FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Dom - lepiej budować czy kupić??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariuszk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 195

PostWysłany: Czw Sie 07, 2014 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam jestem zdania,ze lepie jest kupić dom ponieważ budowa nie jest taka prosta. Warto jest wiedzieć,że jest to duże obciążenie zarówno finansowe jak i naszej psychiki ( często musimy doglądać ekipy, która buduje nam mieszkanie).
Aktualnie oferta deweloperów w Polsce jest bardzo ciekawa. TUtaj:
http://targimieszkaniowe.net/warszawa-i-okolice/rynek-pierwotny/ - tutaj można sobie na przykład przejrzeć cały rynek deweloperski w Warszawie. Są tam nie tylko mieszkania ale również domy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
akowal
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 79
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią Sie 08, 2014 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ważna kwestię przypomniał w poprzednim komnetarzu użytkownik.
Często gesto trzeba pilnować ekipy budowlanej bo tu wypiją tam cos sknocą. Więc warto kupować, przeglądać zaufanych deweloperów i cieszyć się z nowego "M"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kompozycja
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 1437

PostWysłany: Pią Sie 08, 2014 9:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze myślałam, że lepiej wybudować samemu - zaprojektować sobie dom od piwnicy po dach i patrzeć jak rośnie. Jednak patrząc na znajomych, którzy wciąż się budują i skończyć nie potrafią, nie mówiąc o pieniądzach, których wciąż brakuje, zmieniłam zdanie. Lepiej kupić gotowy dom i zająć się jego urządzaniem niż latami budować i budować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
finko
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 795

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dobrze rozplanujesz to skończysz dom. Choć to prawda, łatwiej kupić już gotowca. Jednak wiesz jaki masz budżet na budowę to trochę dajesz na ekipę, na materiał i wiesz na ile możesz sobie pozwolić. Jest taka firma superbudowlani.pl znana w branży - mają wypożyczalnie i sprzedaż sprzętu. Jedne z lepszych cen. Tam warto zajrzeć. I budować się - nie bać tylko budować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
akowal
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 29 Sie 2013
Posty: 79
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 7:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba, że ktoś ma dużą motywację i pomoc bliskich z dużym zapałem.
Mój kolega sprzedał mieszkanie i rozpoczął budowę. Musiał zatem już coś robić by mieć gdzie mieszkać. Mieszkali z rodzicami i pracowali. Gdy już można było zamieszkać jego tata nadal pomagał, żeby wszystko już tam mieli.
No trzeba mieć zapał więc nadal jestem za kupnem gotowego domu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mati35
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2014
Posty: 33

PostWysłany: Pią Sie 29, 2014 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w zasadzie uważam, że lepiej kupić ale mam za sobą raczej słabe doświadczenia. straciliśmy sporą sumę bo trafiliśmy na nieuczicwego dewelopera. a budowa to jednak za dużo czasu zajmuje
_________________
Mateusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
princepola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 383

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z Mateuszem, jednak ja wcale nie jestem zwolenniczką domów. Wolałabym raczej kupić jakieś większe mieszkanie, czy apartamentowiec w fajnej okolicy. Widziałam świetny w Krakowie niedawno http://www.rezydencjafocha.pl/lokalizacja, piękna okolica. Chciałoby się tam zamieszkać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karak
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 04 Wrz 2014
Posty: 6

PostWysłany: Czw Wrz 04, 2014 5:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie da się tego jednoznacznie ustalić i dopasować, ot takie mamy reguły niestety...
_________________
Pozdrawiam, Adam
www.arslege.pl/budownictwo/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
princepola
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 13 Lut 2013
Posty: 383

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 12:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, jak ktoś się decyduje na dom, to lepiej, żeby wybudował go wg własnego widzi mi się. Ogólnie rzecz biorąc jestem zwolenniczką mieszkań, ponieważ przynoszą znacznie mniejsze koszty i lokalizacje są przeważnie lepsze. Sama mam zamiar się przeprowadzić, widziałam już nawet świetne apartamenty na sprzedaż w Krakowie i dopuszczam możliwość takiej inwestycji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mati35
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 14 Cze 2014
Posty: 33

PostWysłany: Wto Wrz 30, 2014 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wraz z żoną chcielibyśmy skorzystać z usług dewelopera. To chyba najrozsądniejsze rozwiązanie. No i przede wszystkim wygodne. Jeśli ktoś może kogoś polecić to bardzo proszę o namiar, bo przyznam szczerze znaleźć w dzisiejszych czasach uczciwego dewelopera jest bardzo ciężko. Sam nie mam dobrych doświadczeń i nie chcę powtórki z rozrywki
_________________
Mateusz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inkom
Uczestnik
Uczestnik


Dołączył: 11 Wrz 2014
Posty: 10
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw Paź 09, 2014 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowanie domu na własną rękę to dość trudna sprawa. Trzeba mieć dużo informacji na temat różnych rzeczy dotyczących budowy. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie domu od dewelopera. Na różnych stronach internetowych jest przedstawione wiele nowych inwestycji. Jest to lepsze rozwiązanie, ponieważ płacimy już za dokonany wybór, a nie stoimy przed niewiadomą, jaka jest często w przypadku wybudowania domu.
_________________
Nowe mieszkania od developera we Wrocławiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Ramis88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 1836

PostWysłany: Pon Cze 11, 2018 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli będziesz budował i szukasz dobrego pokrycia dachowego to ze swojej strony bez dwóch zdań mogę polecić Ci dachówkę ceramiczną bądź blachodachówkę panelową o profilu płaskim, która w piękny sposób dopełni cały projekt domu i też nie będzie dużym obciążeniem dla więźby. Chodzi mi tutaj o model Quadro dostępny jedynie w ofercie Braas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jolene87
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 61

PostWysłany: Pią Cze 15, 2018 7:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że wszystko zależy od możliwości finansowych i widzimisię. Osobiście polecam kupno domu, ponieważ dokładnie znasz z góry koszty domu - co przy budowie domu nie zawsze jest możliwe do zaplanowania.

Z resztą polecam kontakt z pośrednikiem nieruchomości we Wrocławiu - choćby z panem Przemysławem Święchem: https://www.verso.com.pl/pl/residential
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
janusz88
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 28 Lis 2016
Posty: 231
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sob Cze 30, 2018 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja to w ogóle jestem większym fanem mieszkań niż domów. Przecież można pogodzić jedno z drugim i zamieszkać w mieszkaniu ale pod miastem Smile i wcale nie musi być to stary blok. Teraz powstaje sporo nowoczesnych inwestycji pod miastami. Np. W Walendowie pod Warszawą powstaje nowe osiedle: http://www.walendowpark.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mared434
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 762

PostWysłany: Nie Lip 01, 2018 3:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ze swojej strony chciałbym Wam polecic oferte http://ronson.pl/tips/dlaczego-warto-wykonczyc-mieszkanie-deweloperem/ , poniewaz uwazam ze maja oni najlepsze ceny pięknych mieszkan w Warszawie i nietylko. Sam skorzystałem z ich oferty i jestem bardzo zadowlony. Polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy