FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Jaki dom seniora najlepszy?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hiacynt666
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Lis 2017
Posty: 1364

PostWysłany: Nie Lis 25, 2018 11:19 am    Temat postu: Jaki dom seniora najlepszy? Odpowiedz z cytatem

Witajcie mam taki problem, nie mogę zdecydować sie na najlepszy dom seniora w jakim będzie żyć mój Ojciec. Jak myslicie gdzie sie udać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
beata55
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 1102

PostWysłany: Nie Lis 25, 2018 6:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdzie indziej jak nie tutaj http://domseniora24.pl/ Twój tata na pewno będzie wniebowziety w tym ośrodku, jest tu wiele atrakcji dla seniorów, i aktywne spędzanie czasu na porządku dziennym. Personel profesjonalny i bardzo pomocny, na pewno będziecie zadowoloeni z tak podjętego wyboru.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekD
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Mar 2016
Posty: 504

PostWysłany: Pią Gru 21, 2018 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest też coś takiego jak opieka dzienna, bardzo fajne rozwiązanie. To całodniowa opieka (albo na kilka godzin), ale na wieczór starsza osoba wraca do domu. Nasza babcia korzysta z takiego domu opieki dziennej - "SENIOREK" http://www.ddp-seniorek.pl/ w Rudzie Śląskiej przy Kubiny. Miejsce bardzo fajne, miły personel, ciekawe zajęcia, m.in. tworzenie rękodzieła czy muzykoterapia, ćwiczenie pamięci. Opieka na wysokim poziomie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mania97
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 05 Wrz 2017
Posty: 126

PostWysłany: Wto Sty 22, 2019 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że nie ma się co zastanawiać. Taki dzienny dom seniora to naprawdę dobry pomysł. Jeżeli jesteście z Poznania to sprawdźcie http://dziennydomseniora-parasolka.pl/ Wiem, że pracują aż do siedemnastej, więc my możemy w tym czasie spokojnie pracować czy wykonywać inne czynności, nie martwiąc się, że bliska nam osoba siedzi sama w domu. Takie miejsca są dobrze wyposażone. Seniorzy mogą tam spędzić czas odpoczywając, czy biorąc udział w różnych zajęciach, które są tam oferowane. Jeżeli nie jesteście pewni to zawsze można takie miejsce wcześniej odwiedzić i sprawdzić
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mirka6755
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 779

PostWysłany: Czw Sty 31, 2019 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdźcie sobie może pierw taką opcję, jak opieka seniora z zamieszkaniem bo wydaje mi się, że będzie to korzystniejsze dla samej starszej osoby przede wszystkim dlatego, że zostanie w domu, a będzie mogła mieć całodobową opiekę. Warto nad takim właśnie rozwiązaniem się zastanowić, bo na dom seniora nie trzeba od razu się decydować, nie jest to jedyne rozwiązanie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KarolinaW
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Lis 2017
Posty: 649

PostWysłany: Sob Lut 02, 2019 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Śląsku w Brennej jest bardzo dobry ośrodek http://domseniora-silesia.eu/pl To specjaliści w opiece nad nad obłożnie chorymi, niepełnosprawnymi i osobami starszymi. Przebywa tam nasza babcia więc ośrodek dobrze znamy. Na miejscu jest dobra opieka zdrowotna, są spacery, muzykoterapia, zajęcia plastyczne, gry i zabawy świetlicowe. Babcia dobrze się tam czuje a my jesteśmy spokojni, że ma najlepszą możliwą opiekę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kominkiewiczk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 649

PostWysłany: Wto Maj 28, 2019 11:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o woj. mazowieckiego to w Nowym Dworze Mazowieckim jest Dom Rodzinny. Konkretnie jest to ZOL. Przyjmuja tam zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Warunki fajne, opieka profesjonalna, jest dużo personelu. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Franko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Paź 2011
Posty: 1063

PostWysłany: Sro Maj 29, 2019 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lokalizacja domu ma znaczenie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Oczak
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 1066

PostWysłany: Sro Maj 29, 2019 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie powinna mieć, szczególnie jeżeli zależy nam na kontakcie z osobą starszą. Chyba że ktoś chce się jej pozbyć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dalongir
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 27 Kwi 2015
Posty: 403

PostWysłany: Pon Cze 17, 2019 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Piotrkowie Kujawskim znajduje się ośrodek Pod Topolami https://podtopolami.eu Wydaje mi się, że to może być całkiem dobre rozwiązanie. Czytałam wiele dobrych opinii na temat tego miejsca -panuej tam rodzinna atmosfera a opieka jest calodobowa- może warto się więc wybrać do nich i zrobić rozeznanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
profesorbarbara
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 04 Lip 2016
Posty: 260

PostWysłany: Pią Lut 14, 2020 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem dużo lepszym rozwiązaniem byłoby wynajęcie opiekunki dla takiej osoby jeśli już sami nie jesteśmy w stanie się takim seniorem zająć. My póki co dajemy radę jednak babcia ma coraz większe problemy z demencją więc myślę, że niedługo konieczne będzie wsparcie kogoś pod naszą nieobecność w domu. Ostatnio na stronie https://opiekabetreuung.eu/demencja-jak-rozmawiac-z-osoba-chora/ znalazłam bardzo ciekawy artykuł poradnikowy na ten właśnie temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lena102
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 95

PostWysłany: Sro Lut 19, 2020 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo ze dla ukochanej babci czy dziadka żaden dom seniora nie będzie dobry.Tak prawda, ale czasem to krok ku bezpieczeństwu Tylko z jednej przyczyny. Osoby starsze mają w takim domu opiekę, maja wszystko przystosowane do swoich potrzeb i opiekę całodobowa. a niestety nie zawsze możemy sami sie zająć babcią i dziadkiem bo ciągle pracujemy i cały dzień nas nie ma w domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Hydepark Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy