FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 
Kupno mieszkania w 2012
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wish
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 2

PostWysłany: Pon Cze 18, 2012 7:22 pm    Temat postu: Kupno mieszkania w 2012 Odpowiedz z cytatem

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem kawalerki w najbliższych miesiącach. Na wielu stronach czytałem, że warto się wstrzymać do przyszłego roku z kupnem bo ceny mają iść w dół. Co sądzicie na ten temat?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mieszkaniowy






Wysłany:     Temat postu: Ogłoszenia z portalu

Ładowanie ogłoszeń...
Powrót do góry
mariano
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 6

PostWysłany: Sro Cze 20, 2012 3:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie się wstrzymać. Choć ceny ofertowe wcale tak mocno nie spadły, to jednak ceny transakcyjne już i owszem. Analitycy przewidują, że co najmniej do połowy 2013 ceny będą spadać.

Teraz jednak jest dobry moment na pewno na zainteresowanie się zakupem i trzymanie ręki na pulsie Smile

Poza tym, polecam tę audcyję, w której mówią co nieco o obecnej sytuacji na rynku nieruchomości:
http://rynekpierwotny.com/wiadomosci/audycje/o-spadkach-cen-i-dostepnosci-mieszkani-audycja-1,626/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serek
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 1

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polecam zajrzeć Ci na stronę wyszukiwarki nieruchomości http://www.morizon.pl/mieszkania/warszawa/ - wpisując swoje kryteria będziesz mógł porównać oferty od różnych deweloperów lub osób indywidualnych
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mocnakawa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 435
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Paź 03, 2012 7:06 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Ja bym się po prostu targowałaSmile
_________________
ta da dam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Pią Paź 05, 2012 4:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obserwuję ten serwis ogłoszeniowy - http://top-ogloszenia.net/Ogloszenia-Nieruchomosci-Sprzedam-dom-mieszkanie-10-124 Mają masę ofert więc jest na czym stawiać opinie. No i cóż... Nie sądzę by było taniej. Zobaczcie jakie są ceny już w tym momencie. W jaki sposób jeszcze obniżać? Chyba lepszej okazji już nie będzie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
olaz33
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 3

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słyszałam że na przyszły rok szykuje sie kryzys w branży mieszkaniowej więc ceny napewno pójdą w dół. Ja ostatnio kupowałam mieszkanie w szczecinie i teraz trochę żałuję bo mogłam poczekać. Ale ogólnie jak sprawdzam www.posredniknieruchomosci.pl to ceny ostatnio się utrzymuję na stałym wysokim poziomie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
jumpjump
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 8

PostWysłany: Wto Paź 09, 2012 10:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie przewidywanie cen na rynku nieruchomości to trochę wróżenie z fusów - ci sami eksperci, który na górce cenowej mówili "kupować, bo będzie drożej", teraz mówią "wstrzymać się, bo będzie taniej". Dla mnie dobry czas na kupno mieszkania to ten, w którym odczuwamy potrzebę jego posiadania. Inwestycja w nieruchomości to inwestycja dlugoterminowa i nie należy o tym zapominać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mocnakawa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 435
Skąd: Polska

PostWysłany: Sro Paź 10, 2012 4:21 pm    Temat postu: odp czas Odpowiedz z cytatem

jumpjump napisał:
Według mnie przewidywanie cen na rynku nieruchomości to trochę wróżenie z fusów - ci sami eksperci, który na górce cenowej mówili "kupować, bo będzie drożej", teraz mówią "wstrzymać się, bo będzie taniej". Dla mnie dobry czas na kupno mieszkania to ten, w którym odczuwamy potrzebę jego posiadania. Inwestycja w nieruchomości to inwestycja dlugoterminowa i nie należy o tym zapominać.


Kurcze, no ale to "dobry czas na kupno mieszkania to ten, w którym odczuwamy potrzebę jego posiadania. " to pięknie powiedziałeś. Tu ja też się muszę zgodzić - zwłaszcza jak takie kupno mieszkania idzie w parze z posiadaniem na niego kasy, wtedy faktycznie czy sezon, czy nie to się opłaca. p.s na podanej przez was stronie www.morizon.pl faktycznie całkiem ciekawe oferty można wyszukać, poogladałam sobie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
scarlett26
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 8

PostWysłany: Pon Paź 15, 2012 1:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, ale już rok się kończy i możesz zacząć się rozglądać za mieszkaniem i obserwować czy faktycznie cena zmaleje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
OfertyBezpośrednie.pl
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 3

PostWysłany: Pią Paź 19, 2012 11:58 am    Temat postu: już czas się przymierzyć do zakupu Odpowiedz z cytatem

już czas się przymierzyć do zakupu - pooglądaj w serwisie bez pośredników - to przynajmniej prowizji nie zapłacisz
_________________
nieruchomości bezpośrednio
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
zypa
Ekspert
Ekspert


Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 924

PostWysłany: Wto Paź 23, 2012 9:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mogę tylko potwierdzić to, co pisałem wcześniej - ceny nieruchomości na rynku poszły tam mocno w dół, że trzeba kupować. Udało mi się jako wspólnik, przejąć halę magazynową Jartomu. Można powiedzieć, że zrobiliśmy naprawdę świetny interes.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Blueone
Zaawansowany Uczestnik
Zaawansowany Uczestnik


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 39

PostWysłany: Sro Paź 31, 2012 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapowiadany spadek cen ma związek z wygasającym z końcem roku 2012 programem rządowym "Rodzina na swoim". Analitycy przewidywali, że po nieruchomościowym boom jakie będzie związane z wykupem mieszkań jeszcze w trakcie programu, początek roku 2013 może oznaczać przestój, w efekcie czego deweloperzy zaczęliby obniżać ceny mieszkań.

Obecnie mówi się o wprowadzeniu zamiennika programu "Rodzina na Swoim" - ma nim być "Mieszkanie dla Młodych" wprowadzone w drugiej połowie 2013 roku. Nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć, co się będzie działo w tej przerwie.
_________________
Mieszkania dla Młodych - Program
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Kropka
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 6

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się, po tym intensywnym na rynku nieruchomości końcu roku możemy się spotkać z pewnym przestojem. Jeśli kwalifikujesz się do któregokolwiek programu, to warto poczekać albo kupić teraz. Podobno Rodzina na Swoim wychodzi korzystniej.

Jeśli jednak nie i interesuje Cie nowe mieszkanie, to po nowym roku ceny mogą lekko pójść w górę... natomiast na rynku wtórnym z kolei powinny spaść. Wszystko zależy też od regionu w jakim chciałabyś kupić, jak zawsze mieszkania sprzedaż Warszawa będą droższe niż w innych miastach.
_________________
Inwestycje budowlane Warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
volcom0
Nowy Uczestnik
Nowy Uczestnik


Dołączył: 12 Gru 2012
Posty: 1

PostWysłany: Sro Gru 12, 2012 2:49 pm    Temat postu: Rodzina na swoim Odpowiedz z cytatem

Też mam zamiar kupić w tym roku mieszkanie żeby się załapać na rodzinę na swoim a tak na marginesie jest jakiś dobry notariusz we Wrocławiu? kogo polecacie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
supergirl
Początkujący Uczestnik
Początkujący Uczestnik


Dołączył: 19 Paź 2012
Posty: 28

PostWysłany: Wto Gru 18, 2012 2:33 am    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

Mocnakawa napisał:
Ja bym się po prostu targowałaSmile


Nie targowała, tylko profesjonalnie negocjowała Smile Najlepiej z zawodowym negocjatorem. Naprawdę polecam takie rozwiązanie, bo u mnie zdało egzamin Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Nieruchomości Strona Główna -> Nieruchomości - dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Nieruchomości | Kredyt Mieszkaniowy