardzo dobre a co najważniejsze przybliżony jest kosztorys budowy takiego mieszkania co ułatwia wszystko zaplanować . Kilku moich znajomych właśnie było klientami tej firmy i są bardzo zadowoleni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bari12
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 9

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie nowoczesne domy to niezły bajer, ale koszty są naprawdę ogromne. Moim zdaniem kto dobrze sobie radzi z oprogramowaniem i gadżetami to może znacznie zmniejszyć koszty takich elektronicznych bajerów, jak np. podgląd kamerek, sterowanie smartfonem itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kantre
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Mar 2014
Posty: 75

PostWysłany: Wto Paź 07, 2014 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie dom nowoczesny to powinno się rozpocząć od projektu, nie wiem czemu ludzie się boją ciekawych i nowoczesnych projektów tego typu - http://oryginalneprojekty.pl/ właśnie tego rodzaju bryła połączona z nowoczesnym wykończeniem daje naprawdę świetny efekt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
szampanska
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 363

PostWysłany: Sro Paź 08, 2014 12:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nowoczesny dom to wg mnie taki w którym możemy sterować elementami automatyki - roletami antywłamaniowymi, oświetleniem, ogrzewaniem, bramą wjazdową czy nawet podlewaniem ogrodu - patrzcie poniższa grafika:



Takie możliwości daje np Integra. Zainteresowane osoby odsyłam również na https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/114,jak-dobrac-odpowiedni-system-alarmowy-do-swoich-potrzeb-czesc-3.-duze-obiekty w którym jej możliwości zostały szerzej opisane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Pią Paź 10, 2014 4:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie jak chcesz stawiać na nowoczesność w domu to już takim stałym elementem są inteligentne systemy wspomagające korzystanie z domu. Jednym z nich jest System Smart Home Grenton https://www.grenton.pl/ , pomaga sterować wieloma rzeczami co w późniejszym czasie przynosi oszczędności

Ostatnio zmieniony przez Eliza dnia Sro Kwi 24, 2019 10:51 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Martina
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 204

PostWysłany: Nie Paź 19, 2014 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Budowa domu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 69, 70, 71  Następny
Strona 1 z 71

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy