FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
kleszcze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hiacynt666
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 1364

PostWysłany: Pią Sty 25, 2019 2:50 pm    Temat postu: kleszcze Odpowiedz z cytatem

Robiliście może kiedyś tutaj https://biomedcomplex.pl/borelioza/ badania na boreliozę katowice ? Mam problem. Nie najlepiej się czuję- tak grypowo. W lato miałem kleszcza. zastanawiam się czy mnie czymś nie zaraził. Instytut badania na boreliozę katowice mam blisko. Badanie troszkę kosztuje ale może warto zrobić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
kaper
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Maj 2017
Posty: 456

PostWysłany: Pią Maj 24, 2019 11:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja już miałem kleszcza w tym roku, nie wiem czy nie zachoruję
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pamm
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Wrz 2016
Posty: 672

PostWysłany: Pią Maj 24, 2019 1:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na szczęście odpukać ja jeszcze nie miałam nigdy w życiu takiej sytuacji ale na wszelki wypadek poczytałam sobie jak wyciągnąć kleszcza i chyba sobie poradzę. Wiem że najważniejsze żeby zrobić to szybko i wyciągnąć go w całości. Tu http://www.alejakobiet.pl/aktualnosci/5551.html też jest ciekawa publikacja na temat kleszczy i boreliozy, warto ją przeczytać moim zdaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bungee
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 845

PostWysłany: Sob Maj 25, 2019 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kleszcze to paskudy. Wytępić to draństwo!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
m.m.m
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 1243

PostWysłany: Nie Cze 09, 2019 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety się zgodzę z Wami, że kleszcze to nic przyjemnego i przenoszą wiele groźnych chorób, o których więcej możecie poczytać na przykład na stronie https://www.mugga.pl/choroby-odkleszczowe-c-3_5.html . Znajdziecie tam wpis właśnie w temacie jakim są choroby odkleszczowe, ale także preparaty na kleszcze, które jak dla mnie są jednymi z lepszych, które można dostać w sieci Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paluch686
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sty 2016
Posty: 293

PostWysłany: Pon Cze 10, 2019 7:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niedawno Target wypuścił nowość na kleszcze. Naturalny produkt, który zabija je w 48 godzin. Ciekwy jestem jak działa, zamówiłem jedno opakowanie i będę testował.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Laurka
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 06 Gru 2017
Posty: 358

PostWysłany: Czw Lip 18, 2019 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaper napisał:
ja już miałem kleszcza w tym roku, nie wiem czy nie zachoruję


Zdaje się, że mozna jakieś testy zrobić. Ale chyba tylko prywatnie. Na przyszłość pamietać nalezy, że pokażdym spacerze w lesie, czy na łące, a nawet w parku, należałoby wytrzepać ubranie, dokładnie się obejrzeć, czy nie zaplątał się na naszym ciele jakiś paskudny kleszcz. A nawet jeśli to jak najszybciej go usunąć. Na rynku jest masa przyrządów do usuwania kleszczy, ale chyba najlepszy, najwygodniejszy jest ten https://sanity.pl/przyrzad-do-usuwania-kleszczy-kleszcz-out/ Kosztuje grosze, warto jest więc go mieć, tak na w razie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
robbstark
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Maj 2019
Posty: 1622

PostWysłany: Sob Lip 27, 2019 9:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie dlatego musimy pamiętać, żeby szczególnie latem chronić się przed kleszczami na wszystkie możliwe sposoby, bo inaczej możemy mieć sporo problemów ze zdrowiem. Warto sobie też wejść tutaj :https://futuramedica.pl/dr-optimus-biorezonance/ i poczytać trochę na temat rozpoznawania boreliozy oraz jej leczenia. Znajdziemy tam również sprzęt, który można zakupić do domu i cieszyć się bezpieczeństwem swoim oraz swojej rodziny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pmarek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Wrz 2014
Posty: 115

PostWysłany: Sob Lip 27, 2019 12:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że z kleszczami trzeba uważać i warto się zbadać w razie czego. Jak chodzimy gdzieś po parku to warto się obejrzeć, czy nie ma się kleszcza, oczywiście w granicach rozsądku i bez paniki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
winetta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 837

PostWysłany: Pon Paź 07, 2019 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Latem kleszczy mamy coraz więcej wszędzie. W tv też o tym trąbią stale. Na pewno po powrocie z miejsc gdzie można było je złapać trzeba się dokładnie obejrzeć. Jeśli znajdziemy kleszcza to nie panikować od razu tylko podejść na chłodno do jego usunięcia. Na https://gaboscm.pl/jak-bezpiecznie-usunac-kleszcza/ macie poradnik jak to zrobić. Na pewno nie paznokciem, nie polewać niczym, nie szarpać. Można zaopatrzyć się w specjalne kleszczołapki do samodzielnego usuwania kleszczy. Z ich pomocą można usunąć całkowicie kleszcza bez doświadczenia. A jeśli i tak mamy obawy to trzeba udać się do przychodni, tam na pewno otrzymamy pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alfreda.greenholt
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Lip 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią Lip 03, 2020 9:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Istotne jest, aby wyjąć kleszcza możliwie szybko, ponieważ każda kolejna godzina przebywania kleszcza w skórze zwiększa ryzyko zakażenia niebezpiecznymi chorobami.
_________________
ugryzienie kleszcza u dziecka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dżesii
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 1314

PostWysłany: Wto Lip 07, 2020 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi małymi skórkojadami to trzeba uważać. To już nie to, co kiedyś, że jak ktoś kleszcza złapał, to się tym nie przejmował.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy