FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kominek w sypialni? Jaka obudowa?
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benek
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 81

PostWysłany: Sob Gru 01, 2012 9:02 pm    Temat postu: Kominek w sypialni? Jaka obudowa? Odpowiedz z cytatem

Jako że ogrzewamy dom zintegrowanym systemem, to jednym z elementów jest kominek Makroterm, tzn. z płaszczem wodnym. Niestety w salon będzie mały - jest otwarty na kuchnię. Myślę o sypialni. Wnętrze będzie duże, połączone z przestrzenią biurową. Na pewno ciepłe, intensywne kolory, drewniana podłoga, duże łóżko i wielkie szafy. Z jakiego materiału obudowa kominka? Myślałem o czymś "jasnym"...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
mataxx
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 16 Sie 2012
Posty: 75

PostWysłany: Sro Gru 05, 2012 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my przed tegoroczną zimą zaopatrzyliśmy się w tego typu kominek elektryczny który świetnie się prezentuje w naszej niewielkiej sypialni i wprowadza taką przytulną atmosferę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mariuszk
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 195

PostWysłany: Sro Gru 19, 2012 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrą alternatywą dla kominków elektrycznych są biokominki zasilane specjalnym biopaliwem. Są w zasadzie neutralne dla otoczenia, dają przyjemny efekt ciepła i bezpieczeństwa i stanowią bardzo ładny mebel.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
marek_doch
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 24 Sie 2012
Posty: 78

PostWysłany: Pon Mar 25, 2013 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

według mnie najlepiej jakby obudowa kominka była wykonana z naturalnych materiałów, w szczególności polecam piaskowiec i marmur np. obudowa Suez - Jabo Marmi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
JulciaZ
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 240

PostWysłany: Sro Sie 17, 2016 1:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piaskowiec często jest wykorzystywany do tego typu aranżacji. Jeśli chcecie, to w www.piaskowieciwapien.pl znajdziecie ofertę kamieni naturalnych. Firma jest rzetelna, więc myślę, że z szczegółami tej oferty warto się zapoznać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lucky
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 750

PostWysłany: Czw Wrz 22, 2016 5:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ma być coś do zabudowy, to może być odpowiedni wkład kominkowy, jakie np. można dostać tutaj http://sklep.kominki-vector.pl/ Materiał i styl, to już indywidualna sprawa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Złośnica2
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 500

PostWysłany: Pon Lis 28, 2016 3:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu zastanawiamy się nad tym czy zamontować w naszym salonie kominek i czy wiele trzeba było by przerabiać. Osobiście nie jestem w tym temacie jakimś dużym specjalistą dlatego wole zdać się na firmy takie jak ta http://kominki-ratajczak.pl/ , by one pomogły mi zająć się montowaniem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
rossana
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 11 Gru 2017
Posty: 1442

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2018 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również popieram opinie o piaskowcu. Miałam okazję widzieć taki kominek na żywo i bylam wręcz zachwycona, na prawdę świetnie się prezentuje! Także ja sama myślę o wykorzystaniu piaskowca przy kominku, znalazłam już nawet polskiego producenta który nie ma zbyt wygorowanych cen, zobaczcie sami - http://piasmar.com/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
turenter
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 513

PostWysłany: Sob Cze 09, 2018 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś tu wspominał o piaskowcu Smile To bardzo ciekawy pomysł Smile Tylko trzeba zainwestować w odpowiednią obróbkę piaskowca. Polecam tu skorzystać z oferty http://www.kawo.pl/piaskowiec/, to firma specjalizująca się w tej branży Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
klara28
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Sty 2015
Posty: 144

PostWysłany: Pon Cze 11, 2018 8:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej,
szukacie dobrych rozwiązań związanych z kominkami do waszych domów? polecam zajrzeć na https://semifinland.pl/ tutaj mają bardzo wysokiej jakości urządzenia, dzięki nim zyskacie bajkowy klimat oraz ciepło w swoim zaciszu domowym Smile polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kilof12
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Cze 2017
Posty: 584

PostWysłany: Wto Lip 31, 2018 8:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest wiele typów kamienia, który ma jasny kolor. Myślę, że jest w czym wybierać. Popatrz chociażby tutaj https://sloninka.pl/oferta/obudowy-kominkowe/ - kominki Słoninka mają kilka realizacji w jasnej kolorystyce. Zresztą jak masz dużo miejsca to nie tylko w temacie koloru możesz zaszaleć, ale także w temacie kształtu. A oni z tego co wiem, robią też indywidualne realizacje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Robert43
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 22 Sie 2017
Posty: 123

PostWysłany: Sro Sie 01, 2018 7:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopasowana stylem do wystroju wnętrza. Fajny taki kominek w sypialni Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
inka3
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 510

PostWysłany: Sro Wrz 11, 2019 6:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kominek w domu, to naprawdę super sprawa. Trzeba jednak zastanowić się jaki wybrać. Ciekawym rozwiązaniem jest na pewno kominek z płaszczem wodnym. Wiele osób decyduje się na taki krok. Dzieję się między innymi tak, że cena kominka z płaszczem wodnym nie jest jakoś mocno wysoka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzennika5
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 128

PostWysłany: Sob Wrz 21, 2019 1:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sypialni? Na to nie wpadłam:) Zbudowałam tradycyjnie kominek w salonie i pewnie większość z was też tak zrobiła. Jeżeli będziecie szukać inspiracji na jego zbudowanie to zajrzyjcie sobie na http://ignif.com/wklady-kominkowe/ Proponują tu solidne, eleganckie wkłady kominkowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
winetta
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Cze 2016
Posty: 837

PostWysłany: Pon Wrz 23, 2019 12:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na obudowę marmur albo trawertyn, w zależności też jaki efekt chcemy uzyskać i czy to ma być bardziej nowoczesny wzór czy klasyczny rzeźbiony portal. Z wykonawców godna polecenia firma to na pewno Marmur Dulemba. Mają bardzo duże doświadczenie i nie tylko wykonują powierzona prace wzorcowo to jeszcze potrafią idealnie doradzić. Sprowadzają kamień z całego świata, wykonują posadzki, parapety, schody, nie tylko kominki. Można z nimi podjąć współpracę na dłużej jeśli się wykańcza dom i gustuje w kamieniu naturalnym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Remonty, wyposażenie wnętrz Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy