FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Garderoba niezastąpiona
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika
Moderator
Moderator


Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 237
Skąd: Szwecja

PostWysłany: Pią Wrz 03, 2010 10:56 pm    Temat postu: Garderoba niezastąpiona Odpowiedz z cytatem

Chciałabym, żeby w naszym domu były trzy garderoby. Mąż jest zdania, że wydzielanie osobnych pomieszczeń na ubrania to strata powierzchni sypialni i że tradycyjne szafy zajmują znacznie mniej miejsca.

1 Garderoba i przestrzeń domu

W domu dobrze mieć choć jedno wydzielone pomieszczenie do przechowywania ubrań. Wybierając projekt, warto od razu zwrócić na to uwagę, a w gotowym domu - rozważyć wygospodarowanie miejsca na garderobę, nawet kosztem innego wnętrza.

Garderoba nie musi zabrać więcej miejsca niż łącznie zabiorą porozstawiane w domu szafy, jeśli uwzględnić, że przed każdą szafą (aby można było z niej swobodnie korzystać) potrzebne jest co najmniej tyle samo miejsca, ile ona zajmuje. A garderoba może jeszcze zmieścić rzeczy, których do szafy nie udałoby się wcisnąć - deskę do prasowania czy też kosz z ubraniami właśnie ściągniętymi z suszarki. Wyjątkiem są naprawdę małe domy, w których nie sposób wygospodarować dodatkowe pomieszczenie o szerokości większej niż 110 cm (garderoba o mniejszej szerokości nie ma racji bytu, bo nie da się z niej wygodnie korzystać; wówczas lepiej sprawdzi się szafa, której drzwi otwierają się w przestrzeń komunikacji).

Zależnie od ilości miejsca, można urządzić jedną dużą garderobę dla wszystkich domowników, uzupełnioną o niewielkie szafy w sypialniach, lub też mniejsze garderoby przy każdej sypialni. W takich mniejszych garderobach znajdzie się zazwyczaj miejsce nie tylko na rzeczy najczęściej używane w danej porze roku, ale i na te sezonowe, a często również - na sprzęt sportowy, plecaki, walizki czy deskę do prasowania.



2 Miejsce na garderobę

Najwygodniej jest mieć garderobę w pobliżu sypialni i łazienki. Drzwi do tego pomieszczenia sytuuje się w holu, jeśli garderoba ma służyć wszystkim domownikom, lub bezpośrednio w pokoju sypialnym, jeśli jest przeznaczona tylko dla jego mieszkańców.

Niekiedy garderoby zgrabnie mieszczą się przy ścianie zewnętrznej domu. Wtedy dodatkowo izolują wnętrza mieszkalne przed utratą ciepła.

Garderobami można doskonale zagospodarować niewygodną przestrzeń pod skosami dachu w pokojach na poddaszu. Jeśli zostanie ona umiejętnie urządzona, to da się wykorzystać nawet miejsca mniej wygodne i trudno dostępne zakamarki, trzeba tylko zadbać

o dobre rozmieszczenie półek i drążków.



3 O wyższości garderoby nad szafą

Pakowność

Najgorzej jest z szafą gotową - ma z góry określone wymiary, więc nie można jej łatwo dostosować do potrzeb. Niemal zawsze tracimy przestrzeń z boku szafy, nad nią , a także i pod nią. Przedmiotów zwykle w domu szybko przybywa, więc zaczynamy je upychać po kątach: obstawiamy szafę różnymi pudełkami, nartami, tubami na rysunki, rurami od odkurzacza, itd.

Lepsze są oczywiście szafy robione na zamówienie, które mogą wypełnić dokładnie całe przeznaczone na nie miejsce, lub szafy wnękowe.

Najpakowniejsza będzie jednak garderoba - można w niej wykorzystać każdy skrawek przestrzeni, a na dodatek zawsze uda się tymczasowo upchnąć na przykład kosz z bielizną przygotowaną do prasowania, czy wstawić dodatkowy drążek na ubrania gości.

Estetyka

Szafa wolno stojąca rzadko kiedy dobrze się prezentuje we wnętrzu, a jeśli na dodatek jest obstawiona pudłami czy walizkami, może tylko szpecić. Wyjątkiem są szafy meblowe wykonane przez stolarzy artystów (także współczesnych); taka szafa może wręcz zbudować charakter wnętrza, ozdobić je niczym rzeźba, ale oczywiście pod warunkiem że nie zostanie "uzupełniona" o żadne dodatki.

Bardziej estetyczne i znacznie pojemniejsze są zazwyczaj szafy wbudowane w ścianę. Jeśli będą miały suwane drzwi systemowe wykończone fornirem (lub jego namiastką) albo lustrem, będą się łatwo otwierać, ale - jak większość rzeczy wykonywanych seryjnie - mogą przypominać wyposażenie pokoju hotelowego.

Ważną zaletą garderoby jest to, że ścianę z wejściem do garderoby można zagospodarować wedle upodobań: powiesić na niej obrazy, ustawić półki z bibelotami, dostawić do niej większe i mniejsze meble. Wystrój takiej ściany możemy łatwo zmienić, gdy nam się znudzi, podczas gdy zmiana drzwi do szafy ściennej to już poważna inwestycja.

Koszty

Kupno pięknych gotowych szaf, czy zamówienie oryginalnych drzwi do szaf wnękowych to spory wydatek dla rodziny urządzającej dom. Garderoba jest rozwiązaniem zdecydowanie tańszym. Standardowe wyposażenie wnętrza kosztuje mniej więcej tyle samo, co odpowiednie części szafy, a na zewnątrz trzeba ponieść jedynie koszty kawałka ściany działowej i drzwi. Jeśli garderobę zaplanujemy na etapie projektu, koszt dodatkowej ściany i jej wykończenia nie będzie miał praktycznie znaczenia w stosunku do kosztów budowy całego domu.

gazetadom.pl
_________________
Szukasz Nieruchomości ?
Szukasz Kredytu mieszkaniowego ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
Radekrak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 373

PostWysłany: Pią Cze 22, 2018 10:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garderoby bywają niezastąpione, to prawda, ale można sobie bez nich też świetnie poradzić. Wystarczy kupić na przykład taki podłużny wieszak i postawić go w kącie pokoju https://miratek.pl/wieszaki,c16.html . Jest to modne teraz rozwiązanie, cenione głównie przez osoby żyjące modą. To pozwoli w mniejszym stopniu odczuć brak garderoby.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jonek899
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 454

PostWysłany: Czw Lip 19, 2018 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkowicie zgadzam się z Waszymi wypowiedziami, bo również jestem dużym zwolennikiem garderoby i jeżeli będziecie szukali odpowiedniego jej wyposażenia to tutaj już mogę zaproponować wizytę na stronie sklepu internetowego https://www.wikimeble.pl/GARDEROBY gdzie znajdziesz naprawdę wiele rodzajów szafek (również co do wymiarów) w przystępnych cenach. Do tego można liczyć oczywiście na profesjonalną obsługę oraz dość szybką realizację zamówienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziulka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 105

PostWysłany: Sro Lis 21, 2018 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W garderobie, bądź generalnie w domu mogą przydać się takie wieszaki - https://praxer.pl/pl-PL/i1317955-uchwyty-wieszaki-do-mocowania-narzedzi-prax-vario.html. Mąż ostatnio kupował takie do swojego garażu i jak najbardziej był zadowolony Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
morus
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Lip 2018
Posty: 657

PostWysłany: Pon Kwi 22, 2019 10:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, ze garderoba to świetne rozwiązanie. Nasza jest przestronna, funkcjonalna, wszystko fajnie pomieściła i dzięki temu nie ma bałaganu, mozna szybko znaleźć potrzebną rzecz. Wykonała nam ją firma http://www.bis-meble.com.pl/ ze Skierniewic. Mega solidni fachowcy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fernena
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 509

PostWysłany: Pon Maj 20, 2019 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garderoba to jest coś co mi się marzy od dawna Smile Przeglądam sobie właśnie szafy na wymiar w Katowicach i tak myślę, czy by się do nich nie zgłosić, bo moja stara szafa mnie już okropnie denerwuje, nie mieszczę się już w niej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej444431
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 20 Maj 2019
Posty: 3

PostWysłany: Pon Maj 20, 2019 11:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem to wszystko i naprawdę teraz wiem bardzo dużo.Moja wiedza jest bardzo duża.
_________________
https://dsainteriordesign.com/o-dsa-interior-design
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Eliza
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 624

PostWysłany: Pon Lip 15, 2019 2:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pomyśleć musisz jeszcze o odpowiednim wyposażeniu takiej garderoby. Wydaje mi sie, że niezastąpionym elementem takiego miejsca są takie https://patine.pl/category/wieszaki wieszaki. W końcu musisz gdzieś te ubrania trzymać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lili9
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 733

PostWysłany: Pią Sie 30, 2019 4:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi udało się zamówić bardzo ładne meble do garderoby w moim domu w sklepie internetowym https://sklepabcmeble.pl/426-meble-do-garderoby. Meble dużo nie kosztowały, a są naprawdę bardzo dobrej jakości, więc Wam również polecam tam zajrzeć Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
princepola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 383

PostWysłany: Sro Wrz 04, 2019 11:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W małym mieszkaniu niestety nie ma miejsca na wydzielenie oddzielnej garderoby. W takim przypadku warto zdecydować się na meble modułowe z szafą narożną. Fajne opcje znalazłam na stronie https://burzynscymeble.pl/pl/c/Szafy-narozne/53 Wybór mebli mają naprawdę spory, a do tego w konkurencyjnych cenach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robbstark
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 1622

PostWysłany: Wto Wrz 17, 2019 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również lubię zakupy przez internet. Ta forma kupowania jest szybka i wygodna, a opinie pozwalają na trafną analizę kupowanego przedmiotu. Mi dzięki temu udało się wybrać obuwie na stronie : https://www.czasnabuty.pl/tra-pol-1284903861-jesien-zima.html Według mnie, warto tam zajrzeć, ze względu na niskie ceny i ogromny wybór Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiejkos
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 504

PostWysłany: Nie Lip 19, 2020 8:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nam garderobę wykonała firma Meble Gato http://meble-gato.pl/ z miejscowości Kozy w woj. śląskim. Jesteśmy z tej garderoby w 100 % zadowoleni, jest funkcjonalna, estetyczna i wspaniale pomieściła wszystkie nasze rzeczy. Firma wykonała nam tez szafy i zabudowę kuchenną, także sprawdziliśmy, że to doskonali fachowcy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koman
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Mar 2020
Posty: 3596

PostWysłany: Czw Paź 01, 2020 1:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie garderoba na wymiar https://www.e-szafy.pl/garderoby-na-wymiar-warszawa.html. Mam taką i bardzo sobie chwalę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inka3
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 510

PostWysłany: Sob Mar 20, 2021 8:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Garderoba, to super sprawa. Można bowiem w takim miejscu trzymać wszystkie swoje ubrania. Jest to niezwykle komfortowe. Jeśli planujecie utworzenie takiego miejsca, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/wyposazenie-garderoby/zestawy-drzwi-skladanych.html . Można tam zakupić między innymi zestawy drzwi składanych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Suszka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 21 Mar 2021
Posty: 1

PostWysłany: Nie Mar 21, 2021 6:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, taka garderoba to jest świetna rzecz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy